Místo tragické nehody na Slapech: Kotvení vytržené z betonu a metry ohnutého zábradlí

Zábradlí na Vesteckém mostě, z něhož se do Slapské přehrady v pondělí zřítilo nákladní auto, je kompletně ohnuté v délce asi 20 metrů. Náraz vytrhl z betonu šrouby z kotvení sloupků. Na místo přijeli ráno technici, aby odstranili následky nehody a nainstalovali provizorní bezpečnostní prvky. Ani zákaz vjezdu neodradil některé řidiče k přejetí mostu. Šofér uvězněný v kabině svého vozu na místě zemřel, k vytažení náklaďáku z vody byla potřeba zvláštní technika.

Montéři přijeli na místo tragédie zhruba v osm hodin ráno, aby odstranili poničené části svodidel a nainstalovali místo nich provizorní vodící stěny City blok. K jejich nelibosti po oficiálně uzavřené silnici občas stále projížděla osobní auta, popsal člen redakce TV Prima. Práce by podle jejich odhadů měly trvat zhruba do 11 hodin, kdy se silnice opět otevře.

K TÉMATU: Tragická nehoda u Ústí. Srážku auta s kamionem nepřežilo dítě, zemřela i dospělá osoba

K nehodě došlo nedaleko obce Svatý Jan na Příbramsku. Vestecký most spojuje obce Obory a Zrůbek. Řidič nákladního vozidla jel ve směru od Sedlčan na Příbram a z dosud neznámých příčin sjel z mostu do Vltavy. Muže za volantem nalezli později zaklíněného v kabině potápěči. „Jednalo se o 57letého muže, byla nařízena soudní pitva,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

K vyproštění vozidla z vody bylo zapotřebí speciální odtahové techniky. Nákladní auto z přehrady vytáhla soukromá firma, na místě však byli i hasiči s vyprošťovacím tankem. Při havárii unikly do vody i provozní kapaliny. „S vodohospodáři jsme domluveni, že po vyproštění auta začnou odpouštět vodu, tím se vytvoří větší proud a kapaliny zachytíme v norných stěnách,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora.

Tagy: