Děsivý incident na Slapech. Řidič sjel do nádrže, pod vodou zůstal uvízlý v kabině

Řidič nákladního auta sjel v pondělí po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Havárie se stala kolem 9:15. Podle Sýkory řidič na silnici číslo 18 z neznámých příčin prorazil svodidla a sjel z mostu do vody. Potápěči následně našli řidiče zaklíněného v kabině vozu. „Jednalo se 57letého muže, byla nařízena soudní pitva,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Na místě zasahovali hasiči a potápěči. S havárií se do vody podle Sýkory dostaly i provozní kapaliny. „S vodohospodáři jsme domluveni, že po vyproštění auta začnou odpouštět vodu, tím se vytvoří větší proud a kapaliny zachytíme v norných stěnách,“ doplnil.

ČTĚTE TAKÉ: Otřesný případ v Brně. Chtěl utéct s dívkou, ale pak pobodal její rodiče a jí zavraždil

Co se před tragickým pádem do vody odehrálo, je stále záhadou. „Jela jsem za nákladním vozem už od Sedlčan. Řidič jel v pohodě, před mostem přibrzdil a jel rovně. Najednou začalo vozidlo uhýbat a pak prorazilo zábradlí a spadlo z mostu,“ sdělila pro Pribram.cz svědkyně nehody.

Silnice I/18 bude pro řidiče uzavřena zřejmě do úterního dopoledne. „Pro řidiče jsou stanovené objízdné trasy,“ řekla Suchánková. Podle informací z místa začala k večeru oprava poškozených svodidel.

Tagy: