CNN Prima News Vltava

Vltava

Výpis příspěvků ke štítku „Vltava“

Pod Hradem pluje „Zemanův člun“. Milion chvilek pro demokracii tak hledá prezidenta

17. listopadu 2022 15:57

Spolek Milion chvilek pro demokracii se v rámci oslav výročí 17. listopadu rozhodl pro netradiční způsob, jak upozornit na důležitost nadcházejících prezidentských voleb. Na Vltavu pod Pražským hradem nechal ve čtvrtek dopoledne vyplout žlutý člun připomínající plavidlo současného prezidenta Miloše Zemana, ve kterém byl pravidelně zachycován během svých dovolených na Vysočině.

Pohled, za kterým míří návštěvníci z celé země: vyhlídka Máj a meandr Vltavy

11. listopadu 2022 00:27

Jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií u nás najdete kousek od Prahy. Jmenuje se vyhlídka Máj a nabízí úchvatný pohled na řeku Vltavu. Ta v těchto místech protéká několik desítek metrů hlubokým skalnatým kaňonem, který se stáčí do tvaru podkovy. Rozhledy z vyhlídky Máj jsou nádherné v každém ročním období. Nejpůsobivější jsou ale v těchto dnech, kdy podzim barví okolní listnaté lesy různými odstíny.

Budeme si vytápět ranní stolicí? Energetická krize se promítá do komunálních voleb

26. srpna 2022 05:15

Energetická krize, které se mnozí s brzkým příchodem topné sezony obávají, se začíná promítat také do blížících se komunálních voleb v Praze. Zatímco primátor Zdeněk Hřib (Piráti) hovoří o nutnosti osázet domy solárními panely, jeho náměstek a lídr hnutí STAN Petr Hlaváček přichází ještě s ambicióznějším plánem. Díky vzniku nového energocentra by si lide podle něj mohli vyrábět teplo sami ráno na záchodě.

PRIMA ČESKO Kvíz: Byla princezna Diana v Podolí? A kdo byl řidič automatofonu?

30. července 2022 23:53

Čas dovolených začal a řada Čechů i letos zvolí dovolenou v tuzemsku. Ta ale může být stejně zajímavá a dobrodružná jako v zahraničí. Tipy, kam vyrazit, přinesl další díl pořadu Prima Česko. Zaujalo vás plavení po řekách na jihu Čech? Nebo byste raději vyzkoušeli hraní na automatofonech v Liberci? Ať se rozhodnete jakkoli, vyrazte vybaveni nejen opalovacím krémem a průvodci, ale také znalostmi. S tím vám pomůže náš kvíz.