CNN Prima News Vltava

Vltava

Výpis příspěvků ke štítku „Vltava“

Praha kvůli havarijnímu stavu uzavřela Libeňský most. Nesmí přes něj jezdit tramvaje

Z důvodu havarijní uzavírky Libeňského mostu v Praze je od čtvrtečního odpoledne do odvolání zastavený provoz tramvají mezi Palmovkou a Maninami. Spoje jezdí odklonem, uvádí na webu pražský dopravní podnik (DPP). Závadu pravděpodobně způsobily silné mrazy, uvedla Technická správa komunikací (TSK). Na zhruba hodinu byl ve čtvrtek přerušený provoz tramvají i přes Hlávkův most.

MAPA: Povodňový stav ohrožení platí na několika místech v Česku. Kde je situace nejhorší?

Na Labi v Ústeckém kraji platí třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity značící ohrožení, hladina tam dál stoupá. V Ústí nad Labem a v Děčíně se odpoledne sejde povodňová komise, Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává kulminaci v sobotu ráno. Na všechna místa, kde hrozí nebezpečí povodní, se můžete podívat v naší aktualizované mapě níže v článku.

Velká voda ohrožuje Český Krumlov. Povodňový stav platí na desítkách míst v republice

Povodňový stav po vydatných deštích a tání sněhu mělo ve čtvrtek ráno kolem 60 měřicích míst. Třetí stupeň povodňové aktivity (SPA), ohrožení, zůstával na Vltavě v Českém Krumlově, hladina se tam ale v noci zvedla jen minimálně. Druhý stupeň značící pohotovost hlásilo asi deset stanic, platil na Labi na horním toku ve Vestřevi na Trutnovsku a na dolním toku v Litoměřicích, v Ústí nad Labem, kde voda zaplavila část Přístavní ulice, a Děčíně. Nejnižší povodňový stupeň bdělost zaznamenala k 8:30 padesátka míst.

Hrozba povodní v Česku. V Krumlově už rozváží pytle s pískem, hladiny se zvedají i na Labi

Hladina Vltavy v Českém Krumlově vystoupala přes noc na třetí stupeň povodňové aktivity. Město to očekávalo, protože se zvýšil odtok z Lipna. Pracovníci technických služeb začali ráno po městě rozvážet pytle s pískem na riziková místa, řekl starosta Alexandr Nogrády (ANO). Výstraha meteorologů před rozvodněním toků platí v oblastech kolem Labe, řeky Moravy a také kolem dolních toků Ohře a Vltavy. Povodňový stav ráno platil na 48 místech v zemi.

Voda v Česku nebezpečně stoupá, pohotovost hlásí i Praha. Kde hrozí největší riziko?

Aktualizováno

Déšť v noci na neděli zvedl hladiny mnoha toků v Česku. Dosažení některého ze tří povodňových stupňů hlásilo v neděli ráno přibližně 60 měřicích míst, zejména na jihu a západě Čech. Odpoledne se číslo zvýšilo na 88 lokalit. Nejvyšší, třetí stupeň, platil ve 14:00 v šesti z nich, například na Ohři v Karlových Varech nebo na Černovickém potoce v Tučapech na Táborsku. Vodní hladina stoupla ráno i v Praze. Vyplývá to z údajů na povodňovém webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem nedělních 06:30. Výstraha meteorologů před vzestupem hladin platí v celém Česku až do odvolání.

Rodiče za policejní páskou a studenti čekající na kamarády. Tak vypadalo okolí střelby

Střelec se procházel po terase kolem střechy hlavní budovy pražské filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Občas zamířil a vystřelil. Zjevně i do větší vzdálenosti. Policie uzavřela na několik hodin široké okolí. Celý Mánesův most byl neprůchodný, a právě na jeho konci se setkávaly hloučky studentů, kterým neustále někdo volal nebo posílal zprávy. „Neboj, babi, jsem v pořádku,“ hlásila například jedna z dívek do mobilu.

Vystěhované Hradištko: Stezka připomíná utrpení tisíců lidí v koncentráku i pravou love story

Další díl pořadu Prima Česko nás zavedl na Hradištko. Tato obec se nachází před soutokem Vltavy a Sázavy blízko Štěchovického mostu. Málokdo ví, že právě tam byl za druhé světové války koncentrační tábor, kterým prošlo kolem pěti tisíc vězňů. Do jejich nelehkých osudů nahlíží stezka s názvem Vystěhované Hradištko. Přibližuje temnou část historie obce i příběhy lásky a obětavosti místních obyvatel.

Nový život na Sedmičce: Pragua Marina Nova je novým domovem pro stovky rodin

Domov pro jednotlivce, páry i celé rodiny. Centrum vyžití pro všechny věkové kategorie. Tím vším se pomalu ale jistě stávají pražské Holešovice, konkrétně tamní přístav, kde vyrostl nový rezidenční komplex i park. Výrazné proměny dříve nepříliš hostinné a většinou spíš průmyslově zaměřené oblasti si nelze nevšimnout. Více se o ní teď můžete dozvědět i vy.