reklama
CNN Prima News Vltava

Vltava

Výpis příspěvků ke štítku „Vltava“

Raftařský guru po neštěstí na Sázavě: Opravdového vodáka na řece nepotkáte, spíš turisty

Stanislav Hájek jezdí na vodu přes 50 let. Bývalý závodník a předseda rady raftingu v rozhovoru pro redakci CNN Prima NEWS s dojetím vzpomíná na časy, kdy si vodáci své lodě sami stavěli. Kdy s pádlem v ruce něco uměli. Nedávná tragédie na sázavském jezu jej utvrdila v tom, že lidé, kteří se teď po českých řekách plaví, toho o vodě často moc nevědí.

COOLIFE FREESTYLE FEST v Praze: Skoky nejen na lyžích do Vltavy braly dech

Smíchovská náplavka v Praze zažila v sobotu 10. července největší freestyle show letošního léta – COOLIFE FREESTYLE FEST. Do hlavního města se sjeli lyžaři a snowboardisté z celé České republiky, aby tisícům přihlížejících diváků předvedli dechberoucí show. Fanoušci si s nadšením užívali i flyboard exhibici mistra České republiky Petra Civína nebo řádění Maylow Silvera na boardsurfu.

Pražané opět pijí vodu ze „své“ Vltavy. Podolská vodárna dodává 500 litrů za vteřinu

Do veřejné vodovodní sítě začala téměř po dvaceti letech dodávat pitnou vodu Podolská vodárna. V roce 2002 její provoz ukončily ničivé povodně, od té doby sloužila pouze jako záložní zdroj. Nyní dodává zhruba desetinu z celkové spotřeby vody v Praze. To je asi 500 litrů za vteřinu. Než se voda z Vltavy dostane do kohoutků, prochází čistícím procesem, který trvá celý den, popisuje Ondřej Gandžala, šéf Podolské vodárny.

Prima COOL přináší na náplavku Coolife Freestyle Fest, největší letní freestyle show

V sobotu 10. července se pražská Smíchovská náplavka změní v dějiště největší letní freestyle show COOLIFE FREESTYLE FEST. Televizní stanice Prima COOL pod svojí lifestylovou značkou COOLIFE přináší všem milovníkům a fanouškům adrenalinových sportů jedinečnou podívanou. Do hlavního města se sjedou lyžaři a snowboardisté z celé republiky, aby předvedli dechberoucí freestyle exhibici uprostřed Vltavy. Akce navazuje na úspěšnou událost COOL HIGHJUMP TOUR z loňského roku, která získala ocenění od České eventové asociace.

Do Vltavy skočil mladý muž. Po třech hodinách ho policisté našli na dně řeky mrtvého

Pražští policisté a hasiči v neděli pátrali ve Vltavě po muži, který dopoledne skočil do vody z Čechova mostu. Našli jej zhruba po třech hodinách na dně řeky, byl již mrtvý. Novinářům to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský a na Twitteru o tom informovali hasiči a záchranáři. Totožnost muže bude policie ověřovat, podle dokladů nalezených v místě, kde muž skočil, šlo podle mluvčího zřejmě o 24letého Poláka.

reklama