reklama

Kouzelný zimák Vsetína slaví 35. narozeniny. Splňuje extraligové parametry?

Legendární vsetínský Zimní stadion Na Lapači slaví 35 let. Místo, na kterém se v 90. letech sbíraly tituly z hokejové extraligy jako na běžícím pásu, má pořád stejnou atmosféru. Stále během zápasů na tribunách – když tedy zrovna není pandemie – voní slivovice. Po zdejším ledě se už dávno neprohánějí olympijští vítězové ani mistři světa. Nicméně Vsetín aktuálně bojuje opět o své místo mezi elitou.

reklama

Typický obrázek 90. let. Extraligový pohár v rukou Vsetína. K šesti titulům dopomohl valašskému klubu i jeho stadion. Kulisy Lapače hnaly domácí dopředu. A soupeřům naháněly hrůzu.

„Bylo to nádherné. Fascinující atmosféra, těch lidí tady, vyprodaný zimák. Diváci vybičovali ke skvělým výkonům,“ vzpomíná na zlaté časy Jan Srdínko pro CNN Prima NEWS, dnes trenér vsetínského týmu, v 90. letech jeho obránce, který s klubem vybojoval kompletní šestici trofejí.

Na první pohled nenápadný stadion uprostřed Vsetína je pozoruhodnou stavbou, které dominuje hlavně ojedinělá střecha sedlovitého tvaru. Na tehdejší dobu unikát.

„Vím, že se říkalo, že je to devadesátá devátá střecha, ale převážně se stavěly ve světě a severských zemích, což je taky zajímavost. Tam, kde padá hodně sněhu, projektanti tvrdí, že toto opravdu nikdy nespadne,“ konstatuje Petr Propš, vedoucí provozu zimního stadionu.

Po vsetínském ledě se už sice olympijští vítězové ani mistři světa neprohání, ale ambice v místním klubu jsou nejvyšší. Valaši by se rádi vrátili do extraligy. Jenže, co Lapač? Splňoval by aktuální náročné požadavky?

„Je otázkou, jak český hokejový svaz nastaví podmínky. Byla by to otázka licenčního řízení. Vidím spíš problémy v počtu diváků, protože existují kvóty, kolik má být lidí na sezení. My jsme tady na Vsetíně byli zvyklí, že lidi stáli, což vytvářelo onu atmosféru,“ říká Propš.

Šance na postup Vsetína mezi elitu jsou stále otevřené, tým teď čeká čtvrtfinále play-off. Na svojí cestě za návratem do nejvyššího patra – kde byl naposledy v roce 2007, pak kvůli finančním potížím spadl o dvě soutěže níže – teď musí přemoci Vrchlabí, čtvrtý tým základní části Chance ligy. V Podkrkonoší hraje v sobotu a v pátek, pak se série přesune na Moravu.

Zda bude Lapač znovu budit respekt u soupeřů, ukáže čas.

Tagy:
stadion Zlínský kraj hokej sport HC Vsetín Zimní stadion Na Lapači Jan Srdínko Petr Propš
Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek
Lidé

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Meghan žádá po lidech 40 minut času. Narozeninové video jí kazil žonglující Harry

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu oslavila 40. narozeniny. Ve videu, které odpoledne sdílela na internetových stránkách své charitativní organizace Archewell, oznámila novou iniciativu na pomoc ženám při návratu do práce. Kampaně se zúčastní i známé osobnosti. Příspěvek Meghan je plný smíchu a okořeněný vystoupením jejího manžela Harryho. Vévodkyně se veřejně prezentovala poprvé od narození dcery Lilibet.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Babiš v Babišově: Mobilní očkování v pohraničí potvrdilo registrační chaos i nezájem Romů

Vítkov je zapadlé šestitisícové městečko u vojenského prostoru Libavá, kde voliči milují Andreje Babiše, loni v krajských volbách tady hnutí ANO získalo 37 procent hlasů. Ve středu do Vítkova zavítal mobilní očkovací tým a s ním i ministerský předseda. K avizované propagaci vakcinace mezi Romy nedošlo, akce navíc ukázala na byrokratický chaos spojený s očkováním.

reklama