reklama
CNN Prima News stadion

stadion

Výpis příspěvků ke štítku „stadion“

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

27. ledna 2022 20:08

Již 13. května se mohou sportovní fanoušci těšit na další hokejovou podívanou. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upne na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Filipa Pešána zakotví v jednom z největších měst severské země: v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?

Velkolepé stadiony, roboti i maskot Bing Dwen Dwen. Co jste o hrách v Pekingu nevěděli

26. prosince 2021 17:05

Již podruhé v historii bude hlavní město Číny hostit největší sportovní svátek, olympijské hry. Oficiálně se v termínu od 4. do 20. února nejlepší světoví sportovci utkají v některém z patnácti sportů a zabojují o cenné kovy. Peking se při této příležitosti mění k nepoznání. V metropoli Číny i jejím okolí vznikly unikátní stadiony, speciální dráhy i neobvyklé jízdní pruhy. Co vše jste o zimních olympijských hrách 2022 nevěděli?

Pyrotechnika s tvrdými tresty. Nesmysl, i hráči mají rádi světlice, říká exšéf kotle Slavie

21. října 2021 05:57

Senát v příštím týdnu téměř jistě schválí tvrdší tresty za použití pyrotechniky na fotbalových stadionech. Brzy tedy na hříšníky budou čekat pokuty až ve výši 100 000 korun. Změně nerozumí Lukáš „Strašák“ Vala, který roky vedl kotel fotbalové Slavie Praha. Už si udržuje odstup a má nadhled, proto pro CNN Prima NEWS říká, že v případě ohlušujících dělbuchů to chápe. Ale vadí mu přísný pohled na vizuální pyrotechniku, například světlice, které podle jeho slov i hráči oceňují.

Hokejové MS 2023: Rusko chce vzít Čechům rekord, mělo ale problém se stavbou haly

25. září 2021 14:31

Rusko chce během hokejového mistrovství světa 2023 překonat divácký rekord, který od roku 2015 drží Česko. Pro chystaný šampionát má kvůli tomu v Petrohradu vyrůst největší hokejová hala Evropy. Má to však háček, stavba supermoderní arény se podle některých zdrojů neúměrně protahuje. Už před časem se proto spekulovalo, zda MS 2023 nebude z Putinovy říše přesunuto do Švýcarska.

Konec pyrotechniky na stadionech? Sněmovna schválila vysokou pokutu i zákaz vstupu

15. září 2021 11:43

Za použití pyrotechniky, která je spojená především s fotbalovými zápasy, budou tuzemští fanoušci pykat výrazněji než předtím. Za „bengálské ohně“ mohou diváci dostat pokutu až 100 000 korun, hrozí jim také zákaz vstupu na stadiony. Za přísnější tresty může novela, kterou ve středu schválila Sněmovna. Ještě ji musí schválit Senát.

V Hradci šlo dolů první „lízátko“. Osvětlovací stožáry se po repasu vrátí na stadion

14. září 2021 23:23

Stavební firma sejmula první ze čtyř stožárů Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Dominantám Hradce Králové se kvůli jejich charakteristickému tvaru mezi obyvateli města odjakživa říká lízátka. Kovové kolosy vysoké 55 metrů projdou repasováním a později se s dokončením nového fotbalového stadionu mezinárodních parametrů nad hrací plochu vrátí.

Soupeř Slavie má zavřenou „bojovnou“ tribunu pro odvetu kvalifikace Evropské ligy

17. srpna 2021 11:46

Zástupci Legie Varšava, soupeře Slavie Praha v posledním kvalifikačním kole fotbalové Evropské ligy, v úterý oznámili, že rozhodnutím Kontrolního, etického a disciplinárního orgánu UEFA ze dne 16. srpna 2021 byl klubu uložen trest částečného uzavření stadionu pro příští utkání Evropské ligy ve Varšavě. Tím je právě odveta proti Slavii naplánovaná na 26. srpna.

reklama