reklama

Kreativitou proti koronaviru: Podnikatelé přetvořili penzion na originální bistro

Šikovné české ručičky a kreativita se uplatní v každé době. Podnikatelé z Lipenska, původně provozující penzion, byli vládními restrikcemi kvůli epidemii COVID-19 donuceni improvizovat. Svůj podnik přeměnili na originální bistro a v kuchyni zaměstnávají ty, kteří přišli o práci.

reklama

„Člověk se vyvíjí, učí se, takže si vlastně zvykne na ledasco,“ uvedl Josef Šabaka, jenž před třemi lety společně s Romanem Koprolínem otevřel penzion na Lipensku, který byli nuceni kvůli protikoronavirovým restrikcím uzavřít.

„Na jaře, kdy jsme očekávali první ubytované, Velikonoce, dětičky, já dělám velikonoční akci, takže se převleču za zajíčka, skáču tam kolem penzionu… Všechno bylo zrušeno a my jsme řešili: Dáme výpověď? Budeme dělat, nevíme co?“ uvedl jeden ze spolumajitelů bistra a penzionu Josef Šabaka.

Podnikatelé se však nevzdali a okno penzionu proměnili na výdejnu pečiva. „První víkend, kdy jsme otevřeli, to bylo zvláštní. Samozřejmě si nás všichni zkoušeli, naťukávali. Druhý víkend jsme všechno vyprodali, třetí už jsme nestíhali a takhle to šlo pořád dál,“ dodal druhý spolumajitel Roman Koprolín.

V kuchyni pomáhají původní zaměstnanci

Nyní, v době stále trvající koronakrize, se rozhodli otevřít samostatné bistro. Práci tak zachránili i pro své zaměstnance. V kuchyni pomáhají třeba bývalé pokojské, obsluha nebo baristé.

„Já mám vášeň pro kávu, takže jsem byla ráda, že takhle otevřou kavárnu, dortárnu a ráda jsem se sem přesunula s nimi,“ zmínila brigádnice Lenka Locenická.

Stabilně tady v bistru pracují tři zaměstnanci a několik brigádníků a majitelé očekávají, že se jejich tým ještě rozroste.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama