reklama

Kreativitou proti koronaviru: Podnikatelé přetvořili penzion na originální bistro

Šikovné české ručičky a kreativita se uplatní v každé době. Podnikatelé z Lipenska, původně provozující penzion, byli vládními restrikcemi kvůli epidemii COVID-19 donuceni improvizovat. Svůj podnik přeměnili na originální bistro a v kuchyni zaměstnávají ty, kteří přišli o práci.

reklama

„Člověk se vyvíjí, učí se, takže si vlastně zvykne na ledasco,“ uvedl Josef Šabaka, jenž před třemi lety společně s Romanem Koprolínem otevřel penzion na Lipensku, který byli nuceni kvůli protikoronavirovým restrikcím uzavřít.

„Na jaře, kdy jsme očekávali první ubytované, Velikonoce, dětičky, já dělám velikonoční akci, takže se převleču za zajíčka, skáču tam kolem penzionu… Všechno bylo zrušeno a my jsme řešili: Dáme výpověď? Budeme dělat, nevíme co?“ uvedl jeden ze spolumajitelů bistra a penzionu Josef Šabaka.

Podnikatelé se však nevzdali a okno penzionu proměnili na výdejnu pečiva. „První víkend, kdy jsme otevřeli, to bylo zvláštní. Samozřejmě si nás všichni zkoušeli, naťukávali. Druhý víkend jsme všechno vyprodali, třetí už jsme nestíhali a takhle to šlo pořád dál,“ dodal druhý spolumajitel Roman Koprolín.

V kuchyni pomáhají původní zaměstnanci

Nyní, v době stále trvající koronakrize, se rozhodli otevřít samostatné bistro. Práci tak zachránili i pro své zaměstnance. V kuchyni pomáhají třeba bývalé pokojské, obsluha nebo baristé.

„Já mám vášeň pro kávu, takže jsem byla ráda, že takhle otevřou kavárnu, dortárnu a ráda jsem se sem přesunula s nimi,“ zmínila brigádnice Lenka Locenická.

Stabilně tady v bistru pracují tři zaměstnanci a několik brigádníků a majitelé očekávají, že se jejich tým ještě rozroste.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

reklama

Domácí zpravodajství

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama