reklama
CNN Prima News podnikání

podnikání

Výpis příspěvků ke štítku „podnikání“

Michalik ministrem průmyslu nebude kvůli podnikání na Kypru. Kdo bude náhradník?

25. listopadu 2021 09:22

Místopředseda Starostů a nezávislých Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě Spolu a Pirátů se STAN. Zmínil, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem a našel i řešení potenciálního střetu zájmů. Nechtěl ale zatěžovat nový kabinet tím, že by se řešilo jeho podnikání a situace by byla v médiích přirovnávána k dění kolem premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Kdo bude náhradníkem na tomto postu, zatím není jasné.

Marlenka je symbolem přátelství. Pracovat musíte srdcem, má jasno majitel firmy

19. listopadu 2021 22:31

Když v 90. letech přijel z Arménie do České republiky, rozhodně by nikdo nepředpokládal, že se zapíše do historie českého cukrářství. Zakladatel a majitel společnosti Marlenka International Gevorg Avetisjan v pořadu Interview na CNN Prima NEWS prozradil, jaký je recept úspěšného podnikání, jaký zákusek se ujal ve světě a popsal aktuální situaci v jeho rodné zemi.

U rozvodu jsem přišla o vše, říká cukrářka Fabešová. Věneček za dvacku podle ní neexistuje

21. srpna 2021 10:44

Doba věnečků za 20 korun už měla skončit dávno. Nevěřím, že takový věneček například může obsahovat pravou vanilku. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekla cukrářka a autorka kuchařek Iveta Fabešová. Té se před rokem její sen o podnikání v gastronomii přetočil vzhůru nohama. Ale nyní už je pro ni situace jiná.

Přídavky na děti budou o čtvrtinu vyšší, schválila Sněmovna. Dostane je více rodin

13. července 2021 16:44

Přídavky na děti se zvýší zhruba o čtvrtinu a rozšíří se okruh rodin, které na ně mají nárok. Rozhodla o tom Sněmovna, když schválila novelu o sociální podpoře s technickými úpravami horní komory. Předloha také zvýší sazby přídavků pro pracující rodiny a daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Nyní ji dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Lidé se do hospod nehrnou. Mnozí se bojí koronaviru, jiní si zvykli pít doma

5. července 2021 13:10

Zavřené restaurace a bary jen složitě lákají zpět své někdejší zákazníky. Už několik týdnů mají sice otevřené nejen zahrádky, ale lidé se nehrnou. Mnozí se totiž stále bojí koronaviru, jiní si jednoduše zvykli popíjet doma. Situace je nejhorší v menších městech. Podle průzkumů se do restaurací bojí každý desátý Čech, který je dříve běžně navštěvoval.

Hackeři napadli stovky firem v USA i ve světě, požadují přes 1,5 miliardy

5. července 2021 12:16

Hackeři, kteří zřejmě stojí za víkendovým kybernetickým útokem na stovky firem i veřejných organizací nejen ve Spojených státech, požadují 70 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy Kč), jinak hrozí zneužitím získaných dat. S odkazem na informace na blogu, který obvykle používá kybernetický gang REvil, to dnes uvedla agentura Reuters. Zasaženým firmám pomáhá americká vláda.

Havlíček: Chceme se vyhnout chybám z léta. Dovolené byly jednou z příčin další vlny

20. května 2021 09:09

„Naše vláda rozvolňuje opatrně, zatímco opozice a především Piráti by nejradši všechno uvolnili okamžitě.“ V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Ve vysílání také zmínil, jak by měla vypadat další fáze rozvolnění či na jak dlouho se počítá s testováním ve firmách. A mluvil i o dovolených a s nimi spojenými PCR testy.

reklama