CNN Prima News podnikání

podnikání

Výpis příspěvků ke štítku „podnikání“

Spořicí účty přestávají být výhodné. Kam své peníze nasměrovat a jak investovat?

Překvapivě nízká inflace potěšila řadu lidí. Spotřebitelé se spořicími účty ale nejásají. Důvodem je menší růst spotřebitelských cen. Bankám se totiž při klesajících úrokových sazbách České národní banky nevyplatí držet vysoké úroky a při klesající inflaci je velmi rychle snižují. Přinášíme proto přehled nejvýhodnějších spořicích účtů a také tipy, kam své peníze můžete investovat.

Gabriela Teissing: Co musí pochopit česká žena, když se pracovně vydá na Blízký východ

Gabriela Teissing má za sebou náročný rok plný obrovských výzev. Loni se stala šéfkou české společnosti Creative Dock, která se po expanzi do německy mluvících zemí v Evropě rozhodla expandovat do regionu Blízkého východu, do zemí jako je Katar, UAE nebo Saúdská Arábie. Právě poslední ze zmíněných je nejvíce tradiční, tudíž kulturní rozdíly jsou největší. Proto se Gabriela rozhodla vyprávět, jaké to je, když blondýnka z Prahy vyjednává byznys, uzavírá smlouvy, zodpovídá za dodanou práci a rozvíjí vztahy v zemích, kde CEO žena není na denním pořádku.

Family Business Week: Rodinný podnik je nejen o zisku, je třeba být i prospěšný

Rodinné podniky v České republice tvoří až 50 % pracovních míst a generují více než polovinu národního hrubého domácího produktu. Na letošním prvním regionálním setkání zorganizovaném platformou Family Business Week to řekl její zakladatel, David Krajíček. Jaké jsou další role rodinných firem v jednotlivých částech Česka? O tom se diskutovalo ve Svijanech. V místním pivovaru, který byl hostitelem a partnerem akce současně, se sešlo téměř 60 zástupců rodinných společností, kteří vzájemně sdíleli své zkušenosti, doporučení i podporu. Hlavními tématy setkání bylo nástupnictví a mezigenerační výměna.

Přišel o všechno. Autor hitu Zvonky štěstí Jiří Zmožek žil roky z životního minima

Tam u nebeských bran, Zvonky štěstí, Biograf láska, Nešlap, nelámej, Už mi lásko není 20 let. To je jen stručný výčet hitů, které napsal hudební skladatel Jiří Zmožek. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal nejen na slavné umělce, s kterými spolupracoval, ale i na období, kdy kvůli podnikání přišel o všechno. Nyní ho čeká první sólový koncert v pražské Lucerně a o svém životě vydává knihu.

REPORTÁŽ: České hospody jsou v krizi. Výčepy piva teď zachraňují i vietnamští živnostníci

O zkrachovalé hostince není velký zájem, výdělek je nejistý, hlavně na venkově a v menších městech. Znova roztočit pípy si tak leckde troufnou jen čeští Vietnamci. Ve staleté pivnici Partyzán v Záblatí na Bohumínsku třeba čepuje 32letá Van Hiep Nguyen. A v historickém hostinci U Pchálka v Ludgeřovicích na Opavsku zase 45letý Kiem Dinh Vu. Podobně už Vietnamci přebrali spoustu dříve zavedených hospod a vlastně tak zachraňují i české pivní tradice. Pivní kulturu, která se nyní touží dostat i na seznam UNESCO.

Na cestu parkem žádná sluchátka. Řiďte se intuicí, radí lektorka sebeobrany Linda Štucbartová

Každá třetí žena a každý desátý muž se za svůj život setká s fyzickým násilím vůči své osobě. Zakladatelka projektu ESD Czechia, lektorka sebeobrany, mentorka a koordinátorka projektu Women In Tech, který se zabývá podporou talentovaných žen ve světě technologií a startupů, Linda Štucbartová chce i do Česka přinést změnu. Do projektu Sebeobrana pro všechny zapojila i dceru. V rozhovoru promluvila i o tragické střelbě na Filozofické fakultě, která se jí osobně dotkla.

Holky jsou humanitně zaměřeny a kluci technicky? Boříme mýty, říká Gabriela Löbel z Huawei

Devět nadějných startupistek dokončilo na začátku prosince několikaměsíční cestu ke zdokonalení vlastního byznysu. Druhý ročník unikátního vzdělávacího programu Women in Tech, který vznikl ve spolupráci Hospodářské komory České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace a společnosti Huawei, nabídl účastnicím vzdělávání pod taktovkou expertů v oboru, atraktivní sérii workshopů i individuální mentoring. Slavnostní ocenění celoroční práce absolventek a také jednotlivých projektů, které během programu dosáhly největších úspěchů, proběhlo ve středu 6. prosince v sídle Hospodářské komory.

Jak začít podnikat? Míň kecat, víc dělat, radí Čechům Diblík. V byznysu je od dvanácti let

Již ve dvanácti letech začal podnikat, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Během dalších devíti let založil několik firem či agentur a stojí za vznikem řady aplikací. Tou poslední je VOS.health, přezdívaná „psycholog do kapsy“. Že by dnes 25letému Jiřímu Diblíkovi něco uteklo, si nemyslí. To, že začal podnikat tak brzy, naopak považuje za jednu z velkých výhod. Co by poradil ostatním, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Revoluce v AI? Budete si psát s vlastní myslí, slibuje český tvůrce „kapesního psychologa“

Podnikat začal již ve dvanácti letech, o čtyři roky později se jako jeden z prvních Čechů nechal zplnoletnit. Nyní 25letý Jiří Diblík oslavuje úspěch s aplikací VOS.health, kterou využívají tři miliony lidí napříč světem a jenž jim pomáhá s jejich psychickými problémy. Takzvaného „psychologa do kapsy“ by navíc brzy měla doplnit umělá inteligence. „Vyvíjíme příležitost, kdy si v příští verzi VOS dokážete začít chatovat s celou vaší myslí,“ sdělil Diblík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Ženy mají na trhu své místo. Šanci jim dává druhý ročník programu Women in Tech

Jsou podnikavé, odhodlané vystoupit mimo svoji komfortní zónu a rozhodnuté dokázat, že i ženy mají své místo na trhu podnikání, který je dnes přeplněný technologickými vychytávkami. Na začátku roku vstoupila devítka talentovaných startupistek do druhého ročníku unikátního projektu Women in Tech a teď, po měsících usilovné práce a mimořádné podpory jiných, zkušenějších podnikatelek, mohou sledovat úspěchy, kterých dosáhly. Čtěte o ženách, které míří za svými sny, a také o jedinečném programu společnosti Huawei a Hospodářské komory ČR, které jim na jejich cestě pomáhají. Třeba příště budete jednou z nich.