CNN Prima News křižník

křižník

Výpis příspěvků ke štítku „křižník“

Americké válečné lodě propluly Tchajwanským průlivem. Čína je v pohotovosti

Dvě americké válečné lodě propluly mezinárodními vodami Tchajwanského průlivu. Stalo se tak poprvé od rozsáhlého vojenského cvičení, které Čína uspořádala po návštěvě předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu. Washington již dříve oznámil, že oblastí proplují jeho lodě či proletí jeho letadla, uvedla agentura AFP. Peking uvedl, že je připraven zareagovat na jakoukoliv provokaci.

Vzkaz otce vojáka z křižníku Moskva „armádě bastardů“: Proč důstojníci žijí a můj syn ne?

Proč jsou důstojníci naživu a můj syn, voják z povolání, zemřel? Otec jednoho z vojáků, který byl údajně na palubě potopeného křižníku Moskva, zveřejnil na sociálních sítích ostrý a zároveň utrápený vzkaz velitelům ruské armády. Na příspěvek upozornil šéf investigativního projektu Bellingcat Christo Grozev. Otec se diví, proč je jeho syn na seznamu pohřešovaných, tudíž o něm nejsou dostupné žádné informace.

Мать моряка с крейсера Москва: Сын мне звонил и плакал из-за того, что видел

До 40 российских военных погибло. Десятки других получили ранения или пропали без вести, когда затонул русский крейсер „Москва“. По словам BBC News об этом написало независимое издание Новая газета Европа ссылаясь на мать одного из моряков. Российские власти о жертвах не сообщали и утверждают, что весь экипаж (около 500 человек) жив.

Ruská média věnovala potopení křižníku Moskva 45 sekund. Lidé jsou ale zoufalí, říká Just

Potopení ruského křižníku Moskva nebylo pro ruská média zásadní zprávou. „Včera jsem se díval na zprávy. Této události bylo věnováno asi 45 sekund ve zpravodajském bloku,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář Jiří Just, který žije v ruském hlavním městě. Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora útoky, ke kterým došlo v noci na pátek, se zničením ruské lodi nesouvisejí.