CNN Prima News krvácení do mozku

krvácení do mozku

Výpis příspěvků ke štítku „krvácení do mozku“

Tragická zpráva z českého fotbalu. Zemřel mladý brankář Adam, brzy čekal narození dítěte

3. února 2023 14:02

Přetěžkou zprávu se marně snaží vstřebat všichni, kteří se zajímají o fotbalový tým Jiskra Domažlice. Ve věku pouhých 33 let zemřel brankář Adam Bratanič. Prohrál boj s vážným zápalem plic, k němuž se přidalo krvácení do mozku. Tragédii umocňuje fakt, že gólman očekával v příštích týdnech narození dalšího potomka.

Mladý boxer zemřel dva dny po zápase o titul. Tragédii předznamenaly děsivé záběry z ringu

8. června 2022 21:32

Jihoafrický sport zasáhla tragédie. Mladý boxer zemřel pouhé dva dny po zápase, ve kterém bojoval o titul. Už v ringu bylo znát, že se sportovcem není něco v pořádku. V posledním kole byl totiž viditelně dezorientovaný a místo do soupeře boxoval jen naprázdno do vzduchu. Vyšetření v nemocnici pak odhalilo vážná zranění hlavy, kterým nakonec boxer podlehl.

Dětská mozková obrna upoutala Šimona na vozík. Pokroky dělá díky hipoterapii

30. ledna 2022 07:33

Patnáctiletý Šimon se narodil předčasně. Po porodu u něho došlo ke krvácení do mozku a jeho následnému poškození. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Toto postižení nelze plně vyléčit, ale správně nastavenou léčbou lze alespoň zmírnit jeho projevy. V průběhu let rodina vyzkoušela celou řadu rehabilitačních postupů, které měly Šimonův vývoj posunout vpřed. Podle Šimonovy maminky Simony Vacínové nejvíce pomohla hipoterapie neboli léčba pomocí koňského hřbetu. V čem přesně spočívá a jak je na tom Šimon dnes?

Rozsáhlé pátrání po seniorovi s krvácením do mozku je u konce. Sám se policii přihlásil

30. prosince 2021 10:01
Aktualizováno

Pražští policisté hledali čtyřiasedmdesátiletého seniora, který ve čtvrtek ráno odešel bez vědomí lékaře z vinohradské nemocnice. Podle vyšetření krvácel do mozku, a byl proto v ohrožení života. Odpoledne policejní mluvčí Violeta Siřišťová uvedla, že se pohřešovaný muž sám přihlásil na policejní služebnu.

Chlapeček z Brna bojoval o život kvůli covidu. Syndrom mu způsobil krvácení do mozku

18. října 2021 22:57

Čtyřletý Eddie z Brna skončil v nemocnici se silným zvracením. Lékaři si nejdříve mysleli, že jde o pouhou virózu, výsledky testů však byly zdrcující. Chlapec utrpěl masivní krvácení do mozku. To vše kvůli postcovidovému syndromu, který může u dětí vyvolat přemrštěnou reakci imunitního systému, kdy se tvoří sraženiny a mizí krevní destičky.

Hrůza: Lékaři mi po útoku předpovídali brutální následky. Zpěvák popsal své problémy

11. října 2021 16:44

Už je to sedm let, co Michala Hrůzu surově zbili ve Stodolní ulici v Ostravě. Hudebník tehdy utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny se nacházel v umělém spánku. Dnes už je Hrůza z nejhoršího venku, trvalé následky ho však po brutálním napadení trápí dodnes. Špatně slyší na pravé ucho a má problémy s krátkodobou pamětí. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Dovolená na lyžích skončila tragicky. Po pádu došlo u Nikol k poranění mozku

18. září 2021 22:28

Úrazy mozku patří mezi ty nejzávažnější. Léčba bývá dlouhodobá a s nejistými výsledky. Osmnáctileté Nikol se změnil život na dovolené na lyžích. Přestože byla zdatná lyžařka, ošklivý pád způsobil rozsáhlé poškození mozku. Přestože lékaři byli velmi skeptičtí, Nikol svůj boj nevzdala. Musela však podstoupit několik operací a následovaly měsíce rehabilitací. Nikolin příběh vypráví pro CNN Prima NEWS rodiče Dáša a Josef.

Na judo se nehodím, tušil. Pak s ním trenér nechal 27krát hodit o zem, chlapec zemřel

3. července 2021 19:30

Z Tchaj-wanu a tamního sportovního prostředí přišla zarážející zpráva. Sedmiletý chlapec zemřel na následky zranění, které utrpěl při tréninku juda. Trenér úkoloval jiného ze svých svěřenců, aby malého zápasníka neustále házel na zem, několikrát tak učinil i sám. Dohromady začínající judista tvrdě dopadl na podlahu za jeden trénink 27krát, což zapříčinilo krvácení do mozku.