CNN Prima News krvácení do mozku

krvácení do mozku

Výpis příspěvků ke štítku „krvácení do mozku“

Mladý boxer zemřel dva dny po zápase o titul. Tragédii předznamenaly děsivé záběry z ringu

Jihoafrický sport zasáhla tragédie. Mladý boxer zemřel pouhé dva dny po zápase, ve kterém bojoval o titul. Už v ringu bylo znát, že se sportovcem není něco v pořádku. V posledním kole byl totiž viditelně dezorientovaný a místo do soupeře boxoval jen naprázdno do vzduchu. Vyšetření v nemocnici pak odhalilo vážná zranění hlavy, kterým nakonec boxer podlehl.

Dětská mozková obrna upoutala Šimona na vozík. Pokroky dělá díky hipoterapii

Patnáctiletý Šimon se narodil předčasně. Po porodu u něho došlo ke krvácení do mozku a jeho následnému poškození. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Toto postižení nelze plně vyléčit, ale správně nastavenou léčbou lze alespoň zmírnit jeho projevy. V průběhu let rodina vyzkoušela celou řadu rehabilitačních postupů, které měly Šimonův vývoj posunout vpřed. Podle Šimonovy maminky Simony Vacínové nejvíce pomohla hipoterapie neboli léčba pomocí koňského hřbetu. V čem přesně spočívá a jak je na tom Šimon dnes?

Hrůza: Lékaři mi po útoku předpovídali brutální následky. Zpěvák popsal své problémy

Už je to sedm let, co Michala Hrůzu surově zbili ve Stodolní ulici v Ostravě. Hudebník tehdy utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny se nacházel v umělém spánku. Dnes už je Hrůza z nejhoršího venku, trvalé následky ho však po brutálním napadení trápí dodnes. Špatně slyší na pravé ucho a má problémy s krátkodobou pamětí. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Dovolená na lyžích skončila tragicky. Po pádu došlo u Nikol k poranění mozku

Úrazy mozku patří mezi ty nejzávažnější. Léčba bývá dlouhodobá a s nejistými výsledky. Osmnáctileté Nikol se změnil život na dovolené na lyžích. Přestože byla zdatná lyžařka, ošklivý pád způsobil rozsáhlé poškození mozku. Přestože lékaři byli velmi skeptičtí, Nikol svůj boj nevzdala. Musela však podstoupit několik operací a následovaly měsíce rehabilitací. Nikolin příběh vypráví pro CNN Prima NEWS rodiče Dáša a Josef.