reklama

Krypto Magazín: Český pár stvořil vlastní kryptoměnu i ekosystém. Lidi chce vzdělávat

Hosty druhého dílu pořadu Krypto Magazín byli Julia a Daniel Tannerovi, český manželský pár, který založil projekt Platon Life a kryptoměnu PlatonCoin (PLTC). V rozhovoru prozradili motivaci pro tvorbu nové kryptoměny – populární bitcoin podle nich není vhodným platebním prostředkem, což má PlatonCoin změnit.

reklama

Nejznámější kryptoměna bitcoin plní funkci uchovatele hodnoty. Pro každodenní platební operace ale podle Julie a Daniela vhodný není. „Objevili jsme určité mezery, které činí bitcoin v praxi nepoužitelným. Měli jsme hrozně moc otázek, proč tam není to či tamto,“ pronesla Julie, která se svým manželem založila platformu Platon Life. „Tak jsme se rozhodli založit vlastní kryptoměnu, která bude více pro lidi,“ dodala.

A jak celý ekosystém Platon Life funguje? „Jde o propojení mobilní aplikace s platformou, kde jsou programy, které už dnes lidé běžně používají, třeba na objednávání jídla. Tyto dvě věci spojujeme a postupně spouštíme různé aplikace, aby lidé v každodenním životě mohli kupovat běžné věci za digitální měny,“ vysvětlil Daniel pro Krypto Magazín.

Zlepšovat finanční gramotnost

Mimo budování vlastního ekosystému si čeští fandové kryptoměn vytyčili ještě jeden cíl – posilovat finanční gramotnost společnosti.

„Rádi bychom lidem přiblížili finanční systém, odpověděli na otázky, jak to celé funguje, co jsou peníze a tak dále. Také jim chceme vysvětlovat naši platformu, co si kde mohou nakoupit. Existuje strašně moc kryptoměn, ale nikdo neví, kde se dají koupit a proč. To lidi mate a je to pro ně velmi těžké,“ myslí si Julie, podle které se reálný a digitální svět financí začínají čím dál více propojovat.

Mimo platby za zboží denní potřeby chtějí zakladatelé Platon Finance zpřístupnit zájemcům také umělecké aukce. „Spustili jsme portál na aukce, kde se draží sběratelské předměty, těžko dostupné věci. Od malých autíček po sběratelské boty. Chceme přidávat obrazy, sochy a tak dále. Na aukci může člověk utrácet naši kryptoměnu,“ uzavřel Daniel.

Tagy:
Daniel Tanner kryptoměny Platon Finance PlatonCoin Julie Tanner Krypto Magazín

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama