kurzy

Výpis příspěvků ke štítku „kurzy“

Používání smartphonu i zkušební e-shop. Digitální odysea nabízí seniorům i on-line kurzy

Desetitisíce seniorů už prošly kurzy projektu Digitální odysea. Nabídka ale stále pokulhává za poptávkou. Nadace Vodafone proto vytvořila intuitivní webovou stránku, na které si zájemci můžou své digitální dovednosti zdokonalit i on-line formou. Krok za krokem se tak naučí nejen ovládat chytrý telefon, ale můžou si i vyzkoušet nakoupit na zkušebním e-shopu.

Máslo za 26 a kilo kýty za 57 Kč, tak Češi nakupují v Polsku. Řetězec Biedronka bohatne

Diskontní řetězec Biedronka má v Polsku pověst obchodníka s nejzajímavějšími slevami. „Dneska jsme udělali nákup asi za 2 500 korun. Přesně to spočítáme doma, ale ušetřili jsme až 1 000 korun,“ odhaduje 63letá Zdeňka Okapová z Bohumína před prodejnou v obci Gorzyce u českých hranic. Polská média informují, že řetězec Biedronka díky válce na sousední Ukrajině a energetické krizi posílil, meziročně zvýšil tržby o více než 20 procent.

Propastný rozdíl mezi Pavlem a Babišem. Vítězství generála je podle sázkovek jasně dané

Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel posiluje roli favorita sázkařů v prezidentské volbě. Kurzy na jeho vítězství ve druhém kole, které se uskuteční 27. a 28. ledna, jsou nyní kolem 1,10:1, zatímco ještě ve čtvrtek činily průměrně 1,18:1. Naopak šance vyjádřené kurzy na výhru Pavlova protikandidáta, předsedy hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše, se výrazně snížily. Nyní jsou 7,20:1, ve čtvrtek se pohybovaly kolem 4,5:1. Vyplývá to z údajů na webech sázkových kanceláří.

Bookmakeři lámou ve volbách rekordy, kurzy vede Pavel. Češi prosázeli už téměř 300 milionů

Letošní prezidentské volby v objemu prosázených financí překonají ty minulé, míní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Češi u sázkových kanceláří nechali už téměř 300 milionů korun. Podle kurzů je před druhým kolem jasným favoritem Petr Pavel, se zhruba pětkrát vyšší šancí na vítězství, než jakou má Andrej Babiš. Z těchto čísel však zatím nelze vyvozovat jisté závěry, už kampaň před prvním kolem voleb totiž podle bookmakera přinesla mnoho zvratů.

Sázkaři mají o prezidentských volbách jasno. Kdo je jejich favoritem?

Události posledních dnů výrazně zamíchaly s kurzy, které bookmakeři připisují kandidátům na prezidenta. Stále platí, že mezi tři hlavní favority volby patří armádní generál ve výslužbě Petr Pavel, šéf hnutí ANO Andrej Babiš a ekonomka Danuše Nerudová. Pavel však zvyšuje svůj náskok, posiluje také Babiš. Naopak někdejší rektorka brněnské Mendelovy univerzity za svými rivaly stále více zaostává.

Sázky na Babiše už utichly. Janeček se poprvé v životě přepočítal, má jasno bookmaker

Do prezidentských voleb se přihlásilo celkem 21 kandidátů. Zda se všichni zúčastní lednového boje o Hrad, vyhodnotí v následujících dnech úředníci, kteří budou kontrolovat platnost nasbíraných podpisů a další náležitosti. Hlavní favority si však už Češi zvolili, dokazují to kurzy u sázkových kanceláří. Bookmaker Michal Hanák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS přiblížil, kteří kandidáti mají podle občanů největší šance zvítězit.

Nerudová může být zklamáním, říká bookmaker. Popsal podezřelé sázky na Stropnického

Po sportovních akcích patří prezidentské volby mezi nejoblíbenější sázky. Aktuálně se mezi největší favority sázkařů řadí generál Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš (ANO), byť kandidaturu neoznámil. Hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák v pořadu Nový den přiblížil, jak se sázky tvoří a popsal, jak si vedou další prezidentští kandidáti.

Já a prezident? Slíbil jsem voličům, že budu premiérem. Nemíním nikam odcházet, říká Fiala

Voličům jsem slíbil, že budu po volbách premiérem. V této těžké době vůbec nemíním nikam odcházet, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) na CNN Prima NEWS. Reagoval tím na kurzy sázkařských kanceláří, podle kterých je na šestém místě ve výčtu nejpopulárnějších prezidentských kandidátů. „Velice mě těšilo, že spousta lidí do mě v tomto směru vkládala nějakou důvěru. Jasně jsem ale od začátku říkal, že to nepřipadá v úvahu,“ prozradil Fiala v pořadu Co na to premiér.

Branná výchova na školách kvůli válce? Gazdík chce zavést kurzy krizové přípravy

Vláda chce v souvislosti s bezpečností situací zavést na českých školách formu branné výuky. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) potvrdil, že hodlá naplánovat pro žáky a učitele speciální kurzy krizové přípravy. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Důvodem je zejména válka na Ukrajině. K rozhodnutí mohla přispět i tragédie z učiliště v pražské Michli, kde minulý týden student zavraždil svého pedagogy.

Reportáž z kurzu češtiny: Učím se „ř“, manžel brání Donbas, bojím se o jeho život

Největší výzvou pro Ukrajince, kteří se učí česky, je písmeno ř. Ukrajinština ani ruština ho nezná. „Trši, čtyrši, zkuste místo ř zatím spojit hlásky r plus š,“ vysvětluje učitel Vladimír Kovář. Mluví rusky a do tajů češtiny právě uvádí uprchlíky převážně z Donbasu. Dospělí se však na výuku úplně nesoustředí. „Pořád myslím na manžela, který brání před Rusy město Kramatorsk v Doněcké oblasti,“ říká 35letá Lubov Scherbina. V noci na 5. dubna zničila ruská raketa střední školu číslo 15 právě v Kramatorsku.