reklama

Kůže, dřevo i kamenné obložení. Tak Britové zdobí auta pro rozmařilé řidiče

Zakázkové oddělení Mulliner britské automobilky Bentley představilo barevnou paletu interiérů, které může na přání zákazníků připravit pro luxusní SUV Bentayga. Kromě barevné kůže či ušlechtilého dřeva si lze vybrat ze čtyř druhů kamenných ozdob. Stačí mít dostatek peněz.

reklama

Výrobci luxusních aut se často předhánějí v množství specifických dekorací, které nabízejí svým zákazníkům. Například automobilka Bentley má obrovské množství kombinací barev laků karoserie, odstínů interiéru, druhů kůže, dřeva, hliníku nebo uhlíkového vlákna. Některým řidičům ale ani to nestačí, a tak o úpravu svého vozu požádají zakázkové oddělení Mulliner.

Mulliner nabízí dvě možnosti, jak auto dozdobit. Buď si lze vybrat z jeho 26 unikátních laků karoserie, nebo je možné využít schopnosti jeho softwaru na rozpoznávání barev. Jednoduše pak naskenujete třeba svou oblíbenou kabelku, svetr nebo nábytek a Mulliner vám podle něj Bentley nalakuje.

Je libo intarzované dřevo?

Ještě více pozornosti ale firma věnuje interiéru luxusních vozů. Nabízí totiž 27 odstínů kůže na sedadlech, výplních dveří, palubní desce nebo volantu. Počítá se i s tím, že nitě určené na prošívání budou mít vlastní odstín. I tady platí, že si lze nechat barvu interiéru přizpůsobit svému oblíbenému předmětu.

Aby hrála kabina barvami, je možné si vybrat ze 103 barevných panelů, které tvoří dekoraci podstatné části palubní desky, středové konzole nebo dveří. Kromě toho jsou k dispozici hliníkové, karbonové nebo dřevěné desky, jež je možné dále dozdobit intarzií. Pro opravdové „fajnšmekry“ jsou připravené i čtyři druhy kamenného obložení v odstínech Autumn White, Copper, Galaxy a Terra Red.

Samozřejmě že v případě extrémně drahých aut hraje individualizace velkou roli. Proto si je možné kromě barev vybrat i osobní motivy. Auto může za tmy promítat na vozovku vaše logo nebo erb, lze jej vyšít i do sedadel. Na prahy dveří si pak můžete nechat vygravírovat své jméno. Cenu za individuální program Mulliner neuvádí, pochopitelně se odvíjí od toho, jak moc je klient rozmařilý.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama