reklama

Kůže, dřevo i kamenné obložení. Tak Britové zdobí auta pro rozmařilé řidiče

/ fotografií

Zakázkové oddělení Mulliner britské automobilky Bentley představilo barevnou paletu interiérů, které může na přání zákazníků připravit pro luxusní SUV Bentayga. Kromě barevné kůže či ušlechtilého dřeva si lze vybrat ze čtyř druhů kamenných ozdob. Stačí mít dostatek peněz.

reklama

Výrobci luxusních aut se často předhánějí v množství specifických dekorací, které nabízejí svým zákazníkům. Například automobilka Bentley má obrovské množství kombinací barev laků karoserie, odstínů interiéru, druhů kůže, dřeva, hliníku nebo uhlíkového vlákna. Některým řidičům ale ani to nestačí, a tak o úpravu svého vozu požádají zakázkové oddělení Mulliner.

Mulliner nabízí dvě možnosti, jak auto dozdobit. Buď si lze vybrat z jeho 26 unikátních laků karoserie, nebo je možné využít schopnosti jeho softwaru na rozpoznávání barev. Jednoduše pak naskenujete třeba svou oblíbenou kabelku, svetr nebo nábytek a Mulliner vám podle něj Bentley nalakuje.

Je libo intarzované dřevo?

Ještě více pozornosti ale firma věnuje interiéru luxusních vozů. Nabízí totiž 27 odstínů kůže na sedadlech, výplních dveří, palubní desce nebo volantu. Počítá se i s tím, že nitě určené na prošívání budou mít vlastní odstín. I tady platí, že si lze nechat barvu interiéru přizpůsobit svému oblíbenému předmětu.

Jmenujete se Hugo? Pokud máte peníze, bude vaše jméno na prahu dveří.
Jmenujete se Hugo? Pokud máte peníze, bude vaše jméno na prahu dveří.
Zdroj: Bentley

Aby hrála kabina barvami, je možné si vybrat ze 103 barevných panelů, které tvoří dekoraci podstatné části palubní desky, středové konzole nebo dveří. Kromě toho jsou k dispozici hliníkové, karbonové nebo dřevěné desky, jež je možné dále dozdobit intarzií. Pro opravdové „fajnšmekry“ jsou připravené i čtyři druhy kamenného obložení v odstínech Autumn White, Copper, Galaxy a Terra Red.

Samozřejmě že v případě extrémně drahých aut hraje individualizace velkou roli. Proto si je možné kromě barev vybrat i osobní motivy. Auto může za tmy promítat na vozovku vaše logo nebo erb, lze jej vyšít i do sedadel. Na prahy dveří si pak můžete nechat vygravírovat své jméno. Cenu za individuální program Mulliner neuvádí, pochopitelně se odvíjí od toho, jak moc je klient rozmařilý.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude

Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude

Prezident Miloš Zeman nebude vetovat novelu volebního zákona a po schválení Parlamentem ji podepíše. Řekl to v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz. Prezident nesouhlasí s korespondenční volbou, jejíž vložení do zákona zvažuje Senát. Zeman to považuje za hloupost, zároveň ale naznačil, že by takovou změnu neblokoval. Prezident také uvedl, že pokud by poslanci vládě vyslovili nedůvěru, byl by pro, aby až do podzimních voleb kabinet vládl v demisi.

Dáme Česko dohromady, vzkazuje koalice Spolu. Podepsala dohodu pro sněmovní volby
Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid
reklama
reklama
Na státní vyznamenání přijedu na vozíčku, řekl Zeman. V Lánech už ho používá

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Blatný i Maláčová jako nejlepší bojovníci s koronavirem. Kdo podle lidí neuspěl?
Další články
reklama
reklama