reklama

Kůže, dřevo i kamenné obložení. Tak Britové zdobí auta pro rozmařilé řidiče

Zakázkové oddělení Mulliner britské automobilky Bentley představilo barevnou paletu interiérů, které může na přání zákazníků připravit pro luxusní SUV Bentayga. Kromě barevné kůže či ušlechtilého dřeva si lze vybrat ze čtyř druhů kamenných ozdob. Stačí mít dostatek peněz.

reklama

Výrobci luxusních aut se často předhánějí v množství specifických dekorací, které nabízejí svým zákazníkům. Například automobilka Bentley má obrovské množství kombinací barev laků karoserie, odstínů interiéru, druhů kůže, dřeva, hliníku nebo uhlíkového vlákna. Některým řidičům ale ani to nestačí, a tak o úpravu svého vozu požádají zakázkové oddělení Mulliner.

Mulliner nabízí dvě možnosti, jak auto dozdobit. Buď si lze vybrat z jeho 26 unikátních laků karoserie, nebo je možné využít schopnosti jeho softwaru na rozpoznávání barev. Jednoduše pak naskenujete třeba svou oblíbenou kabelku, svetr nebo nábytek a Mulliner vám podle něj Bentley nalakuje.

Je libo intarzované dřevo?

Ještě více pozornosti ale firma věnuje interiéru luxusních vozů. Nabízí totiž 27 odstínů kůže na sedadlech, výplních dveří, palubní desce nebo volantu. Počítá se i s tím, že nitě určené na prošívání budou mít vlastní odstín. I tady platí, že si lze nechat barvu interiéru přizpůsobit svému oblíbenému předmětu.

Aby hrála kabina barvami, je možné si vybrat ze 103 barevných panelů, které tvoří dekoraci podstatné části palubní desky, středové konzole nebo dveří. Kromě toho jsou k dispozici hliníkové, karbonové nebo dřevěné desky, jež je možné dále dozdobit intarzií. Pro opravdové „fajnšmekry“ jsou připravené i čtyři druhy kamenného obložení v odstínech Autumn White, Copper, Galaxy a Terra Red.

Samozřejmě že v případě extrémně drahých aut hraje individualizace velkou roli. Proto si je možné kromě barev vybrat i osobní motivy. Auto může za tmy promítat na vozovku vaše logo nebo erb, lze jej vyšít i do sedadel. Na prahy dveří si pak můžete nechat vygravírovat své jméno. Cenu za individuální program Mulliner neuvádí, pochopitelně se odvíjí od toho, jak moc je klient rozmařilý.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista
Volby 2021

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama