reklama

Přehnaný přepych? Unikátní Rolls-Royce zdobí vzácné dřevo, které roste jen na Havaji

Příprava unikátní verze luxusní limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa trvala bezmála tři roky. Strop je vybaven noční oblohou. Hvězdy jsou ve stejné konstelaci, v jaké byly v den narození novopečeného majitele.

reklama

Výrobci extrémně drahých aut rádi plní svým zákazníkům přesně to, co jim vidí na očích. To se povedlo i u tohoto unikátního modelu limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa, na níž pracovalo zakázkové oddělení značky téměř tři roky. Hledalo totiž vzácný strom, který roste pouze na Havaji. Nebylo to ale snadné. Akácie koa je chráněná a její kácení přísně omezené. Šance na objevení správného kousku, který by poskytl materiál pro 22 zdobných panelů v kabině vozu, tak byla podle výrobce jedna ku milionu.

Nakonec se to ale podařilo a vzácné havajské dřevo ve velké míře zdobí nejen palubní desku vozu, ale i další detaily. Majitel si například k autu nechal sestavit i speciální piknikový kufřík, který pojme talíře, příbory i nádoby pro transport vybraných lahůdek. Má výklopné desky, jež jsou také vyrobeny ze dřeva koa. Na palubě ale nechybí ani lednička a křišťálové sklenice na šampaňské.

Majitelem unikátního vozu se stal Jack Boyd Smith junior. Nechal se prý inspirovat starou houpací židlí z havajského dřeva, kterou vlastnili jeho předci. Auto rozšířilo sbírku vozů bohatého podnikatele, a tak i s ní sladil detaily. Konkrétně jde o bleděmodrou barvu kůže zdobící interiér. Ta odpovídá odstínu, v němž je vyveden oblíbený Smithův automobilu Packard Twelve Coupe z roku 1934.

Aby bylo jasno, komu Rolls-Royce Phantom Koa patří, opatřila automobilka svůj výtvor plaketou, na které stojí: Ručně vyrobeno v Goodwoodu v Anglii pro Lauru a Jacka Boyd Smithovi. Osobně je pojatá i hvězdná obloha na stropě v kabině vozu. Tvořena je 1 420 samostatnými světýlky, které odpovídají konstelaci nad americkým městem Cleveland v Ohiu v den, kdy se Jack Boyd Smith junior narodil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama