reklama

Přehnaný přepych? Unikátní Rolls-Royce zdobí vzácné dřevo, které roste jen na Havaji

/ fotografií

Příprava unikátní verze luxusní limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa trvala bezmála tři roky. Strop je vybaven noční oblohou. Hvězdy jsou ve stejné konstelaci, v jaké byly v den narození novopečeného majitele.

reklama

Výrobci extrémně drahých aut rádi plní svým zákazníkům přesně to, co jim vidí na očích. To se povedlo i u tohoto unikátního modelu limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa, na níž pracovalo zakázkové oddělení značky téměř tři roky. Hledalo totiž vzácný strom, který roste pouze na Havaji. Nebylo to ale snadné. Akácie koa je chráněná a její kácení přísně omezené. Šance na objevení správného kousku, který by poskytl materiál pro 22 zdobných panelů v kabině vozu, tak byla podle výrobce jedna ku milionu.

Nakonec se to ale podařilo a vzácné havajské dřevo ve velké míře zdobí nejen palubní desku vozu, ale i další detaily. Majitel si například k autu nechal sestavit i speciální piknikový kufřík, který pojme talíře, příbory i nádoby pro transport vybraných lahůdek. Má výklopné desky, jež jsou také vyrobeny ze dřeva koa. Na palubě ale nechybí ani lednička a křišťálové sklenice na šampaňské.

Rolls-Royce Phantom Koa - piknikový set
Rolls-Royce Phantom Koa - piknikový set

Majitelem unikátního vozu se stal Jack Boyd Smith junior. Nechal se prý inspirovat starou houpací židlí z havajského dřeva, kterou vlastnili jeho předci. Auto rozšířilo sbírku vozů bohatého podnikatele, a tak i s ní sladil detaily. Konkrétně jde o bleděmodrou barvu kůže zdobící interiér. Ta odpovídá odstínu, v němž je vyveden oblíbený Smithův automobilu Packard Twelve Coupe z roku 1934.

Aby bylo jasno, komu Rolls-Royce Phantom Koa patří, opatřila automobilka svůj výtvor plaketou, na které stojí: Ručně vyrobeno v Goodwoodu v Anglii pro Lauru a Jacka Boyd Smithovi. Osobně je pojatá i hvězdná obloha na stropě v kabině vozu. Tvořena je 1 420 samostatnými světýlky, které odpovídají konstelaci nad americkým městem Cleveland v Ohiu v den, kdy se Jack Boyd Smith junior narodil.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec

Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec

Ihned mobilizujte všechny zbývající rezervy na všech odděleních, v lázních nebo hospicích, zítra bude pozdě, burcuje vládu poslanec T0P 09 Vlastimil Válek. Pokud se tak stane později, už to podle něj bude zbytečné. Reaguje tak na zprávy o vyčerpaných kapacitách některých nemocnic, jež hlásí, že už nemají možnost přidávat ani předělávat lůžka. Zdravotnictví narazilo na svůj strop. Ministr zdravotnictví Jan Blatný má takový plán vytvořit.

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Česko dojednalo 19 míst pro pacienty s covidem v Německu. Nabídku má i ze Švýcarska
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?
Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman
Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Hamáček chce odložit očkování učitelů. Vakcínu by dal přednostně policistům a hasičům
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Dvě středočeské nemocnice vyhlásily stav hromadného postižení. Další mají následovat
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
Další články
reklama
reklama