reklama

Přehnaný přepych? Unikátní Rolls-Royce zdobí vzácné dřevo, které roste jen na Havaji

/ fotografií

Příprava unikátní verze luxusní limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa trvala bezmála tři roky. Strop je vybaven noční oblohou. Hvězdy jsou ve stejné konstelaci, v jaké byly v den narození novopečeného majitele.

reklama

Výrobci extrémně drahých aut rádi plní svým zákazníkům přesně to, co jim vidí na očích. To se povedlo i u tohoto unikátního modelu limuzíny Rolls-Royce Phantom Koa, na níž pracovalo zakázkové oddělení značky téměř tři roky. Hledalo totiž vzácný strom, který roste pouze na Havaji. Nebylo to ale snadné. Akácie koa je chráněná a její kácení přísně omezené. Šance na objevení správného kousku, který by poskytl materiál pro 22 zdobných panelů v kabině vozu, tak byla podle výrobce jedna ku milionu.

Nakonec se to ale podařilo a vzácné havajské dřevo ve velké míře zdobí nejen palubní desku vozu, ale i další detaily. Majitel si například k autu nechal sestavit i speciální piknikový kufřík, který pojme talíře, příbory i nádoby pro transport vybraných lahůdek. Má výklopné desky, jež jsou také vyrobeny ze dřeva koa. Na palubě ale nechybí ani lednička a křišťálové sklenice na šampaňské.

Rolls-Royce Phantom Koa - piknikový set
Rolls-Royce Phantom Koa - piknikový set

Majitelem unikátního vozu se stal Jack Boyd Smith junior. Nechal se prý inspirovat starou houpací židlí z havajského dřeva, kterou vlastnili jeho předci. Auto rozšířilo sbírku vozů bohatého podnikatele, a tak i s ní sladil detaily. Konkrétně jde o bleděmodrou barvu kůže zdobící interiér. Ta odpovídá odstínu, v němž je vyveden oblíbený Smithův automobilu Packard Twelve Coupe z roku 1934.

Aby bylo jasno, komu Rolls-Royce Phantom Koa patří, opatřila automobilka svůj výtvor plaketou, na které stojí: Ručně vyrobeno v Goodwoodu v Anglii pro Lauru a Jacka Boyd Smithovi. Osobně je pojatá i hvězdná obloha na stropě v kabině vozu. Tvořena je 1 420 samostatnými světýlky, které odpovídají konstelaci nad americkým městem Cleveland v Ohiu v den, kdy se Jack Boyd Smith junior narodil.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Sledujte ŽIVĚ Partii: Arenberger o rychlém rozvolňování i očkovací strategii

Sledujte ŽIVĚ Partii: Arenberger o rychlém rozvolňování i očkovací strategii

Česko řeší rekordní schodek státního rozpočtu. Je skutečně jeho hlavním viníkem COVID-19? Nejen tím se budou v nedělní Partii na CNN Prima NEWS zabývat ministryně financí Alena Schillerová, Jan Skopeček z ODS a Lukáš Wagenknecht z Pirátů. V další části pořadu bude o současné epidemické situaci diskutovat ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
Za sobotu přibylo 717 případů covidu. Od září jsme se poprvé dostali pod tisícovku
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama