Pro mzdy jako v Německu uděláme všechno, slíbil Stanjura. Vysvětlil, proč to zatím nebylo možné
kůže
Výpis příspěvků ke štítku „kůže“
Zima zhoršuje problémy s kůží. Pomoci může i vepřové sádlo a pozor na krémy, radí Arenberger
Chladné počasí znamená pro některé lidi problémy se suchou a popraskanou pokožkou. Co radí lékaři, abyste se problémům s pokožkou vyhnuli? Změnit životní styl, dbát na dostatečný pitný režim a spolehnout se i na vepřové sádlo.
Nejhorší bludy provázející rakovinu slinivky břišní. Podívejte se, na co si dát pozor
Podle nového průzkumu věří mnoho Američanů mylným představám o riziku rakoviny slinivky břišní, které mohou ohrozit jejich zdraví. Informoval o tom web Health. Jde přitom o zákeřnou a mimořádně nebezpečnou nemoc, která se těžko rozpoznává.
Lupénka už nemusí znamenat omezení. Biologická léčba mi vrátila kontrolu nad životem, říká Markéta
Psoriáza v České republice trápí několik stovek tisíc lidí. Lupénka je zánětlivé onemocnění pokožky, kdy se urychluje životní cyklus kožních buněk a vznikají léze. Kůže je začervenalá, bolestivá, svědí a praská. Ačkoli rudé odlupující se skvrny na těle nejsou nakažlivé, mohou se stát pro nemocného zdrojem psychických potíží i sociální izolace. Pozvání do pořadu Co na to vaše zdraví s profesorkou Monikou Arenbergerovou přijala pacientka, která lupénkou trpí, Markéta Le a Petr Arenberger, přednosta Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Zkontrolujte znaménka, nabádají po létě odborníci. Připomněli prevenci i na co si dát pozor
Po prosluněném létě přichází na řadu prevence, alespoň pokud se jedná o kontrolu znamének. Rakovina kůže, konkrétně melanom, je jednou z nejagresivnějších forem nádorového onemocnění a v Česku mu ročně podlehne více než 400 lidí. Ačkoliv je většina znamének na těle neškodná, některá z nich mohou představovat riziko, pokud dojde k jejich změnám. Jak často se kontrolovat, na co si dát pozor a kdy vyhledat lékaře?
U křečových žil nejde jen o vzhled: Kdo jimi trpí a jaké komplikace bez léčby hrozí?
S křečovými žilami se potýká až 65 procent lidí v České republice. Nejde přitom jen o kosmetický problém, který lze brát na lehkou váhu. Křečové žíly mohou přispívat k vážnějším zdravotním komplikacím. Samy od sebe nezmizí, jejich projevy lze však zmírnit. Jak? Na to odpovídá nezisková organizace Loono.
První člověk se nakazil nebezpečnou krysí nemocí kvůli povodním. Lokl si záplavové vody
Hygienici zaznamenali v souvislosti s povodněmi první případ leptospirózy, takzvané krysí nemoci. Nakazil se jí v Moravskoslezském kraji čtyřiašedesátiletý muž, kterého smetla velká voda, a dostal se tak do přímého kontaktu s kontaminovanou vodou. Nyní je v nemocnici. V sobotu o tom informovala mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová. Leptospiróza se šíří močí nakažených zvířat, jako jsou hlodavci, psi, hospodářská zvířata či divoká zvěř.
PŘEHLEDNĚ: Každý osmý melanom se odhalí pozdě. Život zachraňuje prevence, pomáhá i AI
Kožní melanom představuje v České republice páté nejčastější nádorové onemocnění. Ročně je diagnostikován u zhruba 3 500 pacientů a nehledě na pokročilejší diagnostiku i léčbu na jeho následky umírá každý rok více než 400 lidí. Klíčovými faktory pro zlepšení situace tak vždy budou prevence a včasný záchyt onemocnění. Podporu v tomto případě poskytují také zdravotní pojišťovny, které nabízejí příspěvky na vyšetření znamének u odborníků. Do této oblasti také výrazně promlouvá umělá inteligence (AI), nejnověji v podobě aplikace SkinVision: Na základě fotografie dokáže rozpoznat příznaky nejběžnějších typů rakoviny kůže s 95procentní citlivostí.
Vědci stvořili „průhlednou“ myš, kůží jí prosvítají orgány při práci. Použili barvivo z chipsů
Nová neinvazivní metoda je příslibem, že do těl živých organismů půjde v budoucnu nahlížet zcela bezpečně a naprosto bezbolestně. Dnes se testuje na myších, v budoucnu by se mohla podle americké CNN uplatnit v lidské medicíně. A to například při včasném diagnostikování rakoviny, při „napichování“ žil u lékaře či při odstraňování nechtěného tetování.
Tetovací umělec: Váš průvodce, jak se stát top profesí
Přemýšleli jste někdy o tom, co to znamená být tatér? Tato profese, která je dnes na vrcholu popularity, prošla dlouhou cestou proměny, aby se stala snem, který si mnozí chtějí splnit. Právě díky vytrvalosti a víře tatérů ve své řemeslo dosáhla tato profese své současné úrovně uznání. V tomto článku se VEAN TATTOO podělí o klíčové aspekty práce tatéra a o to, jak v tomto úžasném odvětví začít.
Horko zabíjí: I běžné činnosti mění v riskantní záležitost. Experti popsali smrtící mechanismus
Je jedno, jak moc trénujete, jediný běh v horku se může změnit v poslední věc, kterou v životě učiníte. Takový byl osud Philipa Kreycika, ultramaratonce, který při tréninku zkolaboval a jehož tělo záchranáři nalezli až o tři týdny později. Podobné případy však nejsou ojedinělé. Lidé umírají při procházkách, na túrách, venkovních koncertech i v dusných domovech bez klimatizace. Jaký konkrétní dopad mají vysoké teploty na mozek, srdce a pokožku? To přibližují experti pro CNN.
Vzorky kosmetiky zdarma? Z obchodu si můžete odnést nebezpečnou infekci, varuje lékař
Testování kosmetických přípravků v prodejně sebou nese zdravotní rizika, hlavně když se aplikují na obličej. Vyzkoušet si předem produkt přímo na místě sice může být výhodou, ale nakupující si tak mohou předávat různá bakteriální onemocnění, vysvětlil pro CNN Prima NEWS dermatolog Petr Arenberger. Jak takovým komplikacím v obchodech předcházet?
Lékaři varují: Pedikúra může být nebezpečná, platí to především v létě. Na co si dát pozor?
Pedikúru, tedy péči o nohy, si většina lidí s ničím nepříjemným nespojuje. Pokud se však neprovádí správně, může být nebezpečná, což platí hlavně pro teplé měsíce roku. O své nepříjemné zkušenosti mluvil s novinami The Washington Post 40letý David Murgueytio z Massachusetts. Jeho palec na noze měl po zásahu pedikéra tmavě zelenou barvu a léčba trvala 14 dní. Odborníci radí, jak se podobným nepříjemnostem vyhnout.