
Bouřky udeřily v Česku. Díky písku ze Sahary jsou mraky zvláštně obarvené
Už jste slyšeli o technologii Hydrafacial? Jedná se o komplexní ošetření pleti i pokožky po celém těle. Během krátké doby slibuje hloubkové vyčištění i vyživení a to bez nutnosti invazivního zákroku. Jak funguje a skutečně plní, co slibuje? Stejné otázky si kladla i autorka série článků zaměřených právě na Hydrafacial, který postupně dobývá světový trh kosmetiky, ten český nevyjímaje. A aby na ně našla odpověď, rozhodla se proceduru podstoupit. Krok za krokem vám ji popíše v následujícím článku.
Známe to snad všichni: Konečně jsme přišli na tu správnou denní rutinu, jak naši pleť rozzářit a vypnout, jenže ejhle, po pár měsících nám přestane fungovat. Na obličeji se opět začínají objevovat pupínky, kůže svědí, případně šedne a ztrácí pružnost. Sledujeme se v zrcadle a nemůžeme přijít na odpověď, proč se tak stalo. Faktorů, které stav pleti ovlivňují, je podle Renaty Sičákové, dlouholeté profesionálky v oboru dermatologie a kosmetiky, celá řada. Je třeba je odhalit a mimo jiné se smířit třeba i s faktem, že pro různé části obličeje je třeba používat různé druhy krémů.
Cirhóza jater je vážné onemocnění, které se po dlouhou dobu nemusí projevovat. Jakmile se však objeví první příznaky, játra už mohou být výrazně poškozena. Kromě nespecifických obtíží, jako jsou únava nebo ztráta chuti k jídlu, mohou signalizovat problém i viditelné změny na kůži. Jaké varovné signály byste neměli přehlížet?
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.
Přirozeně suchá pokožka patří mezi základní typy zdravé kůže. Tato pokožka produkuje méně kožního mazu než smíšený, normální nebo mastný typ kůže. Ale jedná se spíše o kosmetickou záležitost, nikoliv o poruchu. Existují však důvody suché kůže, které přirozené nejsou. Suchá kůže může být příznakem stresu, hormonálních výkyvů nebo nemoci. Nejběžnější onemocnění, které se projevuje suchou pokožkou je atopie – sklon k alergiím. Pokud ale atopii diagnostikovánu nemáte, mohou být na vině následující příčiny:
Změna barvy prstů na rukách či nohách může signalizovat poruchu krevního oběhu. Tzv. Raynaudův syndrom může způsobit mravenčení, bodavou bolest, ale i poškození kůže. Vyplývá to z informací Národního zdravotnického informačního portálu (NZIP).
Kůže je největším orgánem člověka. Pokrývá takřka každý milimetr našich těl a významnou měrou se podílí na jejich celistvosti. Každý z nás ji má jinou, a to nejen z hlediska barvy, ale také dalších vlastností — jednomu se více mastí, druhý ji má sušší. Další trpí na vrásky od mládí, jiný je samá piha. Co ale máme všichni společné, je fakt, že o kůži je třeba se starat. Právě pokožka na těle i pleť na tváři jsou totiž jedním z odrazů našeho zdraví. A okolí umí naznačit, jak jsme na tom s péčí o sebe sama. Mezi nejmodernější způsoby, jak kůži udržet v co nejlepší kondici, patří například Hydrafacial. Technologie původem z USA ji vyčistí a dopřeje jí také potřebné hloubkové vyživení. A v neposlední řadě i radost z toho, jak skvěle vypadá.
Odstraňování klíšťat u psů a koček není vždy jednoduché. I když se snažíte být opatrní, může se stát, že část klíštěte, například hlavička, zůstane v kůži. Co dělat, když se to stane? Kdy je nutné navštívit veterináře a jak správně ošetřit ranku, aby nedošlo k infekci? Přečtěte si, jak správně postupovat, abyste ochránili zdraví svého mazlíčka.
Česká organizace Heart for Romanian Dogs z.s. se zaměřuje na pomoc rumunským toulavým psům. Pravidelně osobně vozí krmivo do soukromých azylů, financují kastrace a pomáhají s úhradou veterinární péče i provozních nákladů. To vše přímo v Rumunsku, nejde jim o to, vozit pejsky k adopci do Česka, ale pomáhat budovat síť tamních dobrovolníků. Jedním z nich je i Laura.
Klíšťata nejsou jen nepříjemní paraziti, ale také přenašeči nebezpečných nemocí, které mohou ohrozit zdraví vašeho psa. Naučte se, jak klíště správně odstranit, abyste minimalizovali riziko infekce a udrželi svého mazlíčka v bezpečí.
Našli jste na své kočce klíště a nevíte, jak ho bezpečně odstranit? Nepropadejte panice. Připravili jsme pro vás jednoduchý a srozumitelný návod, který vám pomůže zvládnout situaci bez stresu. Dozvíte se, jaké pomůcky budete potřebovat, na co si dát pozor a jak pečovat o ranku po odstranění parazita.
Kůže je tvořena převážně vodou. Voda pomáhá s její obnovou a regenerací. Při běžné zátěži a stravě, která obsahuje i zeleninu a ovoce, stačí dospělému člověku vypít asi 1,5 litru vody denně. Nejvíce vody obsahuje pokožka v době mládí a dospívání. Později pomalu vysychá a ke konci života je vody v pokožce pouhá polovina počátečního množství.