CNN Prima News kůže

kůže

Výpis příspěvků ke štítku „kůže“

Prevence na rok 2025 PŘEHLEDNĚ: Převezměte letos odpovědnost za své zdraví, vybízejí experti

Nový rok přináší ideální příležitost k tomu, aby se lidé více zaměřili na péči o své zdraví. Pokud chcete mít jistotu, že na žádná důležitá vyšetření v průběhu roku nezapomenete, je leden ideálním měsícem k tomu, naplánovat si všechny preventivní prohlídky. Ke kterým lékařům a odborníkům byste měli pravidelně docházet a jaká vyšetření je vhodné provádět sám doma? Redakce CNN Prima NEWS a odborníci z neziskové organizace Loono pro vás připravili kompletní přehled prevence a souhrn toho nejdůležitějšího.

Hydrafacial na vlastní kůži aneb Moderní ošetření pleti krok za krokem

Už jste slyšeli o technologii Hydrafacial? Jedná se o komplexní ošetření pleti i pokožky po celém těle. Během krátké doby slibuje hloubkové vyčištění i vyživení a to bez nutnosti invazivního zákroku. Jak funguje a skutečně plní, co slibuje? Stejné otázky si kladla i autorka série článků zaměřených právě na Hydrafacial, který postupně dobývá světový trh kosmetiky, ten český nevyjímaje. A aby na ně našla odpověď, rozhodla se proceduru podstoupit. Krok za krokem vám ji popíše v následujícím článku.

Vyspělejší a zábavnější auto za 350 tisíc korun v Česku není. Překvapí i prostorností

Najít slušně vypadající auto se vší výbavou, nějakou tou vnitřní prostorností a zároveň kvalitními jízdními vlastnostmi za cenu hluboko pod 400 tisíc korun, je dnes už prakticky nemožné. Mně se to však přece jen podařilo. Na redakční test jsem si totiž objednal modernizovanou Kiu Picanto, která všechno výše zmíněné splňuje. Chybí jí vlastně vůbec něco?

Kosmetický slovníček nejen pro začátečníky aneb Co musíte znát při péči o pleť

Pravidelná, hloubková a komplexní. Taková je péče o pleť v 21. století. Drtivá většina z nás ví, že je třeba ji denně čistit a vyživovat. Přes dodržování pravidelné rutiny a základní informovanost se ale může stát, že narazíme na pojem, který neznáme. Ostatně — veřejně dostupných rad jsme nikdy k dispozici neměli víc. Do našich domácností se dostávají tipy na trendy ze zahraničí a o cizojazyčné termíny a názvy tak není nouze. Náš následující článek vám pomůže se v nich vyznat. A zjistíte také, které se skutečně vyplatí mít doma a za kterými je lepší vyrazit na profesionální ošetření.

Co všechno ovlivňuje stav naší pleti? Nejen věk, ale i práce nebo roční období

Známe to snad všichni: Konečně jsme přišli na tu správnou denní rutinu, jak naši pleť rozzářit a vypnout, jenže ejhle, po pár měsících nám přestane fungovat. Na obličeji se opět začínají objevovat pupínky, kůže svědí, případně šedne a ztrácí pružnost. Sledujeme se v zrcadle a nemůžeme přijít na odpověď, proč se tak stalo. Faktorů, které stav pleti ovlivňují, je podle Renaty Sičákové, dlouholeté profesionálky v oboru dermatologie a kosmetiky, celá řada. Je třeba je odhalit a mimo jiné se smířit třeba i s faktem, že pro různé části obličeje je třeba používat různé druhy krémů.

Největší lidský orgán, jemuž věnujeme nejméně pozornosti: Kůže. Jak dobře o ni pečujete?

Kůže je největším orgánem člověka. Pokrývá takřka každý milimetr našich těl a významnou měrou se podílí na jejich celistvosti. Každý z nás ji má jinou, a to nejen z hlediska barvy, ale také dalších vlastností — jednomu se více mastí, druhý ji má sušší. Další trpí na vrásky od mládí, jiný je samá piha. Co ale máme všichni společné, je fakt, že o kůži je třeba se starat. Právě pokožka na těle i pleť na tváři jsou totiž jedním z odrazů našeho zdraví. A okolí umí naznačit, jak jsme na tom s péčí o sebe sama. Mezi nejmodernější způsoby, jak kůži udržet v co nejlepší kondici, patří například Hydrafacial. Technologie původem z USA ji vyčistí a dopřeje jí také potřebné hloubkové vyživení. A v neposlední řadě i radost z toho, jak skvěle vypadá.

Lupénka už nemusí znamenat omezení. Biologická léčba mi vrátila kontrolu nad životem, říká Markéta

Psoriáza v České republice trápí několik stovek tisíc lidí. Lupénka je zánětlivé onemocnění pokožky, kdy se urychluje životní cyklus kožních buněk a vznikají léze. Kůže je začervenalá, bolestivá, svědí a praská. Ačkoli rudé odlupující se skvrny na těle nejsou nakažlivé, mohou se stát pro nemocného zdrojem psychických potíží i sociální izolace. Pozvání do pořadu Co na to vaše zdraví s profesorkou Monikou Arenbergerovou přijala pacientka, která lupénkou trpí, Markéta Le a Petr Arenberger, přednosta Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Zkontrolujte znaménka, nabádají po létě odborníci. Připomněli prevenci i na co si dát pozor

Po prosluněném létě přichází na řadu prevence, alespoň pokud se jedná o kontrolu znamének. Rakovina kůže, konkrétně melanom, je jednou z nejagresivnějších forem nádorového onemocnění a v Česku mu ročně podlehne více než 400 lidí. Ačkoliv je většina znamének na těle neškodná, některá z nich mohou představovat riziko, pokud dojde k jejich změnám. Jak často se kontrolovat, na co si dát pozor a kdy vyhledat lékaře?