CNN Prima News kůže

kůže

Výpis příspěvků ke štítku „kůže“

Sedm let vydělávala na týrání vlastní dcery. „Matce hrůzy“ lidé poslali přes milion korun

Dlouhých sedm let si dnes devítiletá Julie z polské vesnice v Lubelském vojvodství procházela peklem. Její matka, třiačtyřicetiletá Monika B., jí potírala obličej a krk neznámou toxickou látkou, čímž jí leptala kůži. Ostatním však tvrdila, že její mentálně postižená dcera trpí vážnou kožní chorobou. Pořádala sbírky s cílem vybrat dostatek peněz na údajnou léčbu. Svou krutostí na lidské solidaritě „vydělala“ více než 1,1 milionu korun. Celý podvod odhalili v nemocnici.

Vánoční zázrak: Koťátko Šklíba překonalo zlomenou čelist i kočičí mor

O víkendu 16. prosince, kdy už každý z nás nasával vánoční atmosféru, se do organizace Destiny Pet, které pomáhá zvířatům převážně opuštěným kočičkám, dostala malá kočičí holčička, kterou původně pojmenovali Tlamička. Měla strženou kůži na celé spodní čelisti. Rána vypadala velmi ošklivě, ale nikdo netušil, co vše ještě toto malé kotě bude muset zažít.

Co byste, muži, měli vědět, než přiložíte holicí strojek k tváři aneb 6 tipů pro dokonalé oholení bez podráždění

Obličej je nejnáročnějším místem pro oholení, které je ale zároveň nejvíce vidět. I proto podléhá nájezdům holicího strojku nejčastěji ze všech partií na těle. Mít přitom dokonale hladké tváře, linie kolem brady i krk, perfektně střižené kontury licousů - to není jen tak. I když holení provádíte často, možná se sami sebe ptáte, jak to udělat co nejlépe a především bez podráždění?

Muž postříkal oblíbené místo matek s dětmi agresivní látkou. Čin mířil proti Romům

Neobvyklý případ řeší policisté na Slovensku. Muž v Dunajské Stredě stříkal agresivní látku na místa, kam si chodí hrát skupinka dětí, které doprovázejí jejich matky. Postřik jim způsobil bolestivé popáleniny. Vyšetřovatelé případ řeší jako přečin výtržnictví, uvedla mluvčí trnavské policie Zlatica Antalová. Motiv má mít osobní charakter a má být namířen proti romským obyvatelům.

Žaneta trpí nemocí motýlích křídel. Kromě bolavé kůže ji trápí i srůstání prstů

Když se Žaneta Vrbová před 49 lety narodila, nikdo z lékařů tehdy neznal chorobu zvanou nemoc motýlích křídel, a proto netušili, jak ji léčit a co s nehojícími se ranami dělat. „Hned po narození se mi začala strhávat kůže na těle. Stačilo se jí jen dotknout. Maminka mi vyprávěla, že jsem byla dost často v nemocnici a chodila ovázaná jako mumie,“ vypráví Žaneta, která se s přibývajícími lety naučila o svou kůži pečovat. Onemocnění s sebou bohužel přináší i další obtíže, jako je ztížené polykání nebo srůstání prstů.

Kvůli nemoci jí tuhne kůže na tváři. Bojím se, co bude dál, svěřuje se Petra

Před rokem vstoupilo do života třiačtyřicetileté Petry Čadové onemocnění zvané systémová sklerodermie, které se navenek projevuje tuhnutím kůže a mění člověku tvář. „Nemoc mi zasáhla hlavně pohybový aparát. Nemohla jsem zvednout ruce nad hlavu, otevřít si láhev s pitím, neunesla jsem těžké věci a čím dál více jsem pociťovala omezení v běžném životě,“ popisuje maminka dvou již dospělých dětí. V současné době prochází biologickou léčbou, nemoc ji ale stále trápí a Petra přiznává, že se bojí, co bude dál.