reklama
CNN Prima News kůže

kůže

Výpis příspěvků ke štítku „kůže“

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

4. srpna 2021 21:59

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Ve dvanácti jí začaly natékat prsty. Při systémové sklerodermii vám začne být kůže těsná

18. července 2021 22:00

Dvaatřicetiletá Anna Pařízková trpí onemocněním, u kterého se „zmenšuje“ kůže. První příznaky sklerodermie se u ní objevily už ve dvanácti letech, což nebývá typické. U většiny pacientů se nemoc projeví až v dospělosti. Jedná se o vážnou autoimunitní chorobu, při které pacientům začíná být těsná kůže. Nemoc s sebou přináší celou řadu dalších komplikací. Přesto Anna říká, že se sklerodermií lze žít téměř plnohodnotný život a mít děti. Co jí osobně nejvíce pomohlo?

Žigulík v kůži a dřevě. Bulhaři oslavili jubileum legendy unikátní přestavbou

13. března 2021 18:52

VAZ 2101 neboli Ladu či Žiguli si lidé od 70. a 80. let pamatují coby solidnější alternativu k domácím škodovkám. Není se čemu divit – předobrazem vozu vyráběného od roku 1970 byl italský Fiat 124, auto roku 1966. Tuningové studio z Bulharska se rozhodlo vyzdvihnout dlouholetou službu ikonického sedanu a vytvořilo unikátní „nula-jedničku“, ze které vám spadne brada. Rozsáhlé úpravy jsou vidět hlavně v interiéru.

Odborníci upozorňují na „covidovou ruku“. Zarudlý otok po očkování hlásí stále více lidí

10. února 2021 22:57

Američtí zdravotníci upozorňují na rostoucí počet případů takzvané covidové ruky. Jedná se o vedlejší účinky po podání koronavirové vakcíny, kdy okolo místa vpichu dochází k otokům a zarudnutí kůže. Odborníci si zatím nejsou zcela jistí, co přesně alergickou reakci způsobuje, nicméně uklidňují, že se nejedná o nic závažného.

Zarudnutí kůže a viróza. Česko zaznamenalo 70 možných případů nežádoucích účinků vakcíny

17. ledna 2021 18:56

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje do pátku zhruba 70 případů podezření na nežádoucí účinky očkování proti koronaviru. S odvoláním na ředitelku ústavu Irenu Storovou to v neděli uvedla ČT. Vakcína proti nemoci COVID-19 se v Česku začala podávat před třemi týdny, zatím ji dostalo podle sobotního vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) víc než 105 tisíc lidí.

Konec vlny alpak i kůže klokanů: Módní značky ustupují po šokujícím odhalení

27. srpna 2020 15:20

Dva velké módní domy se zavázaly ukončit používání dalších živočišných materiálů – Valentino přestane do konce roku 2021 používat vlnu alpak a Prada se zavázala k vyřazení klokaní kůže. Za rozhodnutím stojí tlak ochránců zvířat i nově zveřejněné záběry dokumentující týrání zvířat na farmách. Přidávají se tak k rostoucímu počtu značek, které se rozhodly nevyužívat živočišné materiály.

Negrilujte se na slunci. Choďte ven ráno a večer, opálíte se, říká dermatolog

12. srpna 2020 16:20

V posledních letech přichází k lékařům stále více lidí s měnícími se znaménky, která mohou signalizovat i rakovinu kůže. Ochrana pokožky při opalování je podle doktorů zásadní a lidé by ji neměli podceňovat. O tom, jak svou kůži v létě před sluncem chránit, hovořil host pořadu Nový den, přednosta Dermatovenerologické kliniky a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

reklama