CNN Prima News kůže

kůže

Výpis příspěvků ke štítku „kůže“

Buďte i v zimě v pohodlí a v teple. Rozhoduje také správné spodní prádlo

7. prosince 2022 14:46

Většina žen dobře ví, že správně vybrané spodní prádlo je základem pro vlastní pohodu. Mělo by nám nejen slušet, ale také bychom se v něm měly cítit příjemně. A teď v zimě navíc i v teple. A to jak přes den, tak i v noci. Pro tohle všechno je nezbytné vědět, jaký střih, materiál a konečně i velikost nám sedí. A vybírat bychom měly i s ohledem na příležitost, při které ho nosíme.

Dokázali byste pomoci: První pomoc při popálení. Na máslo a sádlo zapomeňte

1. prosince 2022 15:19

Nejméně jednou za život se opaří snad každý. První, co většina z nás udělá, je, že strčí prst nebo ruku pod ledovou vodu. A právě to je podle záchranářů jediná vhodná pomoc. Zapomeňte na všechny gely, masti nebo máslo a sádlo. A co pak, když opařené místo zchladíte? A co když jsou opařeniny a popáleniny tak vážné, že na ně sami nestačíte? Čtěte dál a budete to vědět.

Jako na houpačce, popisuje Inka život s atopickým ekzémem. Vyrážku měla i v obličeji

30. října 2022 00:26

Inka Teschinská (27 let) pochází ze severních Čech a studuje doktorský program na Technické univerzitě v Liberci. Kromě studia se věnuje on-line marketingu, spravuje sociální sítě a založila vlastní projekt o atopickém ekzému, kterým trpí od malička. Přestože se tato nemoc v dospělosti objevuje spíše zřídka, u Inky se znovu naplno rozjela před sedmi lety. A to ještě v horší formě než v dětství. Navíc se přidala ošklivá reakce na léčbu kortikoidy.

Fakta a mýty o opalovacím krému: Dermatologové ho doporučují, třetina Čechů jej nepoužívá

17. července 2022 10:53

Spálená kůže, zvětšující se znaménka a citlivá pokožka. To všechno jsou faktory, které ukazují, že to lidé na sluníčku přehnali. Podle některých průzkumů více než 30 % Čechů během léta opalovací krémy nepoužívá. Experti oslovení reportéry CNN Prima NEWS však mazání důrazně doporučují. Zároveň vyvracejí několik mýtů, které odpůrci v souvislosti s opalováním často zmiňují.

Vypadala jsem jako stará stanová kůže. Chtělo se mi umřít, říká Wolfová o zákeřné nemoci

17. dubna 2022 21:30

Moderátorka Pavlína Wolfová se před šesti lety ocitla na prahu života a smrti. Ve Fakultní nemocnici Bulovka totiž bojovala s klíšťovou encefalitidou, tedy zápalem mozkových blan. Několik týdnů prý o sobě vůbec nevěděla. Nejhorší období však přišlo až poté. „Nemohla jsem chodit a jenom jsem ležela. Chtělo se mi umřít,“ svěřila se Wolfová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Tanec s velbloudy i kolo smrti. Reportér CNN Prima NEWS riskoval vlastní kůži

5. dubna 2022 10:30

Návštěva cirkusu je oblíbenou podívanou nejen dětí, ale i leckterého dospělého. A snad každého návštěvníka někdy napadlo, jak asi vypadá drezura zvířat a trénink zkušených akrobatů? Reportér CNN Prima News Vladimír Procházka už tohle všechno ví. Během natáčení nového pořadu Prima Česko se totiž vydal do zákulisí Cirkusu Humberto, kde si vyzkoušel nejednu z náročných rolí. Na vlastní kůži si vyzkoušel i vyhlášené kolo smrti.