reklama
CNN Prima News kvalifikace

kvalifikace

Výpis příspěvků ke štítku „kvalifikace“

Česko vyhostilo Lukašenkova stoupence. Bělorusko se zlobí, diplomat musel na kobereček

1. prosince 2021 17:17

Už před příletem běloruských fotbalistek do Česka, kde měly odehrát zápas kvalifikace na mistrovství světa, dosluhující ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) vzkázal, že pokud se ve výpravě objeví i šéf tamního fotbalového svazu Vladimir Bazanov, bude vyhoštěn. Jde totiž o loajálního podporovatele prezidenta Alexandra Lukašenka. Bazanov skutečně přicestoval, v úterý byl zadržen policií. Bělorusko nechce celou věc jen tak nechat být a předvolalo si českého diplomata.

PŘEHLEDNĚ: Jaké týmy už se kvalifikovaly na MS v Kataru a kdo vyčkává po boku Čechů?

18. listopadu 2021 22:02

Na začátku bylo dohromady 209 týmů, které dostaly možnost získat své místo na fotbalovém světovém šampionátu v Kataru. Na konci „destilačního“ procesu – kvalifikace – se ale jen 32 z nich seřadí do skupin pro MS. Evropa má oproti jiným kontinentům náskok a v tuto chvíli už zná 10 svých vyslanců. Celkově je pak nyní potvrzených 13 účastníků.

Soupeř Slavie má zavřenou „bojovnou“ tribunu pro odvetu kvalifikace Evropské ligy

17. srpna 2021 11:46

Zástupci Legie Varšava, soupeře Slavie Praha v posledním kvalifikačním kole fotbalové Evropské ligy, v úterý oznámili, že rozhodnutím Kontrolního, etického a disciplinárního orgánu UEFA ze dne 16. srpna 2021 byl klubu uložen trest částečného uzavření stadionu pro příští utkání Evropské ligy ve Varšavě. Tím je právě odveta proti Slavii naplánovaná na 26. srpna.

reklama