CNN Prima News kvalifikace

kvalifikace

Výpis příspěvků ke štítku „kvalifikace“

Místo učňáků mají být všeobecná lycea. Chceme nerozčílit ambiciózní rodiče, míní expert

Ministerstvo školství plánuje zřídit všeobecná lycea. Nový obor by mohl být alternativou všeobecného vzdělávání při současné vysoké poptávce po gymnáziích. Nebyl by výběrový a výuka na něm by nebyla tak náročná. Hospodářským novinám (HN) to řekl náměstek ministra školství Jiří Nantl (ODS). Alespoň zkušebně by se podle něj první všeobecná lycea mohla otevřít od školního roku 2025/2026.

Malér v českém týmu před klíčovým zápasem. Reprezentaci opustili tři hráči, zašli na diskotéku

Obránci Jakub Brabec s Vladimírem Coufalem a útočník Jan Kuchta v noci zásadním způsobem porušili interní pravidla české fotbalové reprezentace a před pondělním závěrečným zápasem kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy proti Moldavsku v Olomouci opustili mužstvo. Národní tým o tom informoval na sociální síti X. Vedení reprezentace prohřešek nespecifikovalo, podle deníku Sport trojice navštívila v hanácké metropoli noční klub, kde popíjela alkohol a vydržela až do ranních hodin.

Česko neumí využít uprchlíky z Ukrajiny. Expertky: Stát zaspal, hledání práce jim neulehčil

Někteří uprchlíci mají problém začlenit se na trh práce. Podle Jaroslavy Rezlerové, ředitelky společnosti ManpowerGroup pro Českou republiku, za to může například jazyková bariéra. S analytičkou společnosti PAQ Research Martinou Kavanovou se shodla na tom, že Česká republika neumí využít kvalifikované pracovníky, kteří k nám z Ukrajiny přicházejí.

Hledá se za zločiny proti státní hymně. Zpěvačka rozzlobila národ zpackaným vystoupením

Anglie vstoupila do kvalifikace na fotbalové mistrovství Evropy vítězně. Ale ještě před začátkem zápasu s Itálií zažila blamáž. Fanoušci Albionu se zlobí na zpěvačku Ellynoru, která měla na starost hymny obou zemí. Její ztvárnění britské písně God Save The King mělo k dokonalosti daleko, což šlo usoudit i podle úšklebků a podivu samotných hráčů.

Teď, nebo nikdy. Chci do formule 1, netají se Staněk pod hrozbou otcova ultimáta

Dá se říct, že má nůž na krku. Paradoxně tuto tíživou situaci vytvořil jeho vlastní otec. Pilot Roman Staněk je momentálně jediným Čechem, který má reálnou šanci na to, aby se za pár let objevil v nablýskaném světě formule 1. „Musím ve zbytku sezony ukázat, co ve mně je a že ve formuli 3 už nemám co dělat,“ vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 18letý talent.

Začíná česká kvalifikace ve virtuálních závodech. Tuzemský vítěz se podívá do Monaka

Odstartovala národní kvalifikace na mistrovství světa ve virtuálních závodech Sim Racing. Celý šampionát proběhne v populárním závodním simulátoru Assetto Corsa. Soutěžní tratí se stala legendární italská Monza, na které budou závodníci pálit pneumatiky ve voze Porsche 911. Šanci reprezentovat české barvy bude mít každý, přičemž ti nejlepší se zúčastní finále v Monaku.

Italové stále živí naději na fotbalové MS. Kvůli Íránkám nevpuštěným na stadion

Byl to jeden z největších fotbalových šoků za poslední roky. Itálie v baráži o mistrovství světa v Kataru drtivě tlačila na Severní Makedonii, nicméně gól dát nedokázala. A tak stačila jedna akce balkánské reprezentace, která jí zajistila postup do finále a „skvadru azzurru“ ponechala v obrovském zklamání. Úřadující evropští šampioni si podruhé za sebou nezahrají světovou událost. Nebo bude nakonec všechno jinak?