CNN Prima News kybernetika

kybernetika

Výpis příspěvků ke štítku „kybernetika“

Rusko o důkazech v kauze Vrbětice vědělo a včas se připravilo, říká šéf vojenské rozvědky

Kybernetickým prostorem se začala šířit proruská kampaň podkopávající českou verzi událostí v kauze Vrbětice ještě před tím, než premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zprávu oznámili veřejnosti. Hospodářským novinám to v rozhovoru řekl ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun. Rusové podle něj s předstihem věděli, že Česko má důkazy o zapojení jejich tajných agentů do explozí muničních skladů v roce 2014.

Pompeo v Senátu kritizoval Čínu, Vystrčila ocenil za cestu na Tchaj-wan

Aktualizováno

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v Senátu kritizoval Čínu a Rusko a označil je za hrozbu i pro Česko. Svá slova směřoval také k nutnosti hájit svobodu i k odkazu Václava Havla. Zároveň ocenil předsedu Senátu Vystrčila za to, že se chystá navštívit Tchaj-wan navzdory kritice z Číny. Připomněl, že totéž chtěl udělat i Kubera.

Robotická paže pomůže s domácími pracemi nebo sklízením ovoce na zahradě

Komu by se občas nehodily tři ruce? Šikovnou hydraulickou paži, kterou lze pomocí postroje připnout k tělu a získat tak další končetinu, vyvinul tým kanadské Université de Sherbrooke společně s firmou Exonetik. V prezentačním videu dokáže pomoci se sklizní na zahradě, malováním bytu, ale taky s jeho demolicí – má totiž dostatek síly na proboření sádrokartónové příčky.