reklama
CNN Prima News laboratoře

laboratoře

Výpis příspěvků ke štítku „laboratoře“

Nakažených prudce přibývá. Laboratoře odhalily 7 591 případů covidu, nejvíce od března

2. listopadu 2021 08:21

V pondělí laboratoře odhalily 7 591 případů covidu, jedná se o nejvyšší počet od konce března. Hospitalizováno je aktuálně více než 1 800 pacientů, celkem 1 813, o 185 více než v neděli. Ve vážném stavu je 256 pacientů. Zemřelých s nákazou je od začátku epidemie 30 807, o den dříve uvádělo ministerstvo o 32 zemřelých méně.

Jan Kulveit: Nerozhoduje pes, ale pán. PES štěkal včas, vláda reagovala pozdě

25. prosince 2020 15:07
Aktualizováno

K chaosu, který panuje kolem přesunů ve stupních protiepidemického systému ČR – PES, se na Facebooku vyjádřil i jeho spoluautor Jan Kulveit. Kritizoval vládu, že se sama neřídí tím, co zavedla: „PES není a nikdy neměl být perfektním autopilotem, ale je to docela dobrý nástroj, který i po řadě ‚úprav šroubovákem‘ epidemii sice nebrzdí, ale pořád ještě doporučuje obezřetnější postup, než jaký MZ ČR v praxi volí. Nerozhoduje pes, ale pán,“ napsal Kulveit. Podle ministerstva ale nelze systém vyhodnocovat zcela roboticky.

Česká laboratoř má problém. Data o testovaných lidech si mohl přečíst kdokoliv

13. prosince 2020 19:18

Osobní informace některých zájemců o test na covid údajně nebyly správně zabezpečené. Jednoduchým přepsáním internetové adresy soukromé laboratoře Prevedig tak lze zobrazit velmi citlivá data. Vedle jména, příjmení a adresy se jedná o rodné číslo, číslo občanského průkazu, mobilního telefonu nebo e-mailovou adresu. Poté, co na problém upozornila televize CNN Prima NEWS, začala laboratoř situaci řešit a slíbila nápravu.

reklama