CNN Prima News Lamanšský průliv

Lamanšský průliv

Výpis příspěvků ke štítku „Lamanšský průliv“

Tisíc migrantů za jediný den. Do Británie se valí rekordní počty nelegálních přistěhovalců

5. září 2022 07:17

Do Británie v sobotu za jediný den doplulo přes Lamanšský průliv téměř 1 000 migrantů ve 20 lodích. Čísla zveřejnilo britské ministerstvo obrany, a potvrdilo tak dlouhodobý trend. Počet migrantů, kterým se do Británie podařilo dostat nelegální cestou po moři, letos bude rekordní – odhaduje se, že dosáhne dvojnásobku oproti loňskému roku, kdy jich průliv překročilo 28 500. Napsal o tom server Sky News.

Deportační let s uprchlíky do Rwandy byl zrušen. Plán měl princ Charles označit za otřesný

15. června 2022 09:10

Let, jímž chtěla Británie deportovat do Rwandy první migranty, kteří přišli do Spojeného království nelegálně, byl zrušen. Stalo se tak poté, co se běženců zastal Evropský soud pro lidská práva, informovala agentura Reuters s odvoláním na britský vládní zdroj. Princ Charles v soukromí podle některých britských médií označil vládní plán na deportaci za otřesný, země však od něj ustoupit nechce.

Britská vláda chce posílat migranty do Rwandy. Je to vyděračská politika, zní z opozice

14. dubna 2022 13:18
Aktualizováno

Britská vláda ve čtvrtek oznámila dohodu se Rwandou, na jejímž základě má africká země za desítky milionů liber přijímat migranty z různých zemí zadržené po příchodu do Spojeného království. Plán ohlášený v čase, kdy k britským břehům míří čím dál víc běženců, pomůže podle kabinetu premiéra Borise Johnsona v boji proti převaděčům. Opozice i organizace hájící práva uprchlíků mechanismus odsuzují jako pomýlený a krutý, vzhledem k historii porušování lidských práv v malé africké zemi.

Kytaře jsem koupila letenku, popsala vdova po Žbirkovi. Poslední album bude výjimečné

21. února 2022 23:37

Na sociálních sítích se po smrti zpěváka Mekyho Žbirky začal objevovat hashtag „Meky navždy“ jako předzvěst posledního alba a obřího vzpomínkového koncertu, který je naplánován na letošní podzim. Album vzniká v londýnském studiu a CNN Prima NEWS pro vás bude exkluzivně sledovat přípravy a zrod desky i koncertu. Tady je první etapa – cesta i s Mekyho kytarou za kanál La Manche.

Přemohla La Manche, teď chce zdolat Gibraltar. Plavkyni s handicapem neděsí ani žraloci

10. prosince 2021 07:52

První handicapovaná přemožitelka kanálu La Manche, liberecká plavkyně Markéta Pechová, se chystá mezi žraloky. Za půl roku chce překonat Gibraltarskou úžinu mezi Evropu a Afrikou, opět jako první žena s handicapem –⁠ v jejím případě po amputaci pravé nohy. V gibraltarských neklidných vodách je přitom pořádně živo a právě žraloci jsou tam jedním z největších strašáků všech dálkových plavců.