lampa

Výpis příspěvků ke štítku „lampa“

Jaké jsou možnosti dobíjení elektromobilu? Baterii dnes nakrmíte skoro všude

3. listopadu 2022 11:30

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení elektromobilu, ale váháte kvůli obavám, jak ho budete dobíjet? Řekněme si to rovnou - je to v podstatě zbytečná starost. Nabíjecí stanice už dnes ve větších městech není problém najít. A kdyby bylo nejhůř, poslouží vám prostě prodlužovák a obyčejná zásuvka, kterou už najdete úplně všude.

Pražané opět pijí vodu ze „své“ Vltavy. Podolská vodárna dodává 500 litrů za vteřinu

5. července 2021 14:21

Do veřejné vodovodní sítě začala téměř po dvaceti letech dodávat pitnou vodu Podolská vodárna. V roce 2002 její provoz ukončily ničivé povodně, od té doby sloužila pouze jako záložní zdroj. Nyní dodává zhruba desetinu z celkové spotřeby vody v Praze. To je asi 500 litrů za vteřinu. Než se voda z Vltavy dostane do kohoutků, prochází čistícím procesem, který trvá celý den, popisuje Ondřej Gandžala, šéf Podolské vodárny.

Když se zamiluje lampa s kufrem, výsledkem je stůl

22. května 2021 10:51

Napadlo vás někdy zkombinovat starou lampu a lodní kufr? Ne? Tak to je škoda, ale nevadí. Právě následující návod vám ukáže, jak z těchto věcí vyrobit naprosto originální stolek, který bude mít navíc ještě úložný prostor. Výsledný výrobek se skvěle hodí například na chalupu a kamkoli, kde má svoje místo rustikální styl. Příjemné je, že nebudete potřebovat žádné speciální nářadí a ani pracovní postup není nijak náročný.