lampa

Výpis příspěvků ke štítku „lampa“

Tachovsko zasáhla intenzivní supercela. Na Domažlicku kvůli bouřkám padaly lampy i stromy

Silné bouře zasáhly o půlnoci na pátek hlavně Karlovarský kraj a část Plzeňského kraje, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Nejvíce škod napáchaly na Domažlicku, kde hasiči odstraňovali stromy spadlé na silnice a v obci Babylon i popadané lampy veřejného osvětlení. Tornádo se dle odborníků sice nevyskytlo, ale na Tachovsku se během noci vyskytla intenzivní supercela. Celkově však byly noční bouřky v západní části republiky slabší, než meteorologové očekávali. Hasiči potvrdili, že větší problémy nebyly.

Pražané opět pijí vodu ze „své“ Vltavy. Podolská vodárna dodává 500 litrů za vteřinu

Do veřejné vodovodní sítě začala téměř po dvaceti letech dodávat pitnou vodu Podolská vodárna. V roce 2002 její provoz ukončily ničivé povodně, od té doby sloužila pouze jako záložní zdroj. Nyní dodává zhruba desetinu z celkové spotřeby vody v Praze. To je asi 500 litrů za vteřinu. Než se voda z Vltavy dostane do kohoutků, prochází čistícím procesem, který trvá celý den, popisuje Ondřej Gandžala, šéf Podolské vodárny.

Když se zamiluje lampa s kufrem, výsledkem je stůl

Napadlo vás někdy zkombinovat starou lampu a lodní kufr? Ne? Tak to je škoda, ale nevadí. Právě následující návod vám ukáže, jak z těchto věcí vyrobit naprosto originální stolek, který bude mít navíc ještě úložný prostor. Výsledný výrobek se skvěle hodí například na chalupu a kamkoli, kde má svoje místo rustikální styl. Příjemné je, že nebudete potřebovat žádné speciální nářadí a ani pracovní postup není nijak náročný.