CNN Prima News Latinská Amerika

Latinská Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Latinská Amerika“

Druhé kolo prezidentských voleb v Brazílii: Bolsonaro bude mít těžkého soupeře. S kým se utká?

3. října 2022 05:19

V prvním kole prezidentských voleb v Brazílii zvítězil v neděli levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který porazil stávajícího krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara. Nezískal ale většinu hlasů, takže se 30. října uskuteční druhé kolo hlasování. Podle tiskových agentur to oznámil brazilský volební úřad TSE.

Zelená politika zvýší ceny už tak drahých potravin, varuje Zemědělský svaz

21. září 2022 20:30

Ekologické cíle Evropské unie jsou příliš přísné a nereálné. Budou mít za následek zdražování už tak dost drahých potravin a čeští zemědělci nebudou schopní konkurovat těm zahraničním. Právě proto Agrární komora spolu se Zemědělským svazem nedávno vyrazili do ulic, aby dali najevo svůj nesouhlas s postupem politiků. Hostem v pořadu Interview Plus byl Vladimír Pícha, PR manažer Zemědělského svazu.

Zahrál si s Bradem Pittem, teď stráví 20 let ve vězení. Herec podvodem získal miliardy

15. února 2022 12:05

Soudce v americkém Los Angeles v pondělí uložil dvacetiletý trest hollywoodskému herci, který podle prokurátorů během několika let vymámil z investorů 650 milionů dolarů (14 miliard Kč) při podvodu „ohromujícího rozsahu“. Zachary Horwitz peníze získal za pomoci zfalšovaných licenčních smluv se společnostmi jako HBO a Netflix a použil je mimo jiné k nákupu luxusní vily. Nyní má více než 250 obětem vrátit dohromady 230 milionů dolarů.

Zbloudilá policejní kulka fatálně zasáhla 14letou dívku. Zkoušela si v kabince šaty

24. prosince 2021 18:32

Předvánoční nákupy se v Los Angeles změnily v tragédii. V obchodě v údolí San Fernando agresivní muž napadl ženu, pravděpodobně ji několikrát udeřit zámkem na kolo. Policisté i na základě hlášení o střelbě vyjeli na místo. Podezřelého vypátrali a zastřelili. Jedna zbloudilá kulka si však našla i další oběť – 14letou dívku, která si v kabince zkoušela šaty na oslavu svých 15. narozenin.