reklama
CNN Prima News Latinská Amerika

Latinská Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Latinská Amerika“

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

17. července 2021 22:45

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Americké ubytovny pro migranty praskají ve švech. Biden příliv uprchlíků nezvládá

23. března 2021 09:28

Americké ubytovny pro migranty jsou přeplněné. Demokratický kongresman Henry Cuellar zveřejnil fotky dětí, které spí v místnostech na zemi. Prezident Joe Biden přitom stále odmítá odpovědnost za příliv uprchlíků z Latinské Ameriky. Jeho administrativa slibuje, že migranty ubytuje v hotelech. Během své kampaně v roce 2019 Biden vyzýval k „přijímání utlačovaných lidí“, podle republikánů však odstranil Trumpova migrační opatření bez patřičné náhrady.

Chilský solární tygr cení zuby. Nastupující energetická velmoc má i českou stopu

1. března 2021 08:11

Z Chile se stává důležitý hráč na globálním energetickém trhu. Je druhým nejvýznamnějším producentem lithia na světě a v posledních letech zažívá doslova solární boom. Fotovoltaické elektrárny zde ještě před pěti lety pokrývaly necelá tři procenta spotřeby elektřiny, nyní je to už více než trojnásobek. Země je příležitostí i pro české firmy v oboru.

Latinská Amerika sází na ruský Sputnik V a čínské vakcíny. Brazílie a Mexiko je budou vyrábět

13. ledna 2021 17:28

Zatímco Evropa zajišťuje očkování hromadně, v Latinské Americe každý stát nakupuje vakcíny zvlášť. Argentina se dohodla s Ruskem, Chile věří USA a Peru zvolilo čínskou vakcínu Sinopharm. Latinská Amerika totiž patří k regionům výrazně zasaženým pandemií COVID-19. Brazílie je zemí s třetím nejvyšším počtem nakažených na světě.

Nenáviděná i milovaná Evita: Jak se z chudé herečky stala první dáma Argentiny

26. července 2020 09:30

Za pouhých třicet tři let života toho zvládla hodně. Z nuzného argentinského venkova se dostala až do prezidentského paláce. Eva Perónová je jednou z nejvýznamnějších postav nejen latinskoamerických dějin a její role v politice vyvolává vášně dodnes. Vytvořil se kolem ní mýtus světice, ale také prostitutky, která bez skrupulí šplhala po společenském žebříčku. Zemřela 26. července 1952.

Brazílie v počtu zemřelých s koronavirem předstihla Itálii, opatření ale uvolňuje

5. června 2020 07:35

Brazílie v počtu zemřelých s koronavirem ve čtvrtek předstihla Itálii. Za uplynulých 24 hodin tamní ministerstvo zdravotnictví hlásí rekordních 1 437 úmrtí a 30 925 nových případů nákazy. Celkový počet zemřelých s koronavirem tak v nejvíce zasažené latinskoamerické zemi vystoupil na 34 021, více mrtvých podle Reuters hlásí jen Spojené státy a Británie.

Čech ze São Paula: Přijde mi, že Brazílii nikdo neřídí. Bolsonaro ztrácí podporu

28. května 2020 07:15

V Brazílii žije devatenáct let. Nejprve bydlel na pobřeží, pak se přestěhoval do největšího brazilského města São Paulo. Vede vodáckou školu, ale jeho kajak teď čeká ve skladu, až se zlepší situace. Vít Vaníček se v jihoamerickém státě cítí být doma, koordinuje tu akce pro brazilský vodácký svaz a v roce 2016 působil v organizačním výboru, který připravoval olympiádu v Riu. Když se mu z ambasády ozvali s tím, zda se nechce kvůli pandemii vrátit do vlasti, s díky odmítl. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak se teď žije v Brazílii a konkrétně v São Paulu, městě s nejvyšším počtem nakažených.

reklama