led

Výpis příspěvků ke štítku „led“

Na Malši pod lidmi praskl led. Do vody spadl otec s batoletem, asi nebyl normální, líčí svědci

Zamrzlé vodní plochy přilákaly v posledních dnech mnoho nadšenců, kteří si bohužel vždy neprověří, zda je led dostatečně pevný. Právě to se stalo osudným i dvěma osobám, které si k radovánkám na ledu vybraly slepé rameno řeky Malše v Českých Budějovicích, informovala tamní městská policie na Facebooku. Podle komentářů, které se pod příspěvkem objevily, se mělo jednat o otce s batoletem, policie to však nepotvrdila.

VÝSTRAHA: Kolapsy v dopravě a úrazy po pádu. Kde v Česku hrozí nebezpečný jev?

Od sobotního podvečera by se lidé napříč Českou republikou měli mít na pozoru. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali výstrahu před ledovkou. Na části území je v platnosti od 18. hodiny, v některých regionech pak až od 23. hodiny. Varování platí pro takřka všechny kraje. Sníh a mrznoucí srážky mohou mít za následek kolapsy v dopravě, hrozí i zranění po pádech na zmrzlých cestách.

Letící led ze střechy auta může napáchat extrémní škody. Co doporučují dopravní experti?

Je to zlomek sekundy, vzduchem letí kus ledu velký jako školní sešit, ozve se rána a čelní sklo auta je roztříštěné na stovky malých kousků. Řidič a posádka v lepším případě jen vydýchávají obrovský šok. Reportér CNN Prima NEWS mluvil s mužem, který má takový otřesný zážitek čerstvě za sebou. Policisté varují, že takových případu v aktuálním mrazivém počasí přibývá.