reklama

led

Výpis příspěvků ke štítku „led“

Viry v ledu přežijí i stovky let, říká polární vědkyně Šabacká. Může jít o globální hrozbu?

23. srpna 2021 20:06

Led v sobě skrývá mrtvá těla, artefakty, ale i viry, popsala v pořadu Interview na CNN Prima NEWS polární vědkyně Marie Šabacká. V extrémních podmínkách na Antarktidě či Arktidě tráví několik měsíců v roce a tamní prostředí zkoumá. Kromě nízkých teplot nebo fyzické náročnosti musí řešit také riziko útoků ledních medvědů.

Tučňáci do konce století vyhynou, varuje studie. Pokud bude led ubývat stejným tempem

5. srpna 2021 21:26

Populace tučňáka císařského by mohla do konce tohoto století téměř vyhynout, ukázala nová studie. Jako příčinu vědci uvádějí globální oteplování, které způsobuje tání mořského ledu, životně důležitého pro tento druh, v Antarktidě. Výzkum vedl odborníky k závěru, že by se měli tučňáci císařští zařadit na seznam ohrožených druhů.

Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil

13. dubna 2021 13:15

Zachránce tří chlapců, pod nimiž se v březnu na rybníku v Žamberku prolomil led, byl za svou obětavost oceněn medailí hasičů Pardubického kraje a finanční odměnou. „Myslím, že jsem se zachoval tak, jak by se zachoval každý,“ uvedl Michal Dvořák, který se za chlapci na zamrzlý rybník vrhl. „Neudělal jsem to bezmyšlenkovitě, tušil jsem, že i pode mnou se led proboří.“

Co se stane, když v −40 °C umyjete auto pěnou? Bude z něj velký marshmallow

4. března 2021 11:33

Ruské sociální sítě jsou plné nápadů, na které by většina lidí nepřišla ani v nejbláznivějším snu. Každý z nás určitě viděl videa, kde řidiči nadupaných auťáků brázdí vysokými rychlostmi na hraně života a smrti ulice Moskvy. Obdobně bizarní nápad měli i kluci z Garage 54, kteří při −40 stupních Celsia zkusili umýt Hummer H2.

reklama