led

Výpis příspěvků ke štítku „led“

Překvapení pro vědce. Sonda odhalila kusy ledu na Marsu, NASA tam chce vyslat astronauty

27. října 2022 23:32

Americká vesmírná agentura NASA oznámila, že její přístroje na Marsu a jeho oběžné dráze zaznamenaly tvorbu jednoho z největších kráterů v historii mise na rudé planetě. V kráteru i jeho okolí jsou velké kusy ledu, jejichž přítomnost může být rozhodující pro budoucí misi člověka na Mars, uvedli vědci na čtvrteční tiskové konferenci.

Záběry z místa alpské tragédie: Opuštěné české auto a horolezecké vybavení pod Marmoladou

5. července 2022 15:17

Jednou ze sedmi obětí sesunu ledovce z hory Marmolada v italských Dolomitech je i muž z České republiky. Podle italských médií jsou mezi třinácti pohřešovanými další tři Češi. Na parkovišti pod horou zůstalo auto s českou státní poznávací značkou. Podle cestovatele Filipa Mayera se pár dní před pádem ledu mluvilo o uzavření cesty na vrchol hory.

Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu

21. ledna 2022 06:31

Netradiční způsob zábavy si našla mladá Kanaďanka z Ontaria. Namísto nedělního sezení u televize se rozhodla se svým automobilem driftovat po zamrzlé řece Rideau. Dobrodružná jízda ale netrvala dlouho, jelikož žena vjela na tenký led a propadla se do vody. Hrozba smrti ani ztráta vozidla ji však nerozhodily. Vylezla na potápějící auto a začala si dělat selfie. Událost zachytila bezpečností kamera.