reklama

Legendární stoper z Manchesteru United Jaap Stam bude trénovat v zámoří

Tým FC Cincinnati, který je jedním z nejmladších týmů americké nejvyšší fotbalové ligy, přivítal nového trenéra. Je jím dlouholetý hráč nizozemské reprezentace a vítěz Ligy Mistrů s Manchesterem United Jaap Stam.

reklama

Fenomenální stoper byl ve své době nejdražším obráncem na světě. Během kariéry byl známý tvrdou hrou, kterou potvrdil na půdě Manchesteru United i loni v květnu během výročního utkání 20 let od „treblu“ (tým tehdy vyhrál dvě hlavní domácí soutěže i titul v Lize mistrů, pozn. red.). Kromě United působil Jaap Stam i v italských klubech Lazio Řím a AC Milán. Svou profesionální kariéru pak dohrál v nizozemském Ajaxu.

„Ahoj, já jsem Jaap Stam a jsem váš nový trenér. Jsem šťastný, že se stávám součástí velké fotbalové rodiny. Vím, že jde o velký projekt, a já věřím, že můžeme společně napsat nádherný příběh,“ vzkázal nový trenér hráčům i fanouškům amerického týmu, který skončil v loňském ročníku Major League Soccer poslední.

Jedná se o Stamovo první angažmá v zámoří. Jeho předchůdcem v americkém týmu byl rovněž Nizozemec Ron Jans, který ale odstoupil poté, co se údajně vyjadřoval rasisticky před svými svěřenci.

K tématu

Tagy: USA sport fotbal Nizozemsko Jaap Stam Manchester United

Další hlavní zprávy

Politika

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Ústavní ochrana vody by umožnila zaplavovat obce, varuje šéfka sněmovního výboru

Návrh na ústavní ochranu vody, který dokončuje ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), se zatím nesetkal s velkou podporou. Poslancům například vadí, že ministr zákon nepředloží za vládu, nýbrž jako poslaneckou novelu. Poslankyně za Piráty a šéfka výboru pro životní prostředí Dana Balcarová CNN Prima NEWS řekla, že chystaný návrh umožní zaplavovat některé obce.

USA

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Nová videa ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah před smrtí George Floyda

Kolem smrti Afroameričana George Floyda se stále vznáší mnoho otazníků. Nikdo zatím nebyl odsouzen a demonstranti dál demolují města a domáhají se spravedlnosti. První záběry natočené na mobilní telefon náhodným kolemjdoucím, kde Floydovi klečí na krku bělošský policista, hrály v celé kauze velkou roli. Další tři nově publikovaná videa teď ukazují, jak se odehrál celý policejní zásah.

reklama
Tučné odškodné pro zakázané kožešinové farmy napočítal sám farmář. Poslanci to nevěděli
Liberecká zoo slaví. Letos vypustila do přírody už čtrnáct mláďat orlosupa bradatého
reklama
reklama
Clooney: Rasismus je pandemií Ameriky, proti které jsme stále nenašli vakcínu

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama