reklama

Lesními požáry trpí i zvířata. Přicházejí o své domovy a mají popáleniny po celém těle

Ničivé lesní požáry nesužují pouze Evropu, s plameny se potýká i americká Kalifornie. Za poslední dny oheň poničil zhruba 500 domů, jedná se tak o jeden z nejničivějších požárů v historii státu. S ohnivým živlem bojuje přes 10 tisíc hasičů, kromě lidí však plameny ohrožují i volně žijící zvířata.

reklama

O zvířata, která trpí ohnivým peklem, se stará například záchranná stanice Gold Country. Jejich posledním zachráněným „pacientem“ bylo popálené medvídě.

„Je to ještě mládě, váží jen sedm kilo, takže je podobně velké jako tlustá domácí kočka. Má popáleniny druhého a třetího stupně na všech tlapkách,“ uvedla zakladatelka stanice Sallysue Steinová. Malé medvídě musí dočasně nosit ochrannou obuv, jeho stav se však zlepšuje.

Problémem nejsou jen požáry

„Nějaký čas ho budeme rehabilitovat, zatím ho dáme k ostatním mláďatům. Na jaře, až trochu povyroste, ho vypustíme zpět do divočiny,“ informovala Steinová. Záchranný tým má v péči i rysa, který taktéž utrpěl zranění při lesních požárech.

„Byl v hodně špatné kondici. Je to už dospělý rys, ale vážil zhruba polovinu normální váhy. Měl vážné popáleniny, byl vyzáblý a dehydrovaný,“ popsala zakladatelka. Kalifornii pak netrápí jen lesní požáry, ale i sucho a kácení lesů.

Zvířata tak přicházejí o své domovy. Letos stanice pomohla již více než čtyřem tisícům živočichů. To je zhruba o 60 procent více než v minulých letech.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert
Koronavirus

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Rapidní nárůst nakažených. V Česku jich v sobotu přibylo o stovku více než před týdnem

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem. Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo na 1,05 z předchozích 1,01. Počet lidí s covidem v nemocnicích se v mezitýdenním srovnání zvýšil o devět na 166, proti pátku jich ale o čtyři ubylo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama