CNN Prima News zvířata

zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „zvířata“

Lidé je týrali a nestarali se, psí seniory nechtějí ani útulky. Organizace prosí o pomoc

20. května 2023 07:18

Dožili se pokročilého věku, avšak jejich život nebyl zrovna jednoduchý. Řeč je o psích seniorech, kteří neměli to štěstí na láskyplný domov s dostačující péčí a pozorností. Vzhledem k jejich vysokému věku je odmítají nejen lidé, ale také útulky. Do péče si je proto bere organizace Pes senior, která se o nebohá zvířata stará. Jelikož jsou však náklady vysoké, prosí o pomoc veřejnost.

Na Hradecku zvažují odstřel vlků. Devastují stáda a jsou stále drzejší, stěžují si místní

2. května 2023 20:17

Úřad Královéhradeckého kraje zvažuje vydání zásadního rozhodnutí. Na stole má totiž žádost o povolení výjimky na odlov problematických jedinců vlka obecného. Ten se do Česka vrátil už před několika lety, chovatelům hospodářských zvířat nyní působí na jejich stádech stále větší škody. V poslední době je navíc čím dál méně plachý.

První obraz psů na vodítku. Převratný objev přepisuje dějiny domestikace

28. dubna 2023 06:21

Pouštní údolí na Arabském poloostrově ani vzdáleně nenaznačuje, že by zde kdy mohl někdo něco lovit – všude kolem je totiž jen písek a kamení. Ale na jedné z pískovcových skal by si dobrý pozorovatel mohl všimnout nezřetelné rytiny, která právě loveckou scénu zachycuje. Je na ní muž, který napíná luk a chystá se vystřelit. Ještě zajímavější je ale jeho doprovod. Tvoří ho 13 psů, z nichž dva jsou spojení s lovcem dlouhými čarami.

Do zoo po setmění? V Jihlavě ano. Neobvyklé zážitky z noční prohlídky však nejsou pro každého

7. dubna 2023 12:55

Nudí vás návštěva zoo mezi davy návštěvníků? Co zkusit úplně jinou atmosféru, a to po setmění. Když je totiž tma jako v pytli, probouzí se zvířata, která přes den neuvidíte. S čelovkou jsme probádali jihlavskou zoo, která je unikátní tím, že tu na malé ploše najdeme přes 200 druhů exotických zvířat.