CNN Prima News zvířata

zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „zvířata“

OBRAZEM: Respekt budil ve vzduchu, teď ikonický letoun fascinuje potápěče na dně moře

31. července 2022 14:17

Úžasné. Tak potápěč a fotograf Brett Holzer popisuje ikonický americký letoun Lockheed Martin L1011 Tristar na dně Rudého moře. Stroj, který leží v hloubce 15 až 28 metrů s ocasem letadla na nejhlubším konci, není pozůstatkem žádné letecké katastrofy. Jordánské úřady ho nechaly v roce 2019 úmyslně potopit za účelem přilákání podvodních nadšenců. A jak se zdá, tato neobvyklá atrakce funguje.

Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

24. července 2022 13:49

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.

Obří černobílí zabijáci, kteří vykusují játra i srdce. Kdo je největší postrach žraloků?

21. července 2022 05:58

Žraloci jsou odjakživa postrachem moří a oceánů. I oni se ovšem musí mít na pozoru – přední příčky potravního řetězce totiž patří jinému predátorovi. Ve vodách Jihoafrické republiky kralují kosatky dravé, které dokázaly zdecimovat tamější populaci žraloků bílých. Delfínovití zabijáci ji ani zdaleka nešetří – experti za posledních pár let nahlásili hned několik vyplavených a zmrzačených těl obávaných paryb. Žraloci tak museli vyklidit své obvyklé lovecké revíry.

Kde žraloci útočí nejvíce? Na „hlavní pláži kousanců“ je napadení 10krát pravděpodobnější

17. července 2022 18:42

V letošním roce bylo zatím zaznamenáno 39 útoků žraloka na člověka, nejméně šest z nich bylo smrtelných. To přibližně odpovídá statistikám z let minulých. Odborníci se shodují, že nevyprovokované útoky těchto predátorů na lidi jsou poměrně vzácné. Existuje ale pláž, kde je pravděpodobnost napadení žralokem desetkrát vyšší než jinde. Letos už na floridské New Smyrna Beach zaznamenali tři útoky.

Nevypadají moc šťastně, jsou to mimozemšťané? Australany zarazili bizarní tvorové z moře

15. července 2022 23:22

Moře na pláže v okolí Sydney vyplavilo v posledních dnech řadu podivných tvorů. Místní neměli tušení, o jaké živočichy jde, a tak je spojovali i s mimozemským životem. Tvor velikosti fotbalového míče, který na první pohled vypadá jako přerostlý slimák, je podle akvaristy Harryho Masefielda ve skutečnosti tzv. mořský zajíc. K několika exemplářům poznamenal, že nevypadají příliš šťastně. Úhyn je způsoben zřejmě dramatickými změnami počasí.

Nevídaná podívaná na pláži. Drzí lachtani se chtěli pářit, vyhnali tak desítky návštěvníků

13. července 2022 09:59

Desítky rekreantů vyrušili nečekaní hosté. Na pláži v San Diegu se totiž objevili dva lachtani, kteří během pár minut rozehnali téměř všechny návštěvníky. Ačkoliv se zprvu mohlo zdát, že zvířecí dvojice útočí na lidi, podle odborníka se má celá věc trochu jinak. V době páření se totiž samci jen předvádějí před samicí, o kterou soupeří.