CNN Prima News zvířata

zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „zvířata“

Hodit kotě do vody a pak ho vytáhnout? Falešná videa zachráněných zvířat vydělávají na soucitu

V posledních letech se na internetu staly velmi populárními videa zachycující „záchranu“ zvířat. Ty však bývají poměrně často inscenovaná, přičemž zvířecí herci jsou v takovém případě využiti pouze jako nástroj pro získání sledovanosti a peněz. Tato praktika má však dalekosáhlé důsledky, a to nejen pro zvířata, ale i pro diváky samotné, upozorňuje web Animal Friendly Life.

ANKETA: Bezhlavý kůň i kung-fu pes. Kdo podle vás vyhraje soutěž o nejvtipnější zvířecí snímek?

Tradiční fotografická soutěž Comedy Pet Photo Awards se opět hlásí o slovo. Do finále se dostalo 30 snímků, které zachycují nejrůznější domácí mazlíčky i jiná lidmi chovaná zvířata ve vtipných pozicích. Na seznamu je tak například bezhlavý kůň, spící křeček opřený o sklo, pes ve výskoku připomínající bojový sport i želva, která si pochutnává na květině. Fotografie zveřejnil web Forbes.

Byla jako bez života, líčí Kateřina boj své fenky s parazitickým červem. Nebezpečný je i lidem

Migrace a nové druhy komárů, změna klimatu, ale také cestování se psy do zahraničí. To jsou důvody, které mohou podle odborníků za rozšíření srdeční dirofilariózy do zemí střední Evropy. Výrazný nárůst případů, kdy se psovi uhnízdí v plicích a v srdci červi, sledují epidemiologové v Rumunsku, Maďarsku, ale také na Slovensku. Nákaza se objevila rovněž v Česku. Dirofilariózou se může od komára nakazit i člověk. Boj se zákeřným parazitem svedla například Fíbí, která je dnes díky odhodlání své majitelky Kateřiny zdravou fenkou. Prevence může podle Kateřiny ušetřit majitelům starosti a desítky tisíc korun.

Radost v pražské zoo. Gorilí výběh se rozrostl o další mládě, v tomto roce už podruhé

Aktualizováno

V pražské zoologické zahradě se v noci na pátek narodilo mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu. Na sociální síti X o tom informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek. Pro CNN Prima NEWS dodal, že je vše na dobré cestě. Jde o druhé gorilí mládě narozené v Praze v tomto roce. Na začátku ledna se narodila samička, která dostala jméno Mobi.

Podivné chování zvířat během zatmění Slunce. Experti jsou zmatení, žádají veřejnost o pomoc

Ačkoli někteří lidé v Severní Americe při pondělním úplném zatmění Slunce reagovali různými překvapivými způsoby, nebyli jedinými živočichy, kteří se během vzácné události chovali neobvykle. Kojoti vyli, sovy houkaly a gorily se odebraly ke spánku. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) proto shání pomoc veřejnosti při zkoumání podivného chování zvířat, uvedl ve středu web Sky News.