CNN Prima News Monika Kabourková
Monika Kabourková

Monika Kabourková

redaktorka CNN Prima NEWS

Vystudovala obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch. První novinářské zkušenosti získala na Vyšší odborné škole publicistiky, kde přispívala do studentského magazínu Generace20. K redakci CNN Prima NEWS se připojila zprvu jako stážistka, posléze jako redaktorka v roce 2020. Díky své práci se snaží významněji propojovat dobročinnost s mediálním prostředím. Mezi její záliby patří čtení do brzkých ranních hodin, multitasking, cestování a čas trávený se zvířaty a přáteli.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Ostuda, nařkl Babiš znalce během jednání kauzy Čapí hnízdo. Soudkyně ho napomínala
Soudy

Ostuda, nařkl Babiš znalce během jednání kauzy Čapí hnízdo. Soudkyně ho napomínala

  • Aktualizováno
  • Farma Čapí hnízdo a holding Agrofert byly propojeny, řekl u soudu ekonomický znalec Vítězslav Hálek. Šéf ANO Andrej Babiš ho v závěru jednání obvinil, že „je ostudou justice a že jeho prací je manipulace“. Předsedkyně odvolacího senátu Eva Brázdilová politika musela několikrát napomenout. Rovněž oznámila, že verdikt tento týden nepadne. Vypovídal i svědek Jan Bareš, který na projektu působil jako technický zástupce investora. Pražský vrchní soud se již druhý den zabýval odvoláním státního zástupce proti rozsudku, kterým pražský městský soud v kauze zprostil obžaloby Babiše a europoslankyni Janu Nagyovou (ANO). Soudní líčení bude pokračovat ve středu od 9:00.

    Dovolenkování Čechů: Základ tvoří děti a relax v cizině. Čím výběr destinací ovlivnil Trump?
    Cestování

    Dovolenkování Čechů: Základ tvoří děti a relax v cizině. Čím výběr destinací ovlivnil Trump?

    Při představě ideální dovolené se Češi zaměřují na relax, únik od všednosti, čas strávený u moře a s těmi, které milují: dětmi, rodiči nebo s přáteli. Minimálně to vyplynulo z průzkumu Holiday Barometr 2025, který zjišťoval dovolenkové plány více než 23 tisíc respondentů ve 23 zemích. V důsledku války na Ukrajině se Češi nejvíce obávají ozbrojeného konfliktu a záměrně se proto vyhýbají Rusku, Ukrajině, ale – kvůli politice Donalda Trumpa – i Americe.

    Další příspěvky autora

    Kruté chvíle „horala“ Vaška: Svádí boj s nádorem mozku, přišel o otce a naděje stojí miliony

    Dvojnásobný otec a milovník hor Vašek si až do loňského července užíval života plnými doušky. Vše ale změnila drastická diagnóza: nádor na mozku, konkrétně glioblastom IV. stupně. Za necelý rok Vašek podstoupil radioterapie, chemoterapie a čtyři operace. Právě v době, kdy se v nemocnici zotavoval ze druhého zákroku, mu po těžké mozkové příhodě zemřel otec. Navzdory veškerým ranám se Vašek ani jeho rodina nevzdávají. Existuje totiž terapie, díky níž by se šance na přežití zvýšila i o několik let – je však nesmírně nákladná. Z toho důvodu vznikla na platformě Donio sbírka.

    Když je prosperita víc než štěstí: Jak si stojíte? Stačí si položit 12 jednoduchých otázek

    Existuje štěstí, a pak je tu prosperita. Jak odhalil nejnovější výzkum, mít jedno neznamená vždy mít i to druhé. Prosperita, která je hodnocena na základě řady hledisek, včetně finančního zabezpečení či smyslu života, naznačuje, že žijete dobrý život – a podle posledních dat je dokonce důležitější než individuální štěstí. Z nedávného zjištění vědců navíc vyplývá, že si v této oblasti nejhůře vedou mladí. Jak „prosperujete“ vy? Položte si dvanáct základních otázek.

    Sport jako nedílná součást léčby epilepsie? Pomáhá dětem i dospělým, včetně akce EpicRun

    Pravidelný pohyb zlepšuje zdravotní stav pacientů s epilepsií. Podle odborníků by měl být ve správném „dávkování“ nedílnou součástí léčby dospělých i dětí. Namísto omezení pohybu ze strachu z případných záchvatů proto lékaři doporučují hledat způsoby, jak se věnovat fyzické aktivitě bezpečně. Upozornit na prospěšnost sportu chce také letošní charitativní běh na podporu lidí s epilepsií EpicRun 2025, který ve středu 28. května pořádá spolek EpiStop v Praze i v Brně.

    Po porodu přišla úzkost, výčitky a pláč, vzpomíná Kateřina. Za slzy ji v nemocnici kritizovali

    Příchod prvního potomka na svět Kateřině z Liberecka před sedmi lety nevyšel podle plánu. Kvůli komplikacím musela podstoupit akutní císařský řez, přičemž měla pocit, že selhala. Mladou ženu pohltily výčitky a po šestinedělí ji doprovázel pláč. V nemocnici pochopení nenašla, personál ji za slzy kritizoval. Až později zjistila, že trpí poporodní úzkostí. Ta navíc není tak neobvyklá, jak by si lidé mohli myslet. Pocity smutku a úzkosti po porodu zažívá až 80 procent žen.

    Radost z miminka? Až 80 procent maminek cítí smutek. Experti radí, jaké příznaky nepodcenit

    „Tohle je nejkrásnější období života. Užívej si ho co nejvíc.“ Přesně to slýchává řada maminek po narození dítěte. První týdny po porodu ale většinou idylické nebývají. Až 80 procent žen zažívá pocity smutku a úzkosti, trpí podrážděností a náhlými změnami nálad. Poporodní splín, známý jako „baby blues“, navíc u všech žen sám neodezní – u každé páté přeroste ve vážnější duševní obtíže. Novopečené maminky by proto neměly psychické problémy podceňovat a měly by si říct včas o pomoc.

    Chorvatsko už je pasé. Češi na letní dovolené vyrážejí „na kolech“, kam nejčastěji?

    Dlouhá léta patřilo Chorvatsko do „destinačních stálic“ letních dovolených, letos však Češi tuto zemi ze žebříčku TOP tří států vyškrtli. Odpočinout si plánují nejen u sousedních Slováků, ale i na italských březích. Za hranice rodné země má v plánu vyjet 82 procent českých respondentů unikátního průzkumu Holiday Barometr 2025. Ten zjišťoval dovolenkové plány více než 23 tisíc respondentů ve 23 zemích.

    Když spánek nepřichází: Děti s autismem ho takřka neznají a rodina trpí. Existuje léčba?

    Od narození byla Karinka veselá holčička, která se až do roku a půl vyvíjela jako každé jiné dítě. Pak se však něco změnilo. Dívenka přestala mluvit, tolik se již nesmála. Diagnóza přišla záhy: porucha autistického spektra a maminka Veronika se musela rychle naučit nová pravidla hry. Jedním z největších problémů bylo to, že dcerka téměř nespala – v noci se pravidelně budila a kolem třetí ráno už chtěla vstávat. Nejen ona, ale celá rodina tak byla vyčerpaná. Tento problém navíc není ojedinělý, nespavostí trpí až 86 procent dětí s autismem.

    Tříletý Ondra se nenají, pocit hladu a žízně takřka nezná. Vše může změnit speciální terapie

    Tříletý Ondra se narodil s předpokladem zdravého dítěte, od příchodu na svět se však neuměl přisát ani pít z lahve, navíc neustále zvracel. Dnes drobný chlapeček žije s PEGem, tedy s hadičkou, kterou je přes břišní stěnu přímo krmen do žaludku. Sám se nenají ani nenapije, pocit žízně a hladu u něj takřka vymizel. To by však mohla změnit speciální terapie v Rakousku, kterou však pojišťovna nehradí. Rodiče proto založili sbírku na platformě Donio.