CNN Prima News Monika Kabourková
Monika Kabourková

Monika Kabourková

redaktorka CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Michalovcemi otřásá další tragédie. Policista Erik se zastřelil, sousedé jsou v šoku

Tragický začátek roku zažívají lidé ve východoslovenských Michalovcích. Po vraždě zdravotní sestry a celé rodiny nyní místní řeší sebevraždu 33letého policisty Erika. Ten se zastřelil ve svém domě v blízké obci Suché. Sousedé nerozumí tomu, co se mohlo stát. Nikdy si nevšimli žádných problémů. Za muže zákona truchlí jeho partnerka s tříletým synem.

Smutná zpráva z pražské zoo: Zemřelo nejmladší slůně, Amalee podlehla zákeřné nemoci

O tragickou zprávu se v pátek 27. ledna na sociálních sítích podělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Nejmladší slůně Amalee, které by v květnu oslavilo tři roky, podlehlo onemocnění zvanému sloní herpes. Zákeřná nemoc má rychlý průběh, nedokáže jej zastavit ani okamžitá léčba. Chovatelé jsou zdrceni. V roce 2016 stejnému onemocnění podlehla i samička Sumitra v Ostravě.

Babiš: Na mítincích to bylo děsivé, bál jsem se o ženu. Chci za vším udělat tlustou čáru

Strašně se těším, až to skončí. Tak popsal své pocity těsně před zahájením druhého kola prezidentských voleb Andrej Babiš (ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Přiznal, že podobnou kampaň v životě nezažil, nejhorší pro něj byly mítinky, kdy se podle svých slov bál zejména o svou manželku. Podotkl, že jako prezident by udělal za vším tlustou čáru a snažil se domluvit s vládou a ukončit rozdělování společnosti.

Babiš působil v superduelu jako pouťový vyvolávač, říká expert. Co udělal špatně Pavel?

Oba prezidentští kandidáti promlouvali k odlišnému typu publika. Překvapením byl Petr Pavel, který výrazně ožil. Naopak od Andreje Babiše (ANO) diváci slyšeli to, co už nesčetněkrát předtím. Tak zhodnotil politolog Lukáš Jelínek jejich vystoupení ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS. Uvedl také, v čem podle něj kandidáti chybovali.

Babiš si naboural plány. Místo nastolování témat musí vysvětlovat své výroky, říká šéf STEM

Svým výrokem o nepomoci Polsku v případě hypotetického napadení na sebe Andrej Babiš (ANO) strhl značnou pozornost, a to i na mezinárodní scéně. Ředitel agentury STEM Martin Buchtík v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že prohlášení uškodilo zejména jeho prezidentské kampani. Následně přiblížil, jaký význam mají před začátkem druhého kola voleb televizní debaty.

Rusové se obávají železné opony na hranicích, tvrdí Just. Prozradil termín možné mobilizace

V Rusku se chystá novela zákona, která by měla zakazovat Rusům i cizincům přejet hranice bez předchozího povolení. Podle vyjádření jednoho z ruských poslanců by se omezení mělo týkat pouze nákladní dopravy, tvrdí spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just. Tato specifikace však v novele není uvedena. Rusové se proto obávají nové „železné opony“ na hranicích i případné blížící se další mobilizace.