CNN Prima News Monika Kabourková
Monika Kabourková

Monika Kabourková

redaktorka CNN Prima NEWS

Vystudovala obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch. První novinářské zkušenosti získala na Vyšší odborné škole publicistiky, kde přispívala do studentského magazínu Generace20. K redakci CNN Prima NEWS se připojila zprvu jako stážistka, posléze jako redaktorka v roce 2020. Díky své práci se snaží významněji propojovat dobročinnost s mediálním prostředím. Mezi její záliby patří čtení do brzkých ranních hodin, multitasking, cestování a čas trávený se zvířaty a přáteli.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Velký český objev: Výzkumníci našli nový lék, který by mohl nahradit antibiotika
Zdraví

Velký český objev: Výzkumníci našli nový lék, který by mohl nahradit antibiotika

Probiotika, která umějí „vypátrat“ a zničit infekce angíny, zápalu plic či zánětu střev. Na rozdíl od širokospektrálních antibiotik přitom ušetří přátelské bakterie, nezbytné pro fungující imunitu. Objev z laboratoří společnosti Fermatigo následně ověřila Masarykova univerzita. Výzkum by nyní mohl představovat jedno z řešení hrozící celosvětové antibiotické rezistence.

Jak si vedete ve svém partnerském vztahu? Otestujte se a vyzkoušejte jednoduchý „audit“
Lifestyle

Jak si vedete ve svém partnerském vztahu? Otestujte se a vyzkoušejte jednoduchý „audit“

Po uplynulém dni svatého Valentýna, s blížícím se začátkem jara a vyhlídkou na První máj, si mohou lidé ve vztahu stále častěji pokládat jednoduchou otázku: Je jejich partnerství šťastné a vzkvétá? Odborníci proto doporučují pravidelně podstupovat takzvaný „vztahový audit“. Co konkrétně obnáší a jaké informace si díky jeho provedení páry odnesou? To přiblížili vztahoví terapeuti Václav a Jana Němečkovi.

Další příspěvky autora

Zmasakrovali mě: Matka tří dětí šla na potrat, kvůli chybě lékařů přišla o všechny končetiny

Před více než třinácti lety se Francouzce Priscille Drayové navždy změnil život. V univerzitní nemocnici Pellegrin v Bordeaux podstoupila tehdy 36letá trojnásobná matka interrupci, kvůli chybě lékařů však skončila v septickém šoku. Následky má dosud každý den před očima: byly jí amputovány všechny končetiny. V rozhovorech pro média hovoří o tom, jak byla „zmasakrována“ a „ponechána napospas smrti“. Obvinění lékaři nyní stanuli před soudem.

Láska, která překonala odloučení i smrt. Vzkazy manželé nahráli na desky, teď se vrátily rodině

V roce 1954 si nejmenovaní manželé posílali milostné vzkazy. Nejednalo se však pouze o psané dopisy, ale i o nahraná slova plná lásky a naděje. Právě dvě takové malé gramofonové desky nedávno objevila Angelina Polumbová, když hledala jazzovou hudbu v obchodě se zbožím z druhé ruky. Obsah, který si vyslechla, a vzpomínka na vlastní prarodiče ji pohnaly k tomu, aby desky předala rodině. Díky reportáži a troše štěstí se jí to podařilo.

Do peřin s mobilem, budík takřka neznají. Každý čtvrtý Čech spí špatně, jaká poloha dominuje?

Pouze 37 procent Čechů hodnotí svůj spánek jako dobrý, rovná čtvrtina vysloveně jako špatný. Takové jsou závěry průzkumu, v němž společnost GlobeScan pro IKEA zkoumala spánek a zvyky s ním spojené v 57 zemích světa. Z odpovědí respondentů vyplynulo, že se většina před spaním neobejde bez telefonu, klasický budík bez displeje téměř nikdo nepoužívá. Průzkum navíc odhalil, v jakých pozicích spí Češi nejčastěji.

Cesty autobusem se mění v peklo. Nemocný Honzík trpí nejen křivicí, rodiče prosí o pomoc

Tříletý Honzík si za svůj krátký život vytrpěl mnohé. V šesti měsících mu byla diagnostikována dětská mozková obrna (DMO), před rokem náhle zkolaboval. Ukázalo se, že chlapec od narození trpí rachitidou, lidově křivicí, která se projevila v akutním stádiu s křečemi. Malého bojovníka vedle toho trápí epilepsie či mentální retardace. Jeho postižení mu nedovoluje cestovat za lékaři autobusem, jízdu komplikuje kinetóza a mívá afektivní záchvaty vzteku. Rodiče by proto rádi pořídili vlastní automobil. Na platformě Donio proto vznikla sbírka.

Je slepý, přesto úspěšně bojuje se zdravými wrestlery. Mladík inspiruje spolužáky i trenéry

Wrestling si Nate Beyer z USA zamiloval před osmi lety. Středoškolák z Rosemountu v Minnesotě však před dvěma lety čelil tvrdé ráně: lékaři mu diagnostikovali vzácné onemocnění, v jehož důsledku trvale ztrácí zrak. Ani tato překážka ho však nezastavila v tom, aby dělal, co miluje. Pro spolužáky, učitele i trenéry je obrovskou inspirací. V reportáži líčí, jak i s handicapem zvládá na žíněnce dominovat a představil svou definici vytrvalosti.

Záchrana Lampiona: Milovaný kůň čelí hnisavým boulím a možnému nádoru. Vznikla sbírka

Koupí Lampiona, dnes sedmiletého slezského norika, si Veronika splnila dětský sen. Po čtyřech letech společné cesty se však potýká s nečekanou situací. Milovanému koni se na těle vytvořily boule, které se naplnily hnisem, a je podezření, že v nose má buď to samé, nebo se jedná o nádor. Dosavadní výsledky testů jsou neprůkazné, sdělila pro CNN Prima NEWS. Už samotná vyšetření jsou však velmi nákladná a budoucí léčba bude vyžadovat další finance. Mladá majitelka se proto obrací o pomoc na veřejnost, na platformě Donio vznikla sbírka.

Zákaz mobilů na školách: Narušuje bezpečnost? Experti poukazují na možná rizika

Omezit závislost na technologiích, zlepšit soustředění v hodinách a probudit v dětech opět sociální vazby s vrstevníky v reálném světě. Takové jsou nejčastější důvody, kvůli kterým některé školy v České republice přistupují k omezení či úplnému zákazu používání mobilních telefonů žáky. Rozhodnutí má i své výjimky, například využití zařízení v hodině po vybídnutí učitelem či ze zdravotních důvodů. Jak však tento přístup ovlivňuje bezpečnost ve vzdělávacích institucích? Dle odborníků má několik rovin, přičemž někdy může představovat riziko.

Pohlazení, které ohrožuje druhé: Držitelé asistenčních psů jsou zoufalí, líčí své zkušenosti

Jsou přátelští a roztomilí, svou roli pomocníka však berou velmi vážně. Asistenční psi provázejí své pány na každém kroku, jsou jejich ušima, očima i pomocnou rukou. Řada lidí si však stále neuvědomuje, že čtyřnozí asistenti potřebují pro výkon své práce klid. Proto organizace Helppes s podporou agentury WMC Grey zorganizovala osvětovou kampaň Na cizí psy se bez svolení nesahá. Jak pouhé pohlazení či rozptylování psa může držitelům čtyřnohých pomocníků uškodit, přibližují jak oni, tak trenéři.

ANKETA: Valentýn, nebo První máj? Hlasujte, který „svátek lásky“ a jaké tradice vyznáváte

Den svatého Valentýna, který každoročně připadá na 14. února, je mnohými Čechy označován za americký a komerční svátek. Tito kritici pak zpravidla vyznávají českou obdobu svátku zamilovaných: První máj. Svou historií i místem „vzniku“ se oba svátky liší, jedno však mají společné – oslavují lásku. Který vyznáváte vy? Hlasujte v anketě.