CNN Prima News Monika Kabourková
Monika Kabourková

Monika Kabourková

redaktorka CNN Prima NEWS

Vystudovala obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch. První novinářské zkušenosti získala na Vyšší odborné škole publicistiky, kde přispívala do studentského magazínu Generace20. K redakci CNN Prima NEWS se připojila zprvu jako stážistka, posléze jako redaktorka v roce 2020. Díky své práci se snaží významněji propojovat dobročinnost s mediálním prostředím. Mezi její záliby patří čtení do brzkých ranních hodin, multitasking, cestování a čas trávený se zvířaty a přáteli.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Vánoční zázrak: Fenku mu ukradli i s autem. Dny marného pátrání skončily dojemným shledáním
USA

Vánoční zázrak: Fenku mu ukradli i s autem. Dny marného pátrání skončily dojemným shledáním

Dlouhé dva dny si Robert Forster z Texasu v USA myslel, že už nikdy neuvidí svou milovanou fenku Missy. V polovině prosince zašel do zastavárny v San Antoniu, po odchodu z obchodu však zjistil, že mu někdo ukradl auto – i se sedmiletou čivavou. Situaci oznámil policii, uživatelům sociálních sítí a sám chodil městem v naději, že čtyřnohého mazlíčka najde. Shodou náhod a díky všímavosti naprostých cizinců se auto i s malou pasažérkou nakonec vrátilo k majiteli. U dojemného shledání byl i reportér stanice KENS 5 s kamerou.

Další příspěvky autora

Střelba na univerzitě v Praze „probudila“ české školství. Jak se změnil postoj k bezpečnosti?

Téma bezpečnosti na školách nabralo po loňské tragické střelbě na Filozofické fakultě UK (FF UK) v Praze na důležitosti. Bezprecedentní situace nutila nejen společnost zamyslet se nad tím, zda je ochrana žáků v budovách dostačující. Některé vzdělávací instituce rázně zareagovaly: přijaly nové přístupové či krizové systémy i další druhy ochrany. Nejlépe si v oblasti bezpečnosti podle expertů z Institutu mikroelektronických aplikací (IMA) vedou vysoké školy, bohužel až 75 procent základních a středních škol nedisponuje odpovídající ochranou.

Po zlých časech našla 15letá Leah oporu a lásku. Blízcí jí chtějí splnit sny, prosí o pomoc

Do péče Renaty se dnes patnáctiletá Leah dostala poté, co si prožila těžké chvíle ve své vlastní rodině. Dívka dokonce letos v létě skončila v psychiatrické léčebně. Před umístěním do dětského domova ji nakonec uchránili ti, u nichž našla oporu a lásku. Jedná se však o dočasnou péči, kdy blízcí zatím nemají nárok na příspěvky. Přesto by Leah rádi splnili sny. Z toho důvodu vznikla na platformě Znesnáze sbírka.

Přes 88 milionů pro oběti střelce na FF UK a emotivní vzkaz. Kde solidarita dosud pomohla?

Těsně před Štědrým dnem si Česká republika připomene první výročí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Osudné chvíle, které měly za následek smrt čtrnácti lidí a více než dvou desítek zraněných, zároveň dokázaly celou společnost semknout. Na pomoc pozůstalým a obětem se vybralo přes 88 milionů korun a přes 50 z nich již bylo vyplaceno. Na co byly finance konkrétně využity a jak solidarita lidí zasáhla pozůstalé prvních obětí střelce v Klánovickém lese, přibližuje platforma Znesnáze.

Když lidem Vánoce „zlomí srdce“: Kardiologové varují před ignorováním příznaků o svátcích

Pro řadu lidí jsou vánoční svátky zdrojem radosti a pohody, pro druhé však smutku a úzkosti. Významně navíc ovlivňují fyziologické pochody v těle. Nejen proto na lidi v tomto období apelují specialisté na srdce. Právě tento životně důležitý orgán se totiž může v průběhu vánočních svátků „zlomit“. Mnozí navíc odkládají návštěvu lékaře, aby nenarušili vánoční pohodu. Tím si však zadělávají na významné komplikace, které se mohou o slovo přihlásit v dalším roce. Situaci navíc může významně ovlivnit zima a mrazivé teploty.

Pouhý kašel nebo obyčejná chřipka? Zprvu běžné příznaky mohou signalizovat zákeřné onemocnění

Česko zažívá sezónu respiračních onemocnění. Mnohem častěji odborníci zaznamenávají také nárůst pacientů s pneumoniemi, tedy zápaly plic, a to i těmi atypickými. Ačkoliv někteří mohou onemocnění považovat za „zvládnutelné“, může skončit i smrtí či zanechávat trvalé následky. Před zápaly plic tradičně experti varují v polovině listopadu u příležitosti Světového dne pneumonie. Celoročně však připomínají nebezpečí, které je s infekcí dolních cest dýchacích spojené, a vybízejí k prevenci. Ta je u některých nemocí lehce dostupná.

Šimonek jako druhý v Česku trpí vzácným syndromem. Naději nabízí terapie, vznikla sbírka

Od svého narození až dodnes se 6,5letý Šimonek potýká se zdravotními obtížemi. Diagnózu si rodiče vyslechli až když chlapečkovi byl rok a půl – velmi vzácný Pierpontův syndrom. Šimonek je teprve druhým dítětem, které s touto genetickou poruchou v Česku žije. Onemocnění ovlivňuje jeho vývoj, přesto se rodina upíná k naději, kterou představují terapie. Ty však nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Vznikla tak sbírka na platformě Znesnáze.

Dojemné setkání po letech. Psa Yyacoba čeká po vojenských misích důchod s osudovým mužem

Naposledy spolu tvořili dvojici před lety na misi v Iráku, díky ochotě druhých však spolu stráví zbytek života. Řeč je o osmiletém belgickém ovčákovi Yyacobovi a jeho bývalém psovodovi Paytonu Mayovi. Po sedmi letech služby odchází věrný čtyřnohý přítel do důchodu. May proto neváhal a zažádal si o získání psa do péče. Došlo tak k dojemnému setkání, které provázely slzy štěstí i radostný štěkot. Yyacob totiž na svého osudového muže ani po letech nezapomněl.

Před čtvrtými narozeninami si Elenka vyslechla krutou diagnózu. Boj nevzdává, vznikla sbírka

Elenka je čtyřletá bojovnice, která si těsně před svými posledními narozeninami vyslechla, že trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Od osudného dne podstupuje náročnou léčbu, při níž je její největší oporou její maminka. Navzdory nemoci je dívenka usměvavá a těší se na moment, až bude zdravá. Na pomoc rodině vznikla na platformě Donio sbírka, která má za cíl vybrat dostatek financí na úhradu všeho potřebného, co Elenka potřebuje ke každodennímu životu.