reklama
CNN Prima News letectví

letectví

Výpis příspěvků ke štítku „letectví“

Co dělat, když je na palubě letadla bomba? Pasažéři nesmějí nic vědět, říká expert

Bylo vidět, že sám pilot nevěří tomu, co říká dispečer, komentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mluvčí Řízení letového provozu ČR Richard Klíma nedávný incident v Bělorusku, při kterém stíhačka donutila přistát dopravní letadlo v hlavním městě Minsk. Jinak ovšem použití vojenských letadel není v případě ohrožení nic neobvyklého. A pokud je v letadle skutečně bomba, je nejlepší, když o ní cestující nemají ponětí.

Izraelské letectvo opět zasáhlo Gazu. Palestinci reagovali dalšími raketami

Aktualizováno

Izraelské letectvo v noci z úterý na středu opět útočilo na cíle v Pásmu Gazy a Palestinci pokračovali v odpalování raket přes hranici enklávy. Podle agentury Reuters tak nic nenasvědčuje tomu, že by se znepřátelené strany chystaly v nejbližší době uzavřít příměří, přestože zahraniční představitelé volají po ukončení bojů, které trvají již přes týden. Izraelské letecké údery ve středu brzy ráno zabily v Pásmu Gazy nejméně šest lidí, napsala agentura AP.

Letounu v Čáslavi při cvičném letu odpadl kryt kabiny. Armáda po troskách pátrá

Aktualizováno

Vojenskému letounu L-159 Alca v pátek při výcvikovém letu odpadl kryt kabiny, posádka se strojem přistála na základně v Čáslavi. Sdělila to Magdalena Dvořáková z tiskového oddělení generálního štábu. Provoz letounů L-159 byl dočasně pozastaven. Armáda nemá informace, že by byl při nehodě někdo zraněn, po troskách krytu nyní pátrá. Příčinu incidentu vyšetřuje komise velitele vzdušných sil a odboru dohledu nad vojenským letectvím ministerstva obrany.

O zkouškovém jsem neměl život, říká 20letý pilot. Splnil si sen, pak přišel covid

Má za sebou desítky teoretických zkoušek a stovky hodin v letadle. Martin Suchý si už od 15 let šel za svým dětským snem stát se pilotem dopravního letadla. Poslední fázi náročných testů, po kterých už by mohl být zaměstnán jako kopilot, složil v březnu. Jenže plány mu překazila pandemie koronaviru. „Nezbývá mi než doufat, že se letecké společnosti z krize vzpamatují,“ říká 20letý pilot.

Zemanovi chybí lidskost, říká letec 311. perutě RAF Lom, který vrátil vyznamenání

Zažil T. G. Masaryka, Edvarda Beneše. Kvůli osvobození země od nacistických okupantů nejednou riskoval život. Proto, když teď 96letý válečný veterán Tomáš Lom označil chování Miloše Zemana za vlastizrádné, nebyl to žádný planý výkřik. Jeden z posledních žijících československých letců RAF v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje nejen, proč Zemanovi vrátil Pamětní list, ale i co pro něj znamenají výrazy čest nebo odvaha.

Papíry na boeing? Nejméně tři roky tvrdé práce, říká kapitán „sedmtřisedmičky“

Devět z deseti leteckých nehod pramení z lidské chyby. Srážka s ptákem, zaseknuté klapky nebo vibrace na motoru jsou pro zkušené piloty zvládnutelné záležitosti. Pokud někam letí poprvé, v kokpitu vždy musí sedět kolega, jenž má s danou oblastí nebo letištěm zkušenosti. „Letu na Madeiru nebo do Innsbrucku musí předcházet trénink na simulátoru,“ říká Jan Zemánek, kapitán letounu Boeing 737, který létá u společnosti Smartwings.

Posečkejte se splatností našich závazků, žádají Smartwings. O moratoriu rozhodne soud

Společnosti skupiny Smartwings Group, tedy Smartwings a ČSA, podaly ve středu u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria na splatnost svých závazků. Učinily tak na základě zákona označovaného jako lex COVID ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru. Redakci CNN Prima NEWS to sdělila mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková v tiskové zprávě.

reklama