reklama
CNN Prima News letectví

letectví

Výpis příspěvků ke štítku „letectví“

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Uzbekistán sestřelil afghánské vojenské letadlo. Pokusilo se narušit hranice země

16. srpna 2021 15:17

Uzbecká protivzdušná obrana v neděli sestřelila afghánské vojenské letadlo, které se pokusilo narušit hranice země. Podle agentury Ria Novosti to v pondělí oznámilo ministerstvo obrany středoasijské země. Pilot se katapultoval a přežil, píše agentura Reuters s odvoláním na uzbecký resort obrany. Sousední Tádžikistán v pondělí uvedl, že umožnil přistát na svém území několika afghánským vojenským letounům s asi stovkou vojáků, které vyslaly nouzový signál.

Co dělat, když je na palubě letadla bomba? Pasažéři nesmějí nic vědět, říká expert

27. května 2021 08:31

Bylo vidět, že sám pilot nevěří tomu, co říká dispečer, komentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mluvčí Řízení letového provozu ČR Richard Klíma nedávný incident v Bělorusku, při kterém stíhačka donutila přistát dopravní letadlo v hlavním městě Minsk. Jinak ovšem použití vojenských letadel není v případě ohrožení nic neobvyklého. A pokud je v letadle skutečně bomba, je nejlepší, když o ní cestující nemají ponětí.

Izraelské letectvo opět zasáhlo Gazu. Palestinci reagovali dalšími raketami

19. května 2021 07:52
Aktualizováno

Izraelské letectvo v noci z úterý na středu opět útočilo na cíle v Pásmu Gazy a Palestinci pokračovali v odpalování raket přes hranici enklávy. Podle agentury Reuters tak nic nenasvědčuje tomu, že by se znepřátelené strany chystaly v nejbližší době uzavřít příměří, přestože zahraniční představitelé volají po ukončení bojů, které trvají již přes týden. Izraelské letecké údery ve středu brzy ráno zabily v Pásmu Gazy nejméně šest lidí, napsala agentura AP.

Letounu v Čáslavi při cvičném letu odpadl kryt kabiny. Armáda po troskách pátrá

26. března 2021 14:25
Aktualizováno

Vojenskému letounu L-159 Alca v pátek při výcvikovém letu odpadl kryt kabiny, posádka se strojem přistála na základně v Čáslavi. Sdělila to Magdalena Dvořáková z tiskového oddělení generálního štábu. Provoz letounů L-159 byl dočasně pozastaven. Armáda nemá informace, že by byl při nehodě někdo zraněn, po troskách krytu nyní pátrá. Příčinu incidentu vyšetřuje komise velitele vzdušných sil a odboru dohledu nad vojenským letectvím ministerstva obrany.

Nebezpečí zažehnáno. Problematické Boeingy 737 MAX mohou opět vzlétnout i v EU

27. ledna 2021 13:31

Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) dnes povolila obnovit komerční provoz letadel Boeing 737 MAX na území EU. Úřad to ve středu oznámil ve své tiskové zprávě. Provoz byl před téměř dvěma lety v celém světě přerušen kvůli dvěma tragickým nehodám. Obnovení provozu letounů už v listopadu odsouhlasili regulátoři ve Spojených státech.

O zkouškovém jsem neměl život, říká 20letý pilot. Splnil si sen, pak přišel covid

26. prosince 2020 15:35

Má za sebou desítky teoretických zkoušek a stovky hodin v letadle. Martin Suchý si už od 15 let šel za svým dětským snem stát se pilotem dopravního letadla. Poslední fázi náročných testů, po kterých už by mohl být zaměstnán jako kopilot, složil v březnu. Jenže plány mu překazila pandemie koronaviru. „Nezbývá mi než doufat, že se letecké společnosti z krize vzpamatují,“ říká 20letý pilot.

Zemanovi chybí lidskost, říká letec 311. perutě RAF Lom, který vrátil vyznamenání

11. prosince 2020 17:30

Zažil T. G. Masaryka, Edvarda Beneše. Kvůli osvobození země od nacistických okupantů nejednou riskoval život. Proto, když teď 96letý válečný veterán Tomáš Lom označil chování Miloše Zemana za vlastizrádné, nebyl to žádný planý výkřik. Jeden z posledních žijících československých letců RAF v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje nejen, proč Zemanovi vrátil Pamětní list, ale i co pro něj znamenají výrazy čest nebo odvaha.

reklama