CNN Prima News Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Výpis příspěvků ke štítku „Lewis Hamilton“

Fenomenální Verstappen stanovil nový rekord formule 1. Ovládl i závod v Mexiku

Nizozemský pilot Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika formule 1 a stanovil šestnáctým triumfem v sezoně nový rekord. Již jistý mistr světa z Red Bullu porazil na trati bratrů Rodríguezových o téměř čtrnáct sekund Lewise Hamiltona z Mercedesu a vyrovnal 51. výhrou v kariéře maximum legendárního Francouze Alaina Prosta. Třetí dojel Charles Leclerc z Ferrari, jehož čeká vyšetřování komisařů kvůli jízdě s poškozeným vozem.

Sportovní boháči se srdcem na správném místě. Kdo staví nemocnice a rozdává potřebným?

Díky mimořádnému talentu, odhodlání či kombinaci obojího vydělali a vydělávají i miliardy korun. Fakt, na jaké finance dosáhnou vrcholoví sportovci, mnoho lidí drásá. Jestli jsou masivní odměny zasloužené, je téma na jinou debatu. Ale persony ze světa branek, bodů a sekund vytrvale ze svého často kritizovaného objemu bohatství odkrajují na potřebná místa a prokazují tak dobré srdce. Které to jsou?

Miliardář Hamilton by rád zatočil s chudobou: Dejme boháčům hranici, kolik mohou mít peněz

My, úspěšní lidé, máme až moc peněz a není to fér. Takto se dají parafrázovat slova Lewise Hamiltona, jedné z největších sportovních person v historii. Sedminásobný mistr světa formule 1 disponuje odhadovaným čistým jměním v hodnotě 300 milionů liber (8,1 miliardy korun) a v nedávném rozhovoru zaměřeném i na sociální témata fakticky naznačil, že by bylo správné, aby na podobnou částku nikdy nedosáhl.

U Hamiltona si cením změny lidské stránky, říká Häkkinen. Mluvil i o stavu Schumachera

Na tratích po celém světě spolu sváděli koncem 90. let a na začátku nového tisíciletí souboje, na které fanoušci formule 1 rádi vzpomínají dodnes. „Nejšťastnější okamžiky, které jsem během kariéry zažil, nastaly ve chvíli, když jsem ho viděl ve zpětném zrcátku,“ řekl vzácný host Nového dne na CNN Prima NEWS Mika Häkkinen o rivalitě s Michaelem Schumacherem.