Leží v kómatu, při požáru před Vánoci přišla o babičku. 14leté Míše pomáhá i charita

Jičínská charita vypsala sbírku pro čtrnáctiletou Míšu, která leží v kómatu v nemocnici po požáru. Ten čtyři dny před Štědrým dnem zdevastoval byt, v němž byla se svou babičkou, která neštěstí nepřežila. Na pomoc rodině přispělo přes 220 lidí.

Rodina Kabátových prožila krátce před Vánocemi těžké chvíle. V bytě v Jičíně, ve kterém se zrovna nacházela čtrnáctiletá Míša se svou jednaosmdesátiletou babičkou, vypukl požár. Seniorka při něm přišla o život a její vnučka leží v kómatu v nemocnici, kam ji transportoval vrtulník. Proč začalo hořet, zatím není jasné. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

Rodině se rozhodla pomoci jičínská charita. „Panu Kabátovi jsme dali ihned z prostředků Tříkrálové sbírky z minulých let 15 tisíc korun jako okamžitou pomoc na nejnutnější věci. A z našeho Charitního šatníku si vybere potřebné oblečení,“ uvádí Oblastní charita Jičín na svém webu. Kromě toho také otevřela speciální bankovní účet, na který lidé mohou přispět.

Míša se svým tátou Michalem fandí hokejovému klubu BK Mladá Boleslav. I ten se rozhodl rodině pomoci a také vypsal sbírku, do které přispěli i hráči A týmu. Příspěvkem dosud pomohlo přes 220 lidí a z cílové čtvrtmilionové částky se zatím vybralo téměř 15 tisíc korun.

Tagy:
požár Vánoce oheň charita úmrtí sbírka hokejisté Královéhradecký kraj požár Jičín BK Mladá Boleslav Jičínsko Štědrý den Oblastní charita Jičín ŠKODA AUTO a.s.