LGBT

Výpis příspěvků ke štítku „LGBT“

CNN: Zelenskyj před finále nepromluví. FIFA zaskočila Kyjev, žádost o mírový projev odmítla

16. prosince 2022 19:21

Kyjev požádal Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA), zda by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostřednictvím videohovoru nemohl před vypuknutím nedělního finálového klání v Kataru pronést mírovou řeč. Zdá se však, že hlava země, která již skoro 10 měsíců čelí ruské invazi, před zápasem Argentiny s Francií nepromluví. FIFA totiž nabídku zatím odmítla, uvedla CNN s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Při práci na fotbalovém MS v Kataru zemřel známý novinář. Někdo ho zabil, tvrdí jeho bratr

10. prosince 2022 09:48

Fotbalové mistrovství světa v Kataru zasáhla nečekaná tragédie. Při pokrývání pátečního utkání Argentina–Nizozemsko během prodloužení zemřel americký sportovní novinář Grant Wahl. Podle svědka citovaného CNN zkolaboval v zóně pro novináře. Před nedávnem na sebe upozornil, když se na stadion marně pokoušel dostat v duhovém tričku na podporu LGBT menšin. Bratr zemřelého se domnívá, že mu někdo ke smrti pomohl.

Pápá. Katařané se vysmáli fiasku Německa, v přímém přenosu napodobovali duhový protest

2. prosince 2022 15:03

Brzký německý exit z fotbalového mistrovství světa byl pro mnohé důvodem k radosti. Druhý konec silné reprezentace v řadě už ve skupině evidentně potěšil i hosty ve vysílání stanice Qatar TV, kteří výběru trenéra Hansiho Flicka zamávali na rozloučenou. U toho si zakryli ústa, čímž odkazovali na diskutované gesto „Die Mannschaftu“ ze začátku turnaje.

GLOSA: Katar versus duhový Západ 3:0. Víra v jednu velkou fotbalovou rodinu je omyl

24. listopadu 2022 06:27

Říká se, že pro Brazilce je fotbal náboženstvím. A také se říká, že pro Argentince bohem byl a stále je Diego Maradona. Vyprávět toto obyvatelům Kataru je úkol náročný, protože ti už jedno náboženství a jednoho Boha mají. Není božstva kromě Boha a Muhammad je posel Boží, a nic na tom nezmění kopání do míče, živý Messi ani duhová páska kolem ruky.

Zákazem pásky jste nám zavřeli ústa. O lidských právech se nevyjednává, vzkázali Němci

23. listopadu 2022 15:15

Ani německý kapitán – brankář Manuel Neuer – si nelajsnul obdržení žluté karty za to, že na trávník v Kataru napochoduje s duhovou páskou. Toto vyjádření podpory LGBTQ+ komunitě během mistrovství světa v konzervativně laděné zemi organizace FIFA zakázala. „Die Mannschaft“ však našel cestu, jak sdělit poselství jinak. A ke všemu daleko viditelněji.

Mlčením proti režimu. Íránci v Kataru ukázali odvahu, zato Anglii chyběla i „duhová kuráž“

22. listopadu 2022 12:07

Na úvod mistrovství světa schytali od Anglie výprask 2:6, ale i tak si vysloužili uznání za odvahu. Řeč je o íránských fotbalistech, reprezentantech konzervativní země, která už mnoho týdnů žije v protestech proti nesvobodě a propasti mezi právy mužů a žen. Silné gesto hráčů spočívalo paradoxně v tom, že nic neudělali. Při hymně znějící před zápasem mlčeli. A vymezili se i fanoušci z islámské republiky.

Kapitáni s duhovou páskou nenastoupí. Evropské týmy ustoupily nařízení FIFA

21. listopadu 2022 10:35
Aktualizováno

Ani jeden z kapitánů evropských týmů nakonec nebude hrát na fotbalovém mistrovství světa v Kataru s duhovou páskou. FIFA totiž varovala, že tito hráči by vzhledem k postojům hostitele dostali za své jednání při utkání žlutou kartu. Toto nařízení nejdříve chtěl ignorovat například kapitán anglického výběru Harry Kane. Vicemistři Evropy ale svůj postoj změnili. Anglie odehraje svůj první zápas na šampionátu již v pondělí ve 14 hodin. Jejím soupeřem bude Írán.

Povinností manželů je mít sex, tvrdí senátorka Kovářová. Za svůj výrok čelí ostré kritice

29. října 2022 22:03

Čerstvě zvolená senátorka Daniela Kovářová čelí na sociálních sítích kritice i posměchu za své nedávné výroky o manželství. Podle Kovářové totiž z občanského zákoníku vyplývá, že manželé mají zákonnou povinnost a také právo spolu provozovat sex. Kritici předkládají hned několik argumentů, že výklad bývalé ministryně spravedlnosti a advokátky se specializací na rodinnou problematiku je mylný.

Tisíce lidí v centru Prahy podpořily LGBT. Uctily památku obětí z bratislavského baru

26. října 2022 19:56
Aktualizováno

Tisíce lidí se ve středu sešly na Václavském náměstí v Praze, aby uctily památku obětí homofobní vraždy v Bratislavě. Organizátoři a vystupující během tříhodinového shromáždění vyzývali k zastavení šíření předsudků vůči LGBT+ lidem a přijetí zákona, který by umožnil uzavřít manželství i párům stejného pohlaví. Akci s názvem Společně proti nenávisti podpořili svým vystoupením hudebníci, zpěváci, herci i některé další veřejně známé osobnosti.

LGBT komunita v Praze uctí zavražděné z Bratislavy. Padla výhrůžka se samopalem

26. října 2022 17:55

V Praze se ve středu vpodvečer koná shromáždění na podporu LGBT komunity a k uctění památky dvou zavražděných gayů Juraje a Matúše. Ty ve slovenské Bratislavě před dvěma týdny zastřelil mladý extremista, který podle svých slov homosexuály nenáviděl. Policisté už museli řešit výhrůžku, kdy jistý člověk naznačil, že na akci v Praze přijde se samopalem.