reklama

LGBT

Výpis příspěvků ke štítku „LGBT“

Dobrý den, už nejsem muž, ale žena. Švýcarům postačí ke změně pohlaví jen úřední razítko

26. prosince 2021 15:27

Začátek roku 2022 přinese do Švýcarska malou revoluci. Usnadní život lidem, kteří se neidentifikují se svým biologickým pohlavím. Pro změnu genderu v dokladech totožnosti jim postačí pouhé prohlášení na úřadě. Nově tak nebudou muset podstupovat hormonální terapii ani předkládat potvrzení od lékaře, že jsou transgender osoby.

Ostrá hádka Lásky a Čunka. Politici se neshodli na adopci dětí homosexuálními páry

16. prosince 2021 06:43

České soudy nebudou uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Česko v tomto ohledu zaostává za světem,“ říká senátor Václav Láska (Senátor 21). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že tito lidé při příjezdu do Čech de facto přestávají být rodiči těchto dětí. Současný stav by naopak zachoval další senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Láska nepochodil. Osvojování dětí homosexuálními páry v cizině Česko uznávat nebude

15. prosince 2021 19:30

Senátoři odmítli novelu, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto ve středu slíbil, že do jara příštího roku předloží komplexní novelu českého práva.

Radost i starost. LGBT fanoušci Newcastlu mají po začátku saúdskoarabské éry dilema

14. října 2021 06:55

Když minulý týden saúdskoarabský investiční fond (PIF) koupil anglický Newcastle United, vyvolalo to u velké části fanoušků „strak“ euforii, jako kdyby získali mistrovský titul. Fotbaloví příznivci se těší, že s příchodem investora disponujícího bezednou kasou čekají klub hvězdná léta. Jenže celá věc má i svou stinnou stránku. Nejhlasitěji se proti kroku Saúdské Arábie ohrazují organizace bojující za práva LGBT komunity.

Foldyna: ČSSD místo pomoci vymýšlí ptákoviny. Otočila se zády k pracujícím lidem

9. října 2021 17:26

Sociální demokraté se otočili zády k běžnému pracujícímu člověku a svému tradičnímu voliči a místo toho začali vymýšlet nadstavby, kterým lidé nerozumí. S takovouto kritikou ČSSD přišel bývalý místopředseda tohoto uskupení a nynější poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Sociální demokracie se podle něj věnuje genderismu či multikulturalismu, tedy tématům, které označil za „ptákoviny“.

Sňatky homosexuálů ano, nebo ne? Mladí kandidáti do Sněmovny nemají jednotný názor

4. září 2021 08:06

Často diskutovaná novela zákoníku o manželství pro homosexuály přinesla ostrou diskusi mezi mladými politiky, kteří kandidují v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Mám 165 centimetrů, a proto nikdy nebudu hrát basket. S tím se také nedá nic dělat, přirovnal v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS snahu LGBT komunity ke svým problémům Martin Malášek z SPD. Podle Filipa Toráče z KSČM by kupa gayů vychovávala děti lépe než někteří heterosexuálové.

reklama