LGBT

Výpis příspěvků ke štítku „LGBT“

Řecký parlament schválil manželství pro všechny. Pro náhradní mateřství jim dal stopku

Řecký parlament schválil ve čtvrtek zákon, který umožní stejnopohlavním párům uzavírat v této zemi manželství. Zákon navrhla vláda konzervativního premiéra Kyriakose Mitsotakise a podpořili ho i zástupci levicové opozice. Nová úprava mimo jiné rozšíří rodičovská práva partnerů. Stejnopohlavní páry však nebudou moci využít ani po schválení nové normy náhradní mateřství, píše deník Kathimerini.

Hollywoodu „vládnou“ komunističtí cenzoři. Iron Man pro Čínu má jiný děj, z filmů mizí LGBT

Hollywoodská studia mnohdy nepokrytě ustupují čínským požadavkům na úpravy filmového obsahu. Aby se snímky dostaly na plátna druhé největší ekonomiky světa, musí projít přes schvalovací komisi, jejíž odmítnutí pro americké producenty představuje velký problém. Aby uspokojili tamní cenzory, z filmů odebírají „závadná“ témata jako Tibet, zobrazování Číny v negativním světle nebo homosexualitu. Někdy se objeví naopak i scény navíc jako například u Iron Mana.

Čaputová odmítá jmenovat Ficova ministra. Medvědy má za biologickou zbraň, útočil na LGBT

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že nominanta Slovenské národné strany (SNS) Rudolfa Huliaka nejmenuje ministrem životního prostředí budoucí vlády Roberta Fica. Hlava státu to vysvětluje jeho kontroverzními postoji. Huliak například tvrdil, že medvědi a vlci jsou biologická zbraň vyvinutá ke zničení slovenského venkova. Kromě toho také popírá klimatickou změnu a často útočí na LGBT komunitu.

GLOSA: Mia Khalifa na straně Hamásu a vlajky Palestiny na Pridu. Jako kuřata, která jedí v KFC

Dokážete si představit rodinku kohouta, slepice a kuřátek, jak jde společně na oběd do KFC? Je to asi stejně nesmyslné, jako když se Mia Khalifa vyjadřuje k izraelsko-palestinskému konfliktu. Bývalá libanonská pornohvězda se v den, kdy ozbrojenci z Hamásu chladnokrevně zastřelili vyšší stovky civilistů, jednoznačně postavila na stranu teroristů – těch teroristů, kteří by ji za její účinkování ve filmech pro dospělé nejraději ukamenovali. Za bizarní lze považovat také postoj některých „duhových aktivistů“.

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

Rusko není běžná země a nelze ho přehlížet, tvrdí Erdogan. Stěžoval si na LGBT barvy v OSN

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nesouhlasí s negativním postojem dalších světových lídrů vůči ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, jenž rozpoutal válku na Ukrajině. Rusko má podle něj ve světě zvláštní pozici. Současně si postěžoval na údajnou propagaci LGBT, kvůli výzdobě OSN. Někteří diplomaté ale upozornili, že zřejmě zaměnil barevné schéma projektu Cílů udržitelného rozvoje s duhovou „pride“ vlajkou, píše agentura Reuters.

Paralela s holokaustem i Ukrajinou: Dukova slova o stejnopohlavních sňatcích budí vášně

Na kardinála Dominika Duku se snesla vlna kritiky kvůli vyjádření, ve kterém připodobnil „ohrožení“ dětí bez matky a otce k tomu, jemuž jsou vystaveni ukrajinští vojáci ve válce. Křesťané a židé jsou podle něj zároveň kvůli názorům na stejnopohlavní sňatky „opět jako za nacismu a komunismu pod tlakem“. Proti slovům bývalého pražského arcibiskupa se vymezila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či kandidátka do europarlamentu Danuše Nerudová. Ostrými slovy nešetřili ani představitelé židovské komunity.

Potřebujeme manželství pro všechny, jinak ekonomicky ztrácíme. Na Fialu apeluje 66 firem

Celkem 66 firem v Česku žádá premiéra Petra Fialu (ODS) o podporu přijetí zákona o manželství pro všechny. Adresovaly mu otevřený dopis s výzvou. Píšou v něm, že nerovné podmínky pro LGBT+ lidi znamenají pro zaměstnavatele náklady a pro společnost ekonomické ztráty. Iniciativu byznysu představil ve středu na tiskové konferenci generální ředitel Vodafone Petr Dvořák a zástupci dalších firem a organizací.