Fanoušci chtějí z filmu Sám doma vystřihnout scénu s Trumpem. Kanaďani to už udělali

Fanoušci oblíbeného filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku se domáhají vymazání krátké scény s Donaldem Trumpem. Reagují tak na řádění v Kapitolu, při kterém zemřelo pět lidí, a k němuž podle kritiků americký prezident nabádal. Kanaďani scénu odstranili už dávno.

Filmy Sám doma a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku patří k filmům, které jsou neodmyslitelně spjaty s Vánoci a mají obrovský zástup fanoušků po celém světě. Ti se po útoku Trumpových příznivců na Kapitol, při kterém zemřelo pět lidí, domáhají vymazání krátké scény, v níž dosluhující prezident hraje.

Trump se objevil v druhém dílu oblíbené série. V Hotelu Plaza vysvětluje hlavnímu hrdinovi Kevinu McCallisterovi, kterého ztvárnil Macaulay Culkin, cestu k recepci. Krátká scéna není pro děj filmu důležitá a tím pádem by jeho vyznění nijak nezměnila. Toho si jsou fanoušci, kteří volají po jejím vystřižení, dobře vědomi.

Filmoví nadšenci také vtipkují, že poté, co byl Trump „odstraněn“ ze sociálních sítí (Twitter zablokoval jeho účet na neurčito), je dalším logickým krokem jeho odstranění právě z tohoto legendárního snímku z roku 1992. Některým fanouškům se pak líbí i myšlenka, že by byla Trumpova postava digitálně vyměněna za jinou známou osobnost, například herce Dannyho DeVita nebo zpěvačku Dolly Partonovou.

V Kanadě byl přitom Trump ze slavného filmu vystřižen už mnohem dříve, a to téměř bez povšimnutí. O loňských Vánocích americký prezident vzpomínal, jak si před 27 lety zahrál ve filmu, který se těší oblibě po celém světě. Uvedl to ve vánoční videokonferenci se členy armády poté, co se ho jeden seržant zeptal právě na oblíbený vánoční film.

Pár hodin nato odvysílala kanadská televize CBC snímek Sám doma 2 bez jeho scény, na což hlasitě upozornila především televize Fox News. Trumpův nejstarší syn Donald mladší tehdy na aféru reagoval na Twitteru, kde ji označil za ubohost a politicky motivovaný čin.

Kanadská televize ale všechny tyto reakce přešla s lehkostí. Vysvětlila, že k vystřižení došlo už mnohem dříve, než byl Trump vůbec zvolen prezidentem. „Tyto úpravy byly provedeny už v roce 2014, kdy jsme na film dostali práva,“ vyjádřila se CBC s tím, že nešlo o žádný zákrok proti Trumpovi.

„Jak to už u celovečerních filmů adaptovaných pro televizní obrazovky bývá, Sám doma 2 byl časově upraven. Scéna s Donaldem Trumpem byla jedna z několika, jež byly z filmu vystřiženy, neboť žádná z nich nebyla příběhově důležitá,“ odpověděla kanadská televize na dotaz CNN.

Podívejte se, jak Donald Trump pomohl Kevinovi trefit k recepci v Hotelu Plaza:

Tagy: