reklama

Fanoušci chtějí z filmu Sám doma vystřihnout scénu s Trumpem. Kanaďani to už udělali

Fanoušci oblíbeného filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku se domáhají vymazání krátké scény s Donaldem Trumpem. Reagují tak na řádění v Kapitolu, při kterém zemřelo pět lidí, a k němuž podle kritiků americký prezident nabádal. Kanaďani scénu odstranili už dávno.

reklama

Filmy Sám doma a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku patří k filmům, které jsou neodmyslitelně spjaty s Vánoci a mají obrovský zástup fanoušků po celém světě. Ti se po útoku Trumpových příznivců na Kapitol, při kterém zemřelo pět lidí, domáhají vymazání krátké scény, v níž dosluhující prezident hraje.

Trump se objevil v druhém dílu oblíbené série. V Hotelu Plaza vysvětluje hlavnímu hrdinovi Kevinu McCallisterovi, kterého ztvárnil Macaulay Culkin, cestu k recepci. Krátká scéna není pro děj filmu důležitá a tím pádem by jeho vyznění nijak nezměnila. Toho si jsou fanoušci, kteří volají po jejím vystřižení, dobře vědomi.

Filmoví nadšenci také vtipkují, že poté, co byl Trump „odstraněn“ ze sociálních sítí (Twitter zablokoval jeho účet na neurčito), je dalším logickým krokem jeho odstranění právě z tohoto legendárního snímku z roku 1992. Některým fanouškům se pak líbí i myšlenka, že by byla Trumpova postava digitálně vyměněna za jinou známou osobnost, například herce Dannyho DeVita nebo zpěvačku Dolly Partonovou.

V Kanadě byl přitom Trump ze slavného filmu vystřižen už mnohem dříve, a to téměř bez povšimnutí. O loňských Vánocích americký prezident vzpomínal, jak si před 27 lety zahrál ve filmu, který se těší oblibě po celém světě. Uvedl to ve vánoční videokonferenci se členy armády poté, co se ho jeden seržant zeptal právě na oblíbený vánoční film.

Pár hodin nato odvysílala kanadská televize CBC snímek Sám doma 2 bez jeho scény, na což hlasitě upozornila především televize Fox News. Trumpův nejstarší syn Donald mladší tehdy na aféru reagoval na Twitteru, kde ji označil za ubohost a politicky motivovaný čin.

Kanadská televize ale všechny tyto reakce přešla s lehkostí. Vysvětlila, že k vystřižení došlo už mnohem dříve, než byl Trump vůbec zvolen prezidentem. „Tyto úpravy byly provedeny už v roce 2014, kdy jsme na film dostali práva,“ vyjádřila se CBC s tím, že nešlo o žádný zákrok proti Trumpovi.

„Jak to už u celovečerních filmů adaptovaných pro televizní obrazovky bývá, Sám doma 2 byl časově upraven. Scéna s Donaldem Trumpem byla jedna z několika, jež byly z filmu vystřiženy, neboť žádná z nich nebyla příběhově důležitá,“ odpověděla kanadská televize na dotaz CNN.

Podívejte se, jak Donald Trump pomohl Kevinovi trefit k recepci v Hotelu Plaza:

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama