reklama

Fanoušci chtějí z filmu Sám doma vystřihnout scénu s Trumpem. Kanaďani to už udělali

Donald Trump ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.
Zdroj: ©20thCentFox/Courtesy Everett Collection

Fanoušci oblíbeného filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku se domáhají vymazání krátké scény s Donaldem Trumpem. Reagují tak na řádění v Kapitolu, při kterém zemřelo pět lidí, a k němuž podle kritiků americký prezident nabádal. Kanaďani scénu odstranili už dávno.

reklama

Filmy Sám doma a Sám doma 2: Ztracen v New Yorku patří k filmům, které jsou neodmyslitelně spjaty s Vánoci a mají obrovský zástup fanoušků po celém světě. Ti se po útoku Trumpových příznivců na Kapitol, při kterém zemřelo pět lidí, domáhají vymazání krátké scény, v níž dosluhující prezident hraje.

Trump se objevil v druhém dílu oblíbené série. V Hotelu Plaza vysvětluje hlavnímu hrdinovi Kevinu McCallisterovi, kterého ztvárnil Macaulay Culkin, cestu k recepci. Krátká scéna není pro děj filmu důležitá a tím pádem by jeho vyznění nijak nezměnila. Toho si jsou fanoušci, kteří volají po jejím vystřižení, dobře vědomi.

Filmoví nadšenci také vtipkují, že poté, co byl Trump „odstraněn“ ze sociálních sítí (Twitter zablokoval jeho účet na neurčito), je dalším logickým krokem jeho odstranění právě z tohoto legendárního snímku z roku 1992. Některým fanouškům se pak líbí i myšlenka, že by byla Trumpova postava digitálně vyměněna za jinou známou osobnost, například herce Dannyho DeVita nebo zpěvačku Dolly Partonovou.

Fanoušci filmu Sám doma navrhují, aby se postava Donalda Trumpa digitálně nahradila třeba za Dolly Parton.
Fanoušci filmu Sám doma navrhují, aby se postava Donalda Trumpa digitálně nahradila třeba za Dolly Parton.

V Kanadě byl přitom Trump ze slavného filmu vystřižen už mnohem dříve, a to téměř bez povšimnutí. O loňských Vánocích americký prezident vzpomínal, jak si před 27 lety zahrál ve filmu, který se těší oblibě po celém světě. Uvedl to ve vánoční videokonferenci se členy armády poté, co se ho jeden seržant zeptal právě na oblíbený vánoční film.

K tématu

Pár hodin nato odvysílala kanadská televize CBC snímek Sám doma 2 bez jeho scény, na což hlasitě upozornila především televize Fox News. Trumpův nejstarší syn Donald mladší tehdy na aféru reagoval na Twitteru, kde ji označil za ubohost a politicky motivovaný čin.

Kanadská televize ale všechny tyto reakce přešla s lehkostí. Vysvětlila, že k vystřižení došlo už mnohem dříve, než byl Trump vůbec zvolen prezidentem. „Tyto úpravy byly provedeny už v roce 2014, kdy jsme na film dostali práva,“ vyjádřila se CBC s tím, že nešlo o žádný zákrok proti Trumpovi.

„Jak to už u celovečerních filmů adaptovaných pro televizní obrazovky bývá, Sám doma 2 byl časově upraven. Scéna s Donaldem Trumpem byla jedna z několika, jež byly z filmu vystřiženy, neboť žádná z nich nebyla příběhově důležitá,“ odpověděla kanadská televize na dotaz CNN.

Podívejte se, jak Donald Trump pomohl Kevinovi trefit k recepci v Hotelu Plaza:

K tématu

Tagy: film Sám doma Donald Trump Macaulay Culkin Kevin McCallister Sám doma 2: Ztracen v New Yorku
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí

Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí

Před očkováním lidí starších 85 let proti nemoci COVID-19 by měl jejich celkový zdravotní stav nejprve zhodnotit lékař. V souvislosti s 33 úmrtími po vakcíně v Norsku to doporučuje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ten zatím v Česku zaznamenal jeden případ závažného zhoršení zdravotního stavu u seniora nad 80 let, který nastal třetí den po očkování proti koronaviru.

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní
Tetřev zaútočil na běžkařku. Mohl ji považovat za sexuálního partnera, míní ornitolog
V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Další články
reklama
reklama