reklama

Lidé si v karanténě ve velkém pořizovali štěňata. Mnohdy neuváženě

Koronavirová pandemie přinesla negativní trendy i v chovatelském prostředí. Lidé si například ve velkém začali neuváženě pořizovat štěňata, aby se v době izolace zabavili. Vyplývá to z průzkumu britské organizace Kennel Club. Tématem se zabýval i pořad Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Konkrétně dva z pěti dotázaných lidí uvedli, že si psa pořídili právě proto, aby měli během koronavirové krize společníka. Každé čtvrté takto koupené štěně navíc může pocházet z množírny.

Do průzkumu z uplynulého měsíce se zapojilo 2 622 majitelů psů. Více než čtvrtina uvedla, že za své nové štěně zaplatila dřív, než se s mazlíčkem setkala. Téměř polovina z nich neviděla prostředí, ze kterého štěně pochází, 83 procent chovatelů, od kterých lidé psa kupovali, se vůbec nezajímalo o to, do jakých rukou pejsek půjde. Čtvrtina respondentů měla pejska vybraného do dvou hodin.

Právě i kvůli těmto případům se organizace Kennel club rozhodla na sociálních sítích šířit osvětu pod hashtagem #BePuppywise. Snaží se tak lidi vzdělávat a informovat například o tom, kolik času by měli strávit hledáním nového člena rodiny, a že by měli skutečně důkladně zvážit, jestli na psa budou mít čas. Mimo jiné radí, aby lidé nikdy neplatili za pejska ještě před tím, než ho prvně uvidí, a dávali si pozor na chovatele, kteří budou chtít, aby si zájemci štěně vzali hned domů.

Do you know the signs of a rogue puppy breeder?! Here are some top tips to help you spot the fakery… If you’re looking...

Posted by The Kennel Club UK on Wednesday, June 17, 2020

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama