reklama

Lidé si v karanténě ve velkém pořizovali štěňata. Mnohdy neuváženě

Koronavirová pandemie přinesla negativní trendy i v chovatelském prostředí. Lidé si například ve velkém začali neuváženě pořizovat štěňata, aby se v době izolace zabavili. Vyplývá to z průzkumu britské organizace Kennel Club. Tématem se zabýval i pořad Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Konkrétně dva z pěti dotázaných lidí uvedli, že si psa pořídili právě proto, aby měli během koronavirové krize společníka. Každé čtvrté takto koupené štěně navíc může pocházet z množírny.

K tématu

Do průzkumu z uplynulého měsíce se zapojilo 2 622 majitelů psů. Více než čtvrtina uvedla, že za své nové štěně zaplatila dřív, než se s mazlíčkem setkala. Téměř polovina z nich neviděla prostředí, ze kterého štěně pochází, 83 procent chovatelů, od kterých lidé psa kupovali, se vůbec nezajímalo o to, do jakých rukou pejsek půjde. Čtvrtina respondentů měla pejska vybraného do dvou hodin.

Právě i kvůli těmto případům se organizace Kennel club rozhodla na sociálních sítích šířit osvětu pod hashtagem #BePuppywise. Snaží se tak lidi vzdělávat a informovat například o tom, kolik času by měli strávit hledáním nového člena rodiny, a že by měli skutečně důkladně zvážit, jestli na psa budou mít čas. Mimo jiné radí, aby lidé nikdy neplatili za pejska ještě před tím, než ho prvně uvidí, a dávali si pozor na chovatele, kteří budou chtít, aby si zájemci štěně vzali hned domů.

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Na Náchodsku srazil vlak člověka, provoz na trati stojí
Další články
reklama
reklama