CNN Prima News karanténa

karanténa

Výpis příspěvků ke štítku „karanténa“

Putinovo podivné chování na veřejnosti. Byl to dvojník, naznačují sami ruští politici

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu poprvé od března roku 2020 porušil svá pravidla sociálního distancování a fyzicky se přiblížil k lidem, kteří ho vítali v Dagestánu na jihu Ruska. S několika z nich si potřásl rukou a jednu dívku políbil na tvář. Povšimla si toho stanice Nastojaščeje vremja, podle níž se Putin od dob koronaviru s obyčejnými lidmi náhodně nesetkával a představitele, s nimiž jednal, nutil sedět za neúměrně dlouhým stolem nebo podstupovat karanténu. Objevila se dokonce i tvrzení, že v Dagestánu nebyl Putin, ale jeho dvojník.

Stále nové balíčky? Stanjura věští z koule, míní Nerudová. Matesová navrhla karanténu výdajů

Byť ekonomové disponují nástroji a simulačními modely, tak ministr Zbyněk Stanjura (ODS) věští z křišťálové koule. Nejprve představil konsolidační balíček, o dva týdny později pak další. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Její kolegyně a bývalá zástupkyně Česka při Světové bance Jana Matesová uvedla, že jednotlivé resorty nemohou své výdaje zmrazit, ale mohou je dát takzvaně do karantény.

Izolace kvůli covidu už nebude povinná. I dál ji ale bude možné nařídit individuálně

Sedmidenní izolace po pozitivním testu na COVID-19 nebude povinná od čtvrtka 20. dubna. Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška ministerstva zdravotnictví, která její automatické nařizování ruší. Lékaři nebo pracovníci hygienické stanice ji budou moci dál nařídit v individuálních případech. Pozitivní test mělo podle dat ministerstva zdravotnictví za uplynulý týden asi 1 300 lidí, od konce února jich ubývá.

Čína po třech letech covidových restrikcí otevřela hranice. Z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí

Čína po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.

Nechoďte k volbám, apeluje Válek na lidi s příznaky covidu. Voliči v karanténě mají smůlu

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyzval lidi s příznaky nákazy koronavirem, aby nechodili k volbám do Senátu a obecních zastupitelstev. Mohli by ohrozit ostatní občany, zejména pak členy volebních komisí. Válek to uvedl na svém Facebooku. V senátních a krajských volbách v roce 2020 i loni při volbách do Sněmovny mohli volit i lidé v karanténě. Letos to není možné.

Cukání nohama a podivný smích. Putinův bizarní projev znovu vyvolal pochyby o jeho zdraví

Lidé na sociálních sítích rozebírají čtvrteční vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina před školáky v Kaliningradu. Bizarní projev šéfa Kremlu obsahoval mimo jiné zkreslený výklad historie či nikým nepochopený vtip o „gumovém zadku“. Novináři rovněž zpozorovali Putinovo škubání nohou či podivný smích. Znovu se tak spekuluje, zda ruská hlava státu netrpí vážnějšími zdravotními problémy.

Panika v obchodě IKEA. Zákazníky tam zamkli na dva dny, důvodem je podezření na covid

Panika, potyčky s ochrankou a nekontrolovatelný úprk. Tak vypadalo chování zákazníků v obchodě IKEA v čínské Šanghaji poté, co vedení oznámilo okamžité uzavření budovy. Důvodem byl kontakt jednoho z přítomných s člověkem nakaženým koronavirem. Záběry z obchodu se objevily na sociálních sítích. V celé Číně nadále platí nulová tolerance vůči onemocnění COVID-19, proto tam úřady zavádějí přísné restrikce i při jednotkách prokázaných případů.