CNN Prima News karanténa

karanténa

Výpis příspěvků ke štítku „karanténa“

PŘEHLEDNĚ: Češi tápou, co dělat při pozitivním covid testu. Jaká pravidla nyní platí?

5. října 2022 08:11

Počty nově nakažených koronavirem v Česku opět strmě rostou, přibývá i hospitalizací. Podle ministerstva zdravotnictví se blíží další vlna covidové pandemie. Mnozí lidé se ale ztrácí v tom, jak v současné době fungují pravidla izolací a karantén. Co dělat, když vám test ukáže, že jste pozitivní? Přinášíme podrobný přehled.

Nechoďte k volbám, apeluje Válek na lidi s příznaky covidu. Voliči v karanténě mají smůlu

19. září 2022 20:23

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyzval lidi s příznaky nákazy koronavirem, aby nechodili k volbám do Senátu a obecních zastupitelstev. Mohli by ohrozit ostatní občany, zejména pak členy volebních komisí. Válek to uvedl na svém Facebooku. V senátních a krajských volbách v roce 2020 i loni při volbách do Sněmovny mohli volit i lidé v karanténě. Letos to není možné.

Cukání nohama a podivný smích. Putinův bizarní projev znovu vyvolal pochyby o jeho zdraví

5. září 2022 14:58

Lidé na sociálních sítích rozebírají čtvrteční vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina před školáky v Kaliningradu. Bizarní projev šéfa Kremlu obsahoval mimo jiné zkreslený výklad historie či nikým nepochopený vtip o „gumovém zadku“. Novináři rovněž zpozorovali Putinovo škubání nohou či podivný smích. Znovu se tak spekuluje, zda ruská hlava státu netrpí vážnějšími zdravotními problémy.

Panika v obchodě IKEA. Zákazníky tam zamkli na dva dny, důvodem je podezření na covid

15. srpna 2022 14:34

Panika, potyčky s ochrankou a nekontrolovatelný úprk. Tak vypadalo chování zákazníků v obchodě IKEA v čínské Šanghaji poté, co vedení oznámilo okamžité uzavření budovy. Důvodem byl kontakt jednoho z přítomných s člověkem nakaženým koronavirem. Záběry z obchodu se objevily na sociálních sítích. V celé Číně nadále platí nulová tolerance vůči onemocnění COVID-19, proto tam úřady zavádějí přísné restrikce i při jednotkách prokázaných případů.

PŘEHLEDNĚ: Mám pozitivní test na koronavirus nebo příznaky nemoci. Co mám dělat?

21. července 2022 16:18

Čísla nově nakažených koronavirem v Česku opět strmě rostou, v zemi už ale neplatí žádná protiepidemická opatření, kterých by se mohli lidé držet. I proto se mnozí ztrácí v tom, jak pravidla izolací a karantén vlastně fungují. Jaké postupy a doporučení za současné situace platí, když má člověk například pozitivní covidový test?

Hrozí návrat lockdownového pekla? Netestovaným zabíjeli psy, tvrdí Češi ze Šanghaje

15. července 2022 07:47

Úmorná vedra, miliony lidí ve frontách na koronavirový test a obavy z návratu lockdownu. To vše prožívá Šanghaj, která bojuje se šířením subvarianty omikronu. Ačkoliv úřady obyvatele čínského velkoměsta uklidňují, že se neschyluje k žádnému omezení pohybu, mnozí lidé jsou po zkušenostech z jarního lockdownu na pochybách. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří tam žijí. Redakci CNN Prima NEWS popsali současnou náladu v metropoli, své zkušenosti s represivními čínskými úřady i obavy z dalších opatření.

Opičí neštovice v Česku: Kdo musí do karantény? Partneři nakažených i kolegové z práce

31. května 2022 13:05

Po více než dvou letech boje s pandemií koronaviru se svět obává další vlny, tentokrát však opičích neštovic. Státy Evropy proto činí kroky k zamezení jejich šíření. V Česku, které rovněž nemoc eviduje, a dalších státech platí například třítýdenní karanténa pro nakažené i jejich blízké. Podle epidemiologa Romana Prymuly jde o správné opatření.

Zoufalství v Číně se stupňuje. Lidé prchají po žebřících, na covid se testuje i ovoce

16. května 2022 08:49

Čína se stále potýká s novými případy covidu a pokračuje ve své extrémně přísné politice nulové tolerance. I když oficiálně se naprostá uzávěra 25milionové Šanghaje uvolňuje, stále platí pro většinu lidí rozsáhlý zákaz vycházení a povinný pobyt ve státem zřízených karanténách. A to nejen pro ty, kteří mají pozitivní test, ale i pro jejich sousedy.