Smrt na kolejích. Vlak na Olomoucku zabil člověka, trať na Šumperk je mimo provoz
karanténa
Výpis příspěvků ke štítku „karanténa“
Putovní kocour s průkazem původu: Rýma ho málem stála život, útočiště našel v azylu
Podělili jsme se s vámi o příběhy Ječmínka, který zažil zázrak, ale trval jen velmi krátce. Slamáčka, kterého s vyhnilýma očima lidé míjeli u silnice. Tlamičky alias Šklíby, která přes zlomenou a strženou čelist nemohla jíst. Vy, co nás čtete pravidelně, znáte příběhy těchto nešťastníků a víte, že si je pod svá křídla vzal spolek Destiny Pet. Ten, který to nevzdává snad za žádných okolností. Zmínit můžeme i jednu celebritu - Knedlu. První kotě bez řitního otvoru, které bylo u nás v Česku úspěšně operováno.
Putinovo podivné chování na veřejnosti. Byl to dvojník, naznačují sami ruští politici
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu poprvé od března roku 2020 porušil svá pravidla sociálního distancování a fyzicky se přiblížil k lidem, kteří ho vítali v Dagestánu na jihu Ruska. S několika z nich si potřásl rukou a jednu dívku políbil na tvář. Povšimla si toho stanice Nastojaščeje vremja, podle níž se Putin od dob koronaviru s obyčejnými lidmi náhodně nesetkával a představitele, s nimiž jednal, nutil sedět za neúměrně dlouhým stolem nebo podstupovat karanténu. Objevila se dokonce i tvrzení, že v Dagestánu nebyl Putin, ale jeho dvojník.
Stále nové balíčky? Stanjura věští z koule, míní Nerudová. Matesová navrhla karanténu výdajů
Byť ekonomové disponují nástroji a simulačními modely, tak ministr Zbyněk Stanjura (ODS) věští z křišťálové koule. Nejprve představil konsolidační balíček, o dva týdny později pak další. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Její kolegyně a bývalá zástupkyně Česka při Světové bance Jana Matesová uvedla, že jednotlivé resorty nemohou své výdaje zmrazit, ale mohou je dát takzvaně do karantény.
Povinná izolace skončila, covid ne, zdůrazňuje Prymula. Radí, jak teď při nemoci postupovat
Ačkoliv povinná sedmidenní izolace kvůli covidu skončila, virus i nadále existuje. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to zdůraznil epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula. Uvedl, že denně je nahlášeno v průměru 400 pozitivních pacientů. Infikovaní by podle něj měli zůstávat doma.
Izolace kvůli covidu už nebude povinná. I dál ji ale bude možné nařídit individuálně
Sedmidenní izolace po pozitivním testu na COVID-19 nebude povinná od čtvrtka 20. dubna. Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška ministerstva zdravotnictví, která její automatické nařizování ruší. Lékaři nebo pracovníci hygienické stanice ji budou moci dál nařídit v individuálních případech. Pozitivní test mělo podle dat ministerstva zdravotnictví za uplynulý týden asi 1 300 lidí, od konce února jich ubývá.
Konec izolace pozitivně testovaných na covid je na dohled. Ministerstvo chystá změny
Lidem s pozitivním testem na covid už zřejmě nebude automaticky nařizovaná sedmidenní izolace, navrhuje to ministerstvo zdravotnictví. Lékaři nebo hygienici o tom mají rozhodnout podle rizika. Od kdy by změna měla platit, však resort v návrhu vyhlášky neuvádí. Změna podle úřadu reflektuje i praxi v dalších zemích.
Čína po třech letech covidových restrikcí otevřela hranice. Z Hongkongu vyrazily desetitisíce lidí
Čína po téměř třech letech přísných restrikcí kvůli covidu plně otevřela své hranice a nevyžaduje už při jejich překročení karanténu, což hned první den využily k návštěvě blízkých i desetitisíce obyvatel Hongkongu. Napsala o tom agentura DPA. Asijské země kvůli uvolnění režimu v Číně čekají příval tamních turistů a některé už oznámily, že budou požadovat negativní testy na koronavirus.
Čína po třech letech vzdala boj s covidem. Nakažených mohou být stovky milionů
Čínská vláda v prosinci finálně upustila od pandemické taktiky „zero covid“, při které se Peking snažil držet počty nakažených blízko nuly. A to i za cenu drastických lockdownů, deptání obyvatel nebo škrcení ekonomiky. Teď se Čína znovu pozvolna otevírá světu, v zemi se ale koronavirus údajně zběsile šíří.
Nebývalé protesty přinesly své ovoce. Čína uvolňuje některá proticovidová opatření
Čína skoro po třech letech částečně uvolňuje přísná protikoronavirová opatření, která ohrozila ekonomický chod země, vedla k frustraci ve společnosti a nedávno vyvolala vlnu protestů. Lidé, kteří mají jen lehké příznaky covidu-19 a pacienti zcela bez symptomů budou moci nově strávit izolaci doma. Oznámila to Národní zdravotní komise (NHC).
PŘEHLEDNĚ: Češi tápou, co dělat při pozitivním covid testu. Jaká pravidla nyní platí?
Počty nově nakažených koronavirem v Česku opět strmě rostou, přibývá i hospitalizací. Podle ministerstva zdravotnictví se blíží další vlna covidové pandemie. Mnozí lidé se ale ztrácí v tom, jak v současné době fungují pravidla izolací a karantén. Co dělat, když vám test ukáže, že jste pozitivní? Přinášíme podrobný přehled.
Nechoďte k volbám, apeluje Válek na lidi s příznaky covidu. Voliči v karanténě mají smůlu
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyzval lidi s příznaky nákazy koronavirem, aby nechodili k volbám do Senátu a obecních zastupitelstev. Mohli by ohrozit ostatní občany, zejména pak členy volebních komisí. Válek to uvedl na svém Facebooku. V senátních a krajských volbách v roce 2020 i loni při volbách do Sněmovny mohli volit i lidé v karanténě. Letos to není možné.
Cukání nohama a podivný smích. Putinův bizarní projev znovu vyvolal pochyby o jeho zdraví
Lidé na sociálních sítích rozebírají čtvrteční vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina před školáky v Kaliningradu. Bizarní projev šéfa Kremlu obsahoval mimo jiné zkreslený výklad historie či nikým nepochopený vtip o „gumovém zadku“. Novináři rovněž zpozorovali Putinovo škubání nohou či podivný smích. Znovu se tak spekuluje, zda ruská hlava státu netrpí vážnějšími zdravotními problémy.