CNN Prima News Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou

Výpis příspěvků ke štítku „Lipník nad Bečvou“

PŘEHLEDNĚ: Pekelné opravy na silnicích. Kde se řidiči musí v létě obrnit trpělivostí?

25. června 2022 07:44

Letní prázdniny jsou již na spadnutí a to obvykle znamená také období oprav na českých dálnicích a silnicích. Dopravním omezením se motoristé nevyhnou v žádném z českých krajů. Stavební práce potrápí řidiče například kolem Prahy, Brna či na dálničním spojení mezi Olomoucí a Ostravou. Přinášíme proto přehled oprav, které na českých komunikacích aktuálně probíhají nebo se chystají.

D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála téměř 28 hodin. Už je opět průjezdná

1. listopadu 2021 17:39
Aktualizováno

Na dálnici D35 u Velkého Týnce na Olomoucku byl v úterý téměř po 28 hodinách obnoven provoz v obou směrech, který tam byl zastaven v pondělí odpoledne kvůli nahnutému stožáru s elektrickým vedením. Do stožáru u D35 v pondělí narazil traktorem muž, který pracoval na poli, nárazem při tom poškodil i další sloup elektrického vedení. Dráty vedou nad dálnicí a poškozené stožáry bylo nutné bezpečně zajistit.

Armádní technika odjela z Hodonína, obcím v okolí pomáhala s následky tornáda

8. srpna 2021 16:46

Armáda dnes s posledními 45 těžkými ženijními stroji a 45 vojáky opustila Hodonín, v jehož okolí od konce června pomáhala obcím po ničivém tornádu. V pondělí přijede 12 nových vojáků s technikou, která bude pomáhat v logistických skladech humanitární pomoci v obcích. Armáda pomáhala v postižených obcích více než měsíc, vystřídalo se tam přes tisíc vojáků.

V Bečvě uhynuly tuny ryb. Nevstupujte do řeky, radí lidem v Přerově, voda je otrávená

21. září 2020 11:55

Kvůli neznámé látce, která se v neděli dostala do řeky Bečvy na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje, uhynuly tuny ryb. Hasiči v pondělí zasahovali u Ústí a u Lipníku nad Bečvou, podle mluvčí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Radky Nastoupilové se znečištěná voda nyní blíží k Přerovu. Přerovská radnice vydala doporučení, aby lidé nevstupovali do Bečvy a před vstupem chránili i své psy. Příčina znečištění zatím není známa, řekla v pondělí Nastoupilová. Podle inspekce jde o ojedinělou havárii s tak masivním úhynem ryb.