CNN Prima News lítačka

lítačka

Výpis příspěvků ke štítku „lítačka“

Poslední metry domů na kole zdarma. Praha spouští projekt pro držitele Lítaček

11. října 2021 23:16

Držitelé časových kuponů na pražskou MHD si mohou od pondělí 11. října na 15 minut zdarma vypůjčit sdílená kola společností Rekola a Nextbike. Informovali o tom zástupci magistrátu, poskytovatelů a organizace Ropid, která se stará o pražskou veřejnou dopravu. Zkušební provoz potrvá do začátku příštího roku, poté ho město vyhodnotí a případně vypíše tendr na trvalého provozovatele.

Jízdenky pražské MHD by mohly příští rok zdražit o osm korun, uvedl náměstek Scheinherr

15. září 2020 12:35

Jízdenky v pražské MHD by mohly v příštím roce zdražit o osm korun. Třicetiminutová jízdenka by stála místo 24 korun 32 a devadesátiminutová by zdražila z 32 na 40 korun, uvedl v úterý náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Ceny by se mohly zvyšovat v souvislosti s plánovaným zdražením ročních kuponů o 365 korun na 4 015 korun. Na změnách jízdného se ale dosud koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) neshodla.

Revoluce v pražském jízdném: Stovky korun si připlatí senioři, studenti a černí pasažéři

9. září 2020 05:07

Zdražení MHD nečeká od ledna 2021 jen pracující Pražany, kteří si připlatí o 365 korun navíc za roční kupon. Hlouběji do peněženky si budou muset sáhnout studenti, ti, co využívají jednorázové kupony, černí pasažéři, ale i důchodci. Seniorům od 60 do 65 let se navíc sleva zruší úplně. Návrh, který se zrodil v magistrátní pracovní skupině spadající pod náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) a který má redakce CNN Prima NEWS k dispozici, ještě bude předmět koaličních debat. Očekávaný přínos do městského rozpočtu je až 600 milionů korun.