reklama

Lodí po Sázavě: Pětihodinovou trasu po řece můžete završit návštěvou hradu

Reportérka CNN Prima NEWS Pavla Lioliasová se v rámci našeho letního seriálu Po Česku vydala sjet Sázavu. Jela úsek ze Střechova nad Sázavou do Českého Šternberka, kde jsou na zhruba sedmnáctikilometrovém úseku čtyři jezy.

reklama

„Za posledních 14 dní hodně pršelo, takže minulý týden byl skoro první povodňový stav, to nám trochu komplikovalo plány, ale teď voda stagnuje na nějakých osmdesáti centimetrech, takže sjízdnost je super,“ tvrdil Lukáš Šauer z půjčovny lodí a měl pravdu. Bez větších problémů se daly sjet všechny jezy, štáb CNN Prima NEWS si musel mírně pomoct pouze u prvního z nich.

Celá cesta trvala skoro pět hodin. Lodě štáb vrátil v Českém Šternberku a vyrazil na stejnojmenný hrad. „Český Šternberk patří mezi nejstarší hrady u nás. Byl založen roku 1241 Zdeslavem z rodu Divišovců a současný majitel, pan Zdeněk Šternberk, je přímým potomkem tohoto zakladatele,“ řekla kastelánka hradu Zuzana Míková.

Hrad je oblíbeným cílem nejen vodáků, ale i cizinců. Místní proto pociťují dopady pandemie koronaviru. Pokles financí se podle kastelánky projeví v provozu hradu a v investicích v dalších letech.

K tématu

Tagy: řeka cestování Sázava dovolená Po Česku

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama