hrad

Výpis příspěvků ke štítku „hrad“

GLOSA: Babiš dá do boje o Hrad všechno. Miliony ani tuny špíny mu však nepomohou

31. října 2022 11:45

Nekonečné mlžení a lavírování je u konce. Andrej Babiš oznámil, že bude kandidovat na nejvyšší funkci v zemi. Přestože už před osmi lety tvrdil, že na prezidenta nikdy kandidovat nebude – prý by ho to nebavilo a ani k tomu nemá předpoklady. Expremiér však (jako téměř vždy) otočil a do boje o Hrad půjde. A půjde do něho naplno. Stačit mu to ale nebude, jak naznačil nedávný pokus na Vysočině o vyšachování předsedy Senátu z horní parlamentní komory.

Sledujte mimořádný brífink prezidenta Zemana: Postaví se proti nominovanému Hladíkovi?

18. října 2022 14:52

Ačkoliv prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Ústeckého kraje, na úterý mimořádně naplánoval brífink. Hlava státu by se mohla vyjádřit i ke kauze kolem Petra Hladíka (KDU-ČSL), který se má stát ministrem životního prostředí. Policie totiž Hladíka kvůli razii v Brně požádala o přístup do jeho kanceláře. Tisková konference je naplánovaná na 15:10, živě ji můžete sledovat ve vysílání CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Obytným vozem napříč Českem: Chebský hrad a Špalíček

4. října 2022 12:52

Že je podzim a musíme se smířit s tím, že až do jara pořádně nevytáhneme paty z domova? To je jedna možnost, jak si zvykat na konec léta. Ta druhá nabízí šanci poznat Česko bez nutnosti přizpůsobovat se pravidlům jiných, případně se nenechat omezovat, například rozmary počasí. A vyrazit, kam vás srdce táhne. V obytňáku. Naše rodina se v něm vydala do Chebu. Prohlédli jsme si zdejší hrad i Špalíček, dva bloky historických kupeckých domů.

Zeman k sabotáži: Prezident onemocní, Vystrčil a další pojmou zrůdnou myšlenku sesadit ho

3. července 2022 11:36

Senátoři měli několik týdnů počkat, než začali nahlas uvažovat o aktivaci článku 66 české Ústavy, podle které by bylo možné převést některé prezidentské pravomoci na zákonodárce a vládu. Podle prezidenta republiky Miloše Zemana je tak naprosto v pořádku, aby bylo prověřeno, zda nedošlo k pokusu o sabotáž. „Je to termín, který je podle právníků naprosto v pořádku,“ řekl Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Další průšvih Hradu. Skartoval 40 dokumentů, které po něm vyžadovali kontroloři

6. dubna 2022 17:38

Ministerstvo vnitra při své kontrole správy dokumentů a spisů zjistilo v Kanceláři prezidenta republiky (KPR) nedostatky při nakládání s archivními dokumenty. Hrad například nedodržoval skartační lhůty a dokumenty řádně neoznačoval, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK předtím sdělil, že KPR bere výsledky kontroly na vědomí a všechna doporučení ohledně správné evidence spisů bude respektovat.

Jsem Darth Jones a zavraždím královnu. Muž zadržený ve Windsoru natočil mrazivé video

27. prosince 2021 19:45

Mladík zadržený v sobotu po vniknutí na pozemek hradu Windsor, v němž tráví svátky britská královna Alžběta II., je držen ve vazbě na základě zákona o duševním zdraví. Krátce předtím, než došlo k incidentu ve Windsoru, se na sociálních sítích objevilo video, v němž neznámý muž vyhrožuje, že zavraždí královnu. Podle informací deníku The Sun by dotyčným měl být právě 19letý mladík, kterého dopadla policie.