CNN Prima News návštěva

návštěva

Výpis příspěvků ke štítku „návštěva“

Bylo to nutné zlo. Pavel se omluvil za životopis s prosovětskými postoji. Chybu prý odčinil

23. listopadu 2022 10:39

Jeden z favoritů prezidentské volby Petr Pavel bojuje se stínem své komunistické minulosti. Aktuálně musí vysvětlovat svůj vlastnoručně psaný životopis z roku 1987, ve kterém hovořil o invazi spřátelených vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Za 35 let starý dokument se generál ve výslužbě pro MF Dnes omluvil.

Unikátní výstava Mucha, rodinná sbírka se prodlužuje. Lidem bude přístupná do konce roku

8. listopadu 2022 21:46

Přelomová výstava mapující dílo a život Alfonse Muchy prostřednictvím vybraných děl z rodinné sbírky se prodlužuje. K vidění bude až do 31. prosince. Více než 200 obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů ukazujících Muchu i z méně známých – či prakticky neznámých – úhlů je vystaveno ve Valdštejnské jízdárně Senátu Parlamentu ČR.

Historie, kultura i příroda, do Hallstattu se zamilujete na první pohled

8. listopadu 2022 05:40

Rádi byste na dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouhé roky se zasněným výrazem? Nelákají vás ale pláže, které už jste procestovali křížem krážem? Netoužíte ani obrážet světové metropole? Raději byste něco klidnějšího v malebném prostředí, které má co nabídnout? Pak zvolte rakouský Hallstatt. Město, které se pyšní bohatou historii, dech beroucí přírodou i ukázkou průmyslu, který fungoval už v dobách neolitu v neposlední řadě - gurmánské zážitky.

Královna podzimu na stovky způsobů: Dýňový svět v Nové Vsi láká tisíce návštěvníků

8. listopadu 2022 00:06

Seznamte se s královnou podzimu – dýní. Pokud máte rádi období, kdy to v přírodě přímo hraje barvami – na statku v Nové Vsi u Leštiny si přijdete na své. Na jediný měsíc v roce se tu pro návštěvníky otevírá barevný dýňový svět. Představte si stovky odrůd různých tvarů i velikostí, žíhané, růžové, šišaté, kulaté – prostě tady je dýně za hvězdu nejen na talíři.

Recept na nezapomenutelnou (pod)zimní dovolenou: Hallstatt a Gosau v Rakousku

2. listopadu 2022 21:36

Přemýšlíte kam vyrazit během chladnější poloviny roku? Na naplánování (pod)zimní dovolené je právě teď nejvhodnější doba. Pokud máte rádi historii, přírodu a místa bohatá na tradice a kulturu, určitě neprohloupíte, když si za cílovou stanici vyberete rakouskou oblast Solná komora, konkrétně městečka Gosau anebo Hallstatt u stejnojmenného jezera. Krásná příroda, historie tamních solných dolů, výlety po jezeře a jeho okolí i sportovní vyžití - poznat a vyzkoušet si při návštěvě místa, které se právem skví na seznamu UNESCO, můžete všechno z toho.

Fiala a spol. už jsou v Kyjevě. Členové vlády si prohlédli následky ruského ostřelování

31. října 2022 09:22

Několik členů vlády premiéra Petra Fialy (ODS) se už nachází v Kyjevě, kde mají jednat s ukrajinským kabinetem i prezidentem Volodymyrem Zelenským. Plánovaný příjezd českých ministrů se zpozdil v důsledku ranního ruského bombardování ukrajinské metropole. Členové vlády si prohlédli následky ostřelování, poté vyrazili jednat s ukrajinskými protějšky. Situaci z místa sledoval reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno.

Premiéra německého prezidenta v Kyjevě. Přijel na neohlášenou návštěvu a slíbil další pomoc

25. října 2022 07:36

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier přicestoval v úterý ráno do Kyjeva na předem neohlášenou návštěvu. Uvedla to agentura DPA. Steinmeier po příjezdu do ukrajinské metropole řekl, že přijel vyjádřit solidaritu ukrajinskému lidu. Během dne se setká s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Je to poprvé od začátku ruské invaze, co se německý prezident vydal do Kyjeva.

Navzdory protokolu i očekávaní. Kdy členové královské rodiny neovládli emoce na veřejnosti?

24. října 2022 14:14

Členové královské rodiny až na výjimky patří mezi miláčky veřejnosti. Nejen Britové totiž sledují každý jejich krok, gesto či projev. Proto si panovníci s jejich příbuznými musí hlídat každý svůj výstup. Přesto se najdou okamžiky, kdy svou vyrovnanost a profesionalitu ztratí. „Přešlap“ proti protokolu mají na kontě současný král, princezna Catherine i její manžel s dětmi.

Obytným vozem napříč Českem: Jihočeský kraj je turistů ráj

14. října 2022 10:45

Užít si ještě trochu slunce a ideálně na místech, kde to bude bavit děti i dospělé. Takový byl další cíl naší cesty obytným vozem. A tak jsme vyrazili na jih Čech. Návštěva zdejší ferraty nás potrápila víc, než jsme čekali. A na vině rozhodně nebyla skála. Nakonec jsme si ještě rádi odjeli lízat rány do Třeboně, kde nás čekala cesta kolem Světa. Ano, správně, Světa s velkým s. Obeplutí vyhlášeného rybníka nečekaně patřilo k nejhezčím zážitkům, které jsme si na cestě s obytňákem pořídili.

Zasedne česká vláda v ostřelovaném Kyjevě? Fiala už nemůže couvnout, mají jasno experti

11. října 2022 13:12

Čeští ministři se mají už 31. října v Kyjevě zúčastnit společného zasedání s ukrajinskou vládou. Nyní se však nabízí otázka, zda je něco takového vzhledem k současnému masivnímu ruskému bombardování ukrajinských měst včetně samotného Kyjeva moudré. Měl by kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) plánovanou návštěvu ukrajinské metropole zrušit? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali politolog Miroslav Mareš a komentátor Jefim Fištejn.