CNN Prima News návštěva

návštěva

Výpis příspěvků ke štítku „návštěva“

Fico rozpoutal výroky o Ukrajině bouři. Kyjevu pak slíbil pomoc s integrací do EU

Slovenský premiér Robert Fico vyrazil na návštěvu Ukrajiny. V pohraničním Užhorodě se sešel se svým protějškem Denysem Šmyhalem, který oznámil, že mu šéf slovenské vlády dal příslib, že Bratislava podpoří integraci Ukrajiny do Evropské unie. Fico se přitom jen o den dříve ostře opřel do Ukrajiny, když tvrdil, že „v Kyjevě vůbec není žádná válka“, ačkoliv je město pravidelně ostřelováno ruskými silami. Za tyto výroky byl kritizován nejen Slováky a Ukrajinci, ale i Čechy.

Prezident Petr Pavel přiletěl do Izraele. Má právo se bránit proti terorismu, vzkázal

Aktualizováno

Česko plně podporuje právo Izraele bojovat proti terorismu a chránit své občany. Zároveň vyjadřuje obavy ohledně civilních obětí. Český prezident to v pondělí řekl svému izraelskému protějšku Jicchaku Herzogovi před jednáním v Jeruzalémě. V Izraeli by se také měl setkat s rodinami rukojmích, které loni v říjnu uneslo z jižního Izraele palestinské hnutí Hamás, případně s propuštěnými rukojmími.

Emmanuel Macron počítá s návštěvou Česka, slíbil, že dorazí nejpozději v březnu

Francouzský prezident Emmanuel Macron v příštím roce navštíví Prahu. Cesta by se měla uskutečnit nejpozději v březnu. CNN Prima NEWS to oznámila česká hlava státu Petr Pavel během dvoudenní návštěvy Francie. Se svým francouzským protějškem mimo jiné jednal například o podpoře Ukrajiny či jaderné energetice, ve které jsou Česko s Francií spojenci na evropské půdě. Pavel v Paříži mimo jiné odhalil další lavičku Václava Havla.

CNN: Průtahy v Kongresu plní Putinův sen, řekl Zelenskyj. Do USA si přijel pro miliardy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podnikl další nečekanou cestu do Spojených států, kde chce pomoci prosadit schválení bezpečnostního balíčku, který má zahrnovat pro Kyjev 60 miliard dolarů (1,3 bilionu korun). Zelenskyj nepřímo zkritizoval Kongres, když řekl, že nerozhodnost a průtahy nahrávají ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, uvedla CNN.

Čerti s Mikulášem? Tradice, která může vést k traumatům. Hlavní roli přitom hrají rodiče

Návštěva Mikuláše s čerty a andělem je krásnou tradicí, postupem času se však mnohdy mění v byznys a nepřiměřeně děsivá představení. Myslí si to matky, které redakce CNN Prima NEWS oslovila. To, zda si dítě z návštěvy odnese psychické trauma, však mnohdy nezáleží na tom, jak se chovají převlečení lidé v kostýmech, ale jak na situaci zareagují rodiče. Psycholožka a vedoucí oddělení klinické psychologie Fakultní nemocnice Plzeň Dana Chmelařová poradila, na co si dát během Mikuláše pozor a jak své ratolesti v případě šoku uklidnit.

Kam na zajímavé adventní trhy v Evropě? Čedok nabízí německou klasiku i vánoční pohodu u moře

Každoročně s klienty vyrážíme za vánoční atmosférou jak do sousedních zemí, tak i do vzdálenějších destinací, letos jsme nabídku rozšířily také o další vlakové či letecké zájezdy v období adventu. Pořádáme v předvánočním období řadu autobusových jednodenních zájezdů například do Vídně, Drážďan, Norimberku nebo do Vratislavy. Tyto výlety se pohybují od 520 korun za osobu a účastní se jich i český průvodce. Letos připravujeme také zájezd za Popelkou a adventem na zámku Moritzburg s návštěvou pevnosti Königstein.