CNN Prima News Louisville

Louisville

Výpis příspěvků ke štítku „Louisville“

Masakr v bance: Zemřel přítel guvernéra i milovaná babička. Policejní nováček bojuje o život

Mezi oběťmi hromadné střelby v bance v americkém Louisville jsou blízký přítel tamního guvernéra i čtyřnásobná babička. Ta jen den před tragédií oznámila příchod dalšího vnoučete. Než útočníka, který patřil mezi zaměstnance, policie zastřelila, připravil o život pět svých kolegů a dalších devět zranil. Zásah do hlavy utrpěl při snaze o záchranu životů ostatních i policejní nováček, který teprve před dvěma týdny složil přísahu. Nyní bojuje o život.

Obří požáry v okolí amerického Denveru ohrožují desetisíce lidí. Stovky budov shořely

Kvůli rychle postupujícím požárům porostu dostalo v USA příkaz k evakuaci přes 30 000 lidí ze dvou měst poblíž Denveru. Informovala o tom dnes agentura AP. Oheň ohrožuje ve státě Colorado města Louisville a Superior, uzavřen kvůli němu musel být i úsek dálnice číslo 36. Podle místního šerifa už shořely stovky budov včetně obytných domů a nákupního centra.

Policisté nebyli obvinění ze zabití Afroameričanky, v USA se masivně protestuje

Dva policisty postřelili ve středu večer demonstrující v americkém Lousiville. Masivní odpor veřejnosti vyvolal verdikt poroty v Kentucky, která zprostila obvinění všechny tři policisty stíhané v souvislosti se zabitím Afroameričanky Breonny Taylor při drogové razii. Rozhodnutí vyvolalo nové a rozsáhlé protesty hnutí Black Lives Matter po celých Spojených státech. Města jako New York, Atlanta, Chicago a Filadelfie hlásí desítky zatčených při střetech s policií. V Denveru najelo do protestujících ternéní auto.