reklama
CNN Prima News Lubomír Metnar

Lubomír Metnar

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Metnar“

Letní a zimní čas se budou dál střídat. Vláda schválila termíny na dalších pět let

Letní čas bude v dalších pěti letech stejně jako dosud začínat vždy poslední březnovou neděli a trvat bude do poslední neděle v říjnu. Nařízení schválila v pondělí vláda. Změny času měly v EU skončit už v roce 2019, členské státy se ale zatím nedohodly. Vláda také schválila vyšší odměny pro hygieniky nebo vyšší pomoc pro oblast zasaženou červnovým tornádem.

Kulhánek: Česko by nemělo uznávat vládu Tálibánu. Se Zemanem volají po posílení hranic

Aktualizováno

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana se vyslovil pro zásadní posílení ochrany českých hranic, a to ve spolupráci s dalšími zeměmi Evropské unie. Na Twitteru to po nedělním jednání expertního týmu, kterého se zúčastnili také ministři zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO), uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Tým podle něj identifikoval pro ČR dvě bezpečnostní rizika, a to migraci a terorismus. Kulhánek dodal, že Česko by v žádném případě nemělo uznávat vládu Tálibánu.

Koaliční rozkol kvůli armádní zakázce? ČSSD kritizuje Metnarův spěch s nákupem raket

Ještě než se otevřou volební místnosti, hodlá česká vláda vyrazit na velké armádní nákupy. Na spadnutí je uzavření smlouvy s izraelskou státní společností Rafael o dodávce protivzdušného systému SPYDER. Hodnota zakázky má dosáhnout 15 miliard korun. Proti obchodu se však staví vládní ČSSD, podle níž je obchod sjednaný narychlo a ministerstvo obrany prý dává přednost dražšímu řešení, přestože má výhodnější nabídku. Úřad Lubomíra Metnara (za ANO) však výtky rezolutně odmítá.

Ženám a dětem hrozí v Afghánistánu smrt, řekl Kulhánek. Česko evakuuje i tlumočníky

Česká republika z Afghánistánu evakuuje kromě českých diplomatů i místní síly, které na kábulském velvyslanectví pracovaly, a to včetně jejich rodin. Česko přemístí i tlumočníky pomáhající české armádě, kteří o to požádali. Evakuační lety se uskuteční v nejbližších dnech. Informovala o tom vláda po jednání Bezpečnostní rady státu. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) uvedl, že ženám a malým dětem našich spolupracovníků hrozí smrt a mučení, což stát nemůže připustit.

reklama