CNN Prima News Lubomír Metnar

Lubomír Metnar

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Metnar“

Stát zaspal, chemické vojsko nemá moderní výbavu, vyplývá z prověrky. Plnění cílů NATO vázne

Ministerstvo obrany v letech 2018 až 2022 nezajistilo potřebnou obměnu a modernizaci vybavení chemického vojska Armády ČR. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Úřad například nenakoupil chemické rozstřikovací automobily, dekontaminační prostředky, vozidla pro odběr nebezpečných látek či protichemické izolační oděvy. Podle ministerstva NKÚ ovšem opomíjí změnu bezpečnostní situace, kvůli níž se musely přehodnotit modernizační priority.

Hádka v Partii: Metnar nadhodil stopku Ukrajině. Černochová poslala Schillerovou do Moskvy

Ukrajina se dva roky podporuje a nevede to k žádnému výsledku, řekl v Partii Terezie Tománkové exministr obrany Lubomír Metnar (ANO). Nevyloučil proto, že by na místě současné šéfky resortu zastavil pomoc pro Kyjev. Jana Černochová (ODS) se s ním hádala a ve vysílání CNN Prima NEWS vyzvala exministryni financí Alenu Schillerovou (ANO), aby odjela vyjednat mír do Moskvy.

Fuck-upy politiků, rozčílil se Metnar. Černochová zmínila magory z Rakouska a hájila Pekarovou

Označení Aleny Schillerové (ANO) za hlásnou troubu Ruska je za hranou, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). Dodal, že hnutí se v diskuzích s vládou nedopustilo „podobných fuck-upů“. Současná šéfka resortu Jana Černochová (ODS) naopak vytáhla výrok o „magorech z Rakouska“ z úst Andreje Babiše (ANO) a pronesla, že invektivu na adresu Schillerové ze strany předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové je nutné vnímat v kontextu aktivit hnutí v posledních týdnech.

Sledujte Partii s Nerudovou, Vondrou, Okamurou a Nacherem. Kam směřuje Česká republika?

Měla by se Česká republika připravit na válku? A jak dál pomáhat Ukrajině? O tom a mnohem více budou v nedělní Partii Terezie Tománkové diskutovat ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její předchůdce za ANO Lubomír Metnar. Ve druhé části se v debatě střetnou kandidátka do Evropského parlamentu za STAN Danuše Nerudová, europoslanec Alexandr Vondra z ODS, předseda SPD Tomio Okamura a poslanec ANO Patrik Nacher. Partii Terezie Tománkové můžete sledovat v neděli 21. ledna od 11 hodin na Primě, CNN Prima NEWS anebo ve videu v úvodu tohoto článku.

Izrael potřebuje politickou podporu, shodli se poslanci. V Evropě působí pátá kolona Hamásu

Izraelci od nás v tuto chvíli nepotřebují vojenskou techniku jako v roce 1948, nýbrž politickou podporu, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček (ODS). Společně s kolegou z výboru pro obranu Lubomírem Metnarem se shodli, že by Evropská unie měla budoucí financování humanitární pomoci do Pásma Gazy přehodnotit.

Stíhačky F-35 vyjdou Česko na 322 miliard korun. Náklady na provoz převýší kupní cenu

Celkové náklady na pořízení a provoz stíhaček F-35 do konce jejich životnosti v roce 2069 odhaduje české ministerstvo obrany na 322 miliard korun, píšou Mladá fronta Dnes a deník Právo. Nákup 24 amerických letounů za 150 miliard Kč schválila vláda ve středu. Ministryně obrany Jany Černochové (ODS) po jednání kabinetu uvedla, že tato částka obsahuje i výdaje na přípravu provozu v Česku. První stíhačky F-35 budou hotovy v roce 2029, všech 24 strojů bude v ČR do roku 2035.