CNN Prima News Lubomír Metnar

Lubomír Metnar

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Metnar“

Metnar ostře k Černochové: Předvádíte lidem, kdo je válečný štváč. Vzbuzujete strach

22. ledna 2023 13:39

Bývalý ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) tvrdě zkritizoval svou nástupkyni Janu Černochovou (ODS). V pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že se vládní koalice podílí na strachu veřejnosti z válečného konfliktu, a doložil to slovy premiéra Petra Fialy (ODS), že je země ve válce. Černochová to odmítla a za původce většiny negativních emocí označila Andreje Babiše (ANO) a jeho prezidentskou kampaň.

Černochová: Děláte z vojáků bezmozky. Babiš mluví jen o míru, oponoval Metnar

22. ledna 2023 11:27

V Partii na CNN Prima NEWS se rozhořel spor mezi ministryní obrany Janou Černochovou (ODS) a jejím předchůdcem Lubomírem Metnarem (za ANO) kvůli billboardu kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO). Černochová vyjádřila názor, že venkovní reklama dehonestuje vojáky a zneklidňuje společnost. Metnar to odmítl a řekl, že sdělení překrucuje. Bývalý premiér podle něj chce pouze mír a armádu nijak nenapadá.

Sledujte Partii s Bartoškem i Kotenem. Lze s ruským agresorem vyjednat mír?

19. ledna 2023 23:14

Jedním z častých témat prezidentské kampaně je válka na Ukrajině a případné dosažení míru. I o tom v nedělní Partii diskutovali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její předchůdce – poslanec Lubomír Metnar (za ANO). Ve druhé části se pak uskuteční tradiční velká debata čtyř politiků z různých parlamentních stran. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Žáček: Babiš prohrává a musí útočit, žádný diplomat není. Drží nás od války, bránil ho Metnar

18. ledna 2023 22:49

Andrej Babiš rozhodně není žádný diplomat. Kdyby napsal, že je politik, bude to pravdivější. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl předseda sněmovního bezpečnostního výboru Pavel Žáček (ODS). Reagoval tak na billboard, který expremiér použil v rámci své předvolební kampaně pro boj o Hrad. Babiše se ve vysílání zastal bývalý ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). Podle něj předseda Hnutí ANO pouze nabízí kroky, jak udržet zemi na míle daleko od války.

Za prezidenta chceme Babiše, tvrdí ANO. Stropnický je však ve hře víc, než se zdá

14. října 2022 05:22

O tom, že by v lednu kandidoval za ANO na Hrad Martin Stropnický, se v poslední době spekuluje v médiích. Většina poslanců hnutí trvá na tom, že by se měl pokusit o prezidentské křeslo zabojovat jejich předseda Andrej Babiš. Někteří se ale myšlence se Stropnickým nebrání. Podle informací CNN Prima NEWS z vedení hnutí se o velvyslanci v Izraeli opravdu uvažuje, zástupci ANO ale čekají, co jim vyjde v průzkumech.

PŘEHLEDNĚ: Rusy čeká mobilizace. Jak by vypadala u nás a kdo by šel bránit zemi jako první?

22. září 2022 05:33

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu vyhlásil ve své zemi částečnou mobilizaci. Do války tak bude muset odejít 300 tisíc rezervistů. Jak mobilizace a branný zákon fungují v České republice? CNN Prima NEWS přináší podrobný přehled o tom, kdo by byl do boje povolán jako první a kdy by museli jít bránit zemi i obyčejní civilisté.

Ředitel pošty odejde z funkce. Důvodem prý není schůzka s obviněným v pražské kauze

20. června 2022 11:44

Generální ředitel České pošty Roman Knap odejde z čela státního podniku ke konci září. Důvodem podle něj není schůzka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Knap to řekl novinářům po pondělním jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Rakušan chce na místo v čele státního podniku vypsat výběrové řízení. Sedmačtyřicetiletý Knap řídil poštu od roku 2018.

Střelba vzduchovkou nebo kuchání králíka. Jak by mohla vypadat novodobá branná výchova?

9. května 2022 05:11

Střelba vzduchovkou, stavění stanu, základy přežití v lese, první pomoci i práce s mapou, mediální výchova nebo teorie „kuchání králíka“. Poslanci CNN Prima NEWS řekli, jak by podle nich mohla vypadat novodobá branná výchova. Ministr školství Petr Gazdík (STAN) totiž mluvil o tom, že by chtěl pro základní a střední školy zavést týdenní kurzy krizové přípravy, které by měly podobnou formu jako „lyžáky“.

Ubránili by „šampónci“ Česko, nebo se má obnovit povinná vojna? Poslanci se neshodnou

15. března 2022 05:08

V souvislosti s válkou na Ukrajině se v Česku stále častěji otevírá otázka, zda by se neměla obnovit povinná vojna nebo zavést několikaměsíční vojenský výcvik. K tomu vyzývá například i podplukovník Pavel Černý, podle něhož by někteří „mladí šampónci“ Česko neubránili a v boji by si šli pro „zbytečnou smrt“. Poslanci se ale v otázce povinné branné povinnosti neshodnou.

Česká armáda je dobře připravená. Stále však používá sovětské vybavení, říká Metnar

14. března 2022 14:55

Podle poslance a exministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) by se Česko v případě válečného konfliktu dokázalo efektivně bránit, a to i díky úsilí bývalého vedení ministerstva obrany. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS. Člen sněmovního výboru pro bezpečnost Michal Zuna (TOP 09) mu ale oponoval, že minulá vláda nebyla schopna vymezit cíle ani podíl ze státního rozpočtu, aby zvládla armádu modernizovat.