CNN Prima News Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Zaorálek“

Konec utrpení na Ukrajině? Rusko vydírá i nás, míní Zaorálek a popisuje aktuální hrozbu

24. listopadu 2022 23:52

Utrpení civilistů na Ukrajině může naše vláda ukončit. I tak by se dal vyložit vzkaz mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS takové výroky označil za obyčejné vydírání, a to i spojenců Ukrajiny v Evropě, tedy včetně Česka. Společně s exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL) pak zhodnotil vstup Švédska a Finska do NATO a vliv tohoto kroku na geopolitickou scénu.

Svoboda: Ústup Rusů může být divadlo. Vždy velel Putin, je zajímavé, že náhle mlčí

11. listopadu 2022 11:28

Rusko stáhlo své jednotky z pravého břehu Dněpru v okupované Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) je ale dost možné, že se jedná pouze o ruské divadlo. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil také nad tím, že zatímco dosud každé důležité rozhodnutí tamní armády komentoval sám prezident Vladimir Putin, nyní vládce Kremlu mlčí.

Rusům hrozí u Chersonu smrtící past. Připravují ústup za Dněpr, píší analytici

21. října 2022 07:06

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že ruská armáda zaminovala Kachovskou přehradu. Z útoku se podle něj Moskva chystá obvinit Ukrajinu. Zároveň s tím musí Ukrajinci od čtvrtka počítat s postupným vypínáním elektrického proudu po celé zemi. V Chersonské oblasti Rusko kvůli ukrajinské protiofenzivě započalo masovou evakuaci obyvatel. Vedle toho se přesun týká i vojenské techniky okupantů. Informoval o tom Institut pro studium války (ISW) s tím, že se Rusko snaží vyhnout dalšímu zbrklému ústupu. Ukrajinské operační velitelství Jih informovalo o dalších válečných úspěších: „Zabili jsme 28 ruských vojáků a zničili další techniku.“

Zaorálkův výrok o jaderných zbraních? Plácnutí, ze kterého jde mráz po zádech, říká Kolář

11. října 2022 23:56

Pokud Rusko použije jadrné zbraně, Evropa neudělá vůbec nic, uvedl exministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Podle bývalého velvyslance v Rusku a USA Petra Koláře jde jen „o plácnutí, za které se naštěstí nemusí stydět, neboť Zaorálek již není ministr zahraničí“. Evropa podle něj musí dát jasně najevo, že pokud Rusko jaderné zbraně použije, přijde odveta. K jadernému odstrašení má pomoct i cvičení NATO, kterého se v minulosti účastnili i čeští piloti. Podle bezpečnostního analytika Jiřího Vojáčka tomu tak bude i letos.

Zaorálek: Jaderný vlak na Ukrajině je pohádka. Svoboda prozradil, v čem má Západ navrch

7. října 2022 05:35

Rusko si nejspíš netroufne použít jaderné zbraně, shodli se na tom ve vysílání CNN Prima NEWS bývalí ministři zahraničích věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Kreml chápe nebezpečí reakce Západu a uvědomuje si rizika eskalace nukleárního konfliktu. Putin by možným útokem na obsazovaná území zároveň nic nezískal.

Zemanovo setkání s Orbánem a Vučičem? Ostatní státníci ho možná odmítli, myslí si Svoboda

6. října 2022 23:51

Setkání prezidenta Miloše Zemana s maďarským a srbským prezidentem při symbolické „rozlučce“ s funkcí vyvolalo různé reakce. Zeman se mohl snažit setkat s jinými státníky, kteří však zájem o schůzku nemuseli opětovat, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Ruská realita: Odsouzený vrah jel bojovat na Ukrajinu, v rakvi se vrátil jako válečný hrdina

24. září 2022 09:23

Už dlouhé týdny či měsíce se ve veřejném prostoru objevují zprávy, že Rusům vzhledem k vojenským neúspěchům na Ukrajině dochází lidské síly v armádě. Ještě před mobilizací Kreml nabízel poměrně lukrativní nabídky zločincům včetně masových vrahů, aby výměnou za svobodu vstoupili do bojů na Ukrajině. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to potvrdil rusista Jiří Just.

Slova Černochové o smrti Duginové? Nešťastné, popírá evropské hodnoty, myslí si exministři

25. srpna 2022 11:56

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) svými slovy, že nelituje smrti ruské propagandistky Darji Duginové, v podstatě popírá evropské hodnoty, za které přitom státy Evropské unie mají i v souvislosti s válkou na Ukrajině bojovat. Shodli se na tom bývalí ministři zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Rusista Jiří Just dodal, že výroky Černochové nyní využívá ruská propaganda.

Putin drží trumfy a snaží se rozdělit Evropu. Tahá za delší konec provazu, říkají exministři

12. července 2022 18:13

Ruská invaze na Ukrajinu trvá již skoro pět měsíců. Tahá za delší konec Moskva, nebo Ukrajina podporovaná Západem? O tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali bývalí ministři zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Shodli se, že Kreml drží v případě konfliktu několik trumfů. Hlavním z nich je závislost evropských zemích na ruském plynu.