reklama
CNN Prima News Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Zaorálek“

ČSSD zatím ve vládě zůstává. Nejvíce se židle kýve pod ministryní práce Maláčovou

11. října 2021 22:45

S odchodem ČSSD z Poslanecké sněmovny vyvstává otázka, zda mají sociální demokraté nadále zůstat v současné vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) i bez politického mandátu, pokud bude čekání na novou vládu trvat delší dobu. V nedělní povolební Partii se hovořilo například o možném odvolání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Na prvním povolebním jednání vlády se však téma zatím neřešilo.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

6. září 2021 07:59

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

V Thermalu respirátory neřešili. Hostům filmového festivalu hrozí až desetitisícová pokuta

28. srpna 2021 16:36

Se zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se strhla i vlna kritiky. Ve Velkém sále hotelu Thermal většina z 1200 hostů protikoronavirová opatření neřešila a roušky s respirátory nechala odložené. Za tento prohřešek nyní mohou dotyční dostat až desetitisícovou pokutu. Přestupek totiž řeší karlovarská hygienická stanice. S informací přišel Radiožurnál.

ČSSD vrací úder Fialovi: Politiků si vážíme. Nekopeme do někoho, kdo je na tom špatně

22. srpna 2021 21:33

Určitě bychom neměli tendenci kopat do někoho, kdo je na tom špatně, vzkazuje ČSSD Petru Fialovi. Předseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že by mu sociální demokracie ve Sněmovně nechyběla. Zástupci ČSSD si od svého politického konkurenta žádají více respektu a úcty. Naopak členové ODS se od výroku svého šéfa rozhodně nedistancují.

Je to odpovědnost každého, reagoval Vojtěch na kritiku ve Varech. Respirátor prý měl

22. srpna 2021 16:21

Zahajovací večer filmového festivalu v Karlových Varech bude mít nejspíš dohru. Řada osobností na něm totiž porušila protikoronavirová pravidla, včetně samotného ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Ten podle svých slov situace lituje, ale sám prý respirátor měl, stejně tak jeho manželka. Incidentem by se měla zabývat krajská hygienická stanice, řekl novinářům.

Když vládní pravidla neexistují. Vojtěch, Zaorálek či Bartoška neměli ve Varech respirátor

21. srpna 2021 23:40

Dlouho očekávaný zahajovací večer 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude nejspíše řešit hygiena. Do hlavního sálu hotelu Thermal dorazil již tradičně nespočet osobností včetně herců, lékařů nebo předních politiků. Jenže jak odhalují záběry z festivalu, respirátor měl na sobě málokdo. A to včetně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který povinné nošení ochrany dýchacích cest ponechává v platnosti.

Polka v čele Národní galerie? Měl by tam být Čech, napsal Skopeček, pak to schytal

1. července 2021 22:03

Poslanec a středočeský volební lídr ODS Jan Skopeček se pozastavil nad faktem, že pražskou Národní galerii vede Polka. Je totiž přesvědčen, že by instituci podobného rázu měl vést Čech. Nebo Češka. Popularitu si tímto názorem ale příliš nezvýšil. Podle některých lidí byl Skopečkův názor dokonce xenofobní. Poslanec poté svůj příspěvek smazal s tím, že nebyl správně pochopen.

reklama