CNN Prima News Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Zaorálek“

Zaorálek: Pro Česko úspěch, pro Bidena rutina. Význam jednání Fialy v USA je nafouklý

Schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s americkým prezidentem Joem Bidenem znamená pro Česko hodně, uvedl ve vysílání exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Jedním dechem však dodal, že pro šéfa Bílého domu jde o rutinu. Jednání mezi čelními představiteli obou států se proto podle něj „spíše nafukuje“. Bývalý šéf resortu zahraničí rovněž prohlásil, že Ukrajinu výrazně podporují už jen malí evropští hráči.

Léčil ho psychiatr. Přesto dostal střelec z FF zbrojní průkaz, tvrdí zdroj. Co říkal ve škole?

Střelec z Filozofické fakulty se léčil s psychickými problémy a o svých obtížích mluvil ve škole. Přesto získal zbrojní průkaz. Nová zjištění přinesl web Lidovky.cz. V Česku je aktuálně k pořízení zbrojního průkazu nutný pouze souhlas praktického lékaře, který si může v případě pochybností vyžádat stanovisko psychiatra. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) slibuje zpřísnění podmínek v novele zákona, kterou v únoru schválila Sněmovna.

Přetlak mezi radikály. Z osmi lídrů v superdebatě stáli čtyři na straně Putina, říká Schmarcz

Slabý výkon lídryně kandidátky STAN Danuše Nerudové v debatě České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS ukončil její ambice stát se eurokomisařkou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Dodal, že z osmi lídrů, kteří se superdebaty před volbami do Evropského parlamentu zúčastnili, stáli čtyři na straně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zaorálek: Trestní oznámení na Koláře nepodám. Zajímal mě jeho otec a napojení na Gazprombank

Lídr kandidátky SOCDEM do evropských voleb Lubomír Zaorálek nakonec nebude podávat trestní oznámení za vulgární urážky od Ondřeje Koláře (TOP 09), byť podobné kroky naznačoval. Pro CNN Prima NEWS řekl, že ho vždy zajímala práce jeho otce, Petra Koláře, který působí jako spolupracovník prezidenta Petra Pavla. Činnost prezidentova poradce dlouhodobě kritizuje a právě to se Ondřejovi Kolářovi hrubě nelíbí.

Umět unést argumenty je schopnost státníků, kritizuje vládu Svoboda. Nelíbí se mu stav V4

Současná vláda Petra Fialy (ODS) se tváří, že se v česko-slovenských vztazích děje něco mimořádného. Máme sice rozdílné názory, ale schopnost státníků je neodcházet od stolu, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Lubomír Zaorálek (SOCEDM), který v letech 2013 až 2017 zastával stejný post, dodal, že odlišné názory států Visegrádské čtyřky (V4) v minulosti schůzkám nebránily.

Okamžitě skonči a omluv se, vyzval Zaorálek Koláře. Kvůli vulgaritám zvažuje další kroky

Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) neustále pokračuje ve svých nesmyslných vulgaritách, a tak ho vyzývám, aby s tím okamžitě skončil a omluvil se. Na svých sociálních sítích to v neděli uvedl bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Reaguje tak na sprostý výrok Koláře z rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zaorálek zdůraznil, že pokud na jeho výzvu poslanec nezareaguje, bude zvažovat další kroky. Kolář se na sociálních sítích za vulgarity den po zveřejnění rozhovoru veřejnosti omluvil. Reakci Koláře redakce CNN Prima NEWS zjišťuje.

Zaorálek: Bezpečnostní hrozbou je Lipavský. Prezidenta Pavla dosadili na Hrad oligarchové

Bezpečnostní hrozbou pro Česko jsou výroky ministra zahraničí Jana Lipavského. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Lubomír Zaorálek, někdejší šéf české diplomacie a lídr SOCDEM do Evropských voleb. Dodal, že cestou slovenské strany Směr-SD se česká sociální demokracie nevydá a věděl prý, že se Petr Pavel stane českým prezidentem ještě dříve, než ohlásil svou kandidaturu. Mluvčí Pražského hradu Vojtěch Šeliga ke slovům Zaorálka uvedl redakci CNN Prima NEWS, že na podobné komentáře prezident nereaguje.

Jelínek: Kolářovy vulgarity mohou TOP 09 potopit. Babišův záměr byl absurdní, míní Šídlo

Vulgarity poslance Ondřeje Koláře (TOP 09) mohou jeho straně způsobit životní ohrožení. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. Je to podle něj tím, že si TOP 09 vždy zakládala na uhlazenosti a distingovanosti. V pondělí použil vulgární výraz také předseda ANO Andrej Babiš, když se snažil získat materiály ohledně šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti). Podle komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla byl jeho záměr absurdní.

Expert: Sprosťárny politiků se dělí na tábory. O hulvátství či roztomilosti rozhodují sympatie

U vulgarit je vždy zajímavé, že se politikům přičtou k tíži podle toho, jak jsou sympatičtí. U někoho jde o hulvátství, u jiného o roztomilost. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Společně s šéfredaktorem Echo24.cz Daliborem Balšínkem reagovali na ostré výrazy, k nimž se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uchýlil poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). V souvislosti s uniklým e-mailem šéfa ANO Andreje Babiše pak diskutovali o tom, jak běžné je vytvářet si na politické rivaly „složky“. Ve spojitosti s expremiérem Kolář zmínil třetí světovou válku.