CNN Prima News Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek

Výpis příspěvků ke štítku „Lubomír Zaorálek“

Odvody do armády? Bouře ve sklenici vody a zbytečné strašení, míní Schmarcz

Odvody do armády, které podpořil prezident Petr Pavel, jsou čistě administrativní věcí, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Martin Schmarcz. Zároveň se ohradil proti slovům Lubomíra Zaorálka (SOCDEM), který v nedělní Partii Terezie Tománkové kritizoval nekompetenci české armády. Podle Schmarcze jde o zbytečné strašení. Nic špatného v administrativních odvodech nevidí ani bezpečnostní analytik Milan Mikulecký a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek.

Experti: Rusko chce změny, které se týkají i Česka. Osmělí se k hybridnímu útoku na Pobaltí

Rusko chce rozdělit Západ a znovu narýsovat bezpečnostní architekturu, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS velvyslanec České republiky při NATO Jakub Landovský. Bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM) ale podotkl, že k přeskupování již dochází a ruský prezident Vladimir Putin se stává mluvčím světa, kterému se říká „globální jih“. S ukrajinistou Davidem Svobodou se shodl, že Rusko se může odhodlat k hybridnímu útoku na Pobaltí a otestovat soudržnost NATO.

Váš otec pracuje pro Putina, opřel se Zaorálek do Koláře. Pojďme to vyřídit mimo studio, opáčil

Lubomír Zaorálek (SOCDEM) je jedním z prvních, kdo začne křičet proti iniciativám na pomoc Ukrajině a „zatápění“ Rusku, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Ondřej Kolář (TOP 09), zatímco bývalý ministr zahraničí mluvil o pokrytectví západních elit. Otce poslance TOP 09 a prezidentova poradce Petra Koláře zároveň nařkl z toho, že „pracuje pro peněženku Vladimira Putina“. Petr Kolář vystupuje jako konzultant lobbistické firmy, která dříve spolupracovala s ruskou Gazprombank.

Sledujte duel Jurečky s Juchelkou v Partii a debatu se Zaorálkem, Bartoškem, Kolářem a Bžochem

Co Čechy motivuje k práci? A co je naopak odrazuje? V Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL a poslanec Aleš Juchelka z hnutí ANO. Tématem bylo i výročí války na Ukrajině. V druhé části vystoupili místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jaroslav Bžoch (ANO) a místopředseda SOCDEM Lubomír Zaorálek.

Trump nebude skákat, jak Putin píská, tvrdí Fištejn. „Vyslanec“ Carlson prý žije v bludu

Favorit na post amerického prezidenta Donald Trump nehodlá hrát roli pudlíka šéfa Kremlu Vladimíra Putina, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS publicista Jefim Fištejn. Podle něj potřebuje Putin v Bílém domě předvídatelného člověka, což prý republikánský kandidát není. Fištejn rovněž označil novináře Tuckera Carlsona, který vyrazil do Moskvy za rozhovorem s ruskou hlavou státu, za pomatence, který u šéfa Kremlu pravdu nenajde.

Lidový žvanil, nevyjednal nic. Babišova slova o letounech F-35 rozzlobila nejen Fialu

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš nehájí zájmy České republiky, a to dlouhodobě. V Evropě nedokázal absolutně nic vyjednat. Těmito slovy se pustil premiér Petr Fiala (ODS) do svého předchůdce ve Strakově akademii. Reagoval tak na slova opozičního lídra, že pokud se opozdí dodávky amerických letounů F-35 a bude zrovna u moci, odstoupí od smlouvy. Jeho tvrzení podráždilo také ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Ta připomněla půlmiliardovou pokutu, kterou muselo Česko kvůli chybě předchozí vlády zaplatit. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) je Babiš „lidový žvanil“.

O střelbě na fakultě mluvme rozumně, vyzývají politici i experti. Zaorálek chce širší debatu

Informace o střelci z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, motivy, které ho k činu vedly, i detaily, jak se největší masová vražda v dějinách Česka přesně odehrála, jsou věci, které veřejnost zajímají. Ukázal to exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Odborníci míní, že díky informacím by se oběti mohly s tragédií lépe vypořádat. Politici tvrdí, že by se o události mělo informovat v rozumné míře, aby se nestalo, že by pachatele chtěl někdo napodobit. Na nedostatek informací si stěžuje i bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM), který v době útoku na fakultě vyučoval.

Rakušan si z nás dělá legraci, zlobí se Zaorálek kvůli střelbě na UK. Policie prý jen mlží

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by měl po střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vyvodit důsledky. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM), který byl v době útoku ve třetím patře budovy. Studenti mají podle něj mnoho otázek, na které nikdo neodpovídá, doporučuje proto zřídit parlamentní vyšetřovací komisi komunikující i s nimi.

Studenti nechápou, proč policisté opustili budovu fakulty před střelbou, říká Zaorálek

Studenti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy si nedokážou vysvětlit, že hlavní budova zůstala ponechána úplně bez dozoru, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, který na fakultě vyučuje a v době útoku měl v budově přednášku. Podle něj studenti dění pečlivě sledují a mají pocit, že by na jejich otázky měl někdo konečně začít odpovídat.

Rány, křik, zmatek. Exministr Zaorálek popsal, jak utíkal z fakulty s rukama nad hlavou

Nejdříve jsme nevěděli, co se děje. Pak jsme viděli policisty v civilu, hnali nás ven, popsal pro CNN Prima NEWS dramatické momenty z tragické střelby na Filozofické fakultě UK bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Sám totiž na fakultě pravidelně přednáší. V průběhu hodiny slyšel zvláštní zvuky, ale nepřikládal jim důležitost. Politik si prý nepřipouštěl, že by se podobný incident kdy mohl stát v České republice.

Hádka o eurovolby: Zlepšíme životní úroveň, slibuje Zaorálek. Nezměníte nic, vytkl Zdechovský

Máme dekadentní vládu, která běžným lidem v této zemi nepomůže. I přes Evropu se dá lidem pomoci, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS lídr kandidátky SOCDEM do evropských voleb Lubomír Zaorálek. Mimo jiné chce prosadit například změny u emisních povolenek a zlepšit životní úroveň lidí. Europoslanec Tomáš Zdechovský mu pogratuloval k pozici lídra a popřál mu, aby se do Evropského parlamentu dostal. Pak by podle něj totiž viděl, že většinu svých plánů neprosadí.