reklama
CNN Prima News Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Jelínek“

Volný? Z jedné opice nelze posuzovat celou zoo, říká politolog. Vondráček ocenil policii

„Zákrok policistů byl profesionální a korektní,“ říká předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) k úternímu vyvedení nezařazeného poslance Lubomíra Volného z jednacího sálu. Podle politologa Lukáše Jelínka patří Volného způsob protestu, během něhož za řečnickým pultem mlčel, spíše do galerie než do parlamentu. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Politolog: Téma migrace z volebních programů nezmizí. Babiš to moc dobře ví a těží z toho

Téma migrace z volebních programů jednotlivých stran jen tak nezmizí. Myslí si to politolog Lukáš Jelínek. Ten v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dále poznamenal, že si to velmi dobře uvědomuje i premiér Andrej Babiš (ANO) a těží z toho. Mezi voliči navíc téma silně rezonuje, a proto sehraje roli i v nadcházejících říjnových volbách do Poslanecké sněmovny.

Okamura je buldozer. Svým voličům rozumí, ostatní přesvědčit nepotřebuje, říká politolog

Předseda SPD Tomio Okamura se chová jako buldozer, říká politolog Jan Kubáček. Zmíněný politik je podle jeho slov velmi výrazný a přesně ví, co si chce v předvolební debatě odehrát. Okamura svým vystoupením podle Kubáčka nepotřeboval zapůsobit na voliče jiných stran, ale naopak utvrdit ty své, poukázal Kubáček v odkazu na první předvolební debatu na CNN Prima NEWS.

Pomůže tornádo Babišovi vyhrát volby? Chce vytěžit další katastrofu, míní novinář

Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho ministři zkoušejí, jak by mohli využít další katastrofu. Takto komentoval situaci po řádění tornáda na jižní Moravě redaktor Seznam Zpráv Petr Holub ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Situaci přirovnal k začátku pandemie koronaviru. Novináři Barbora Zpěváčková ze CNN Prima NEWS a Petr Kolář z MF DNES se ovšem shodli, že by byla chyba, kdyby politici na místo poničené živelnou katastrofou nejeli.

Zeman se zastal Feriho. Co kdyby to dělal někdo jeho dceři? kritizuje ho novinářka

Nerozumím tomu, že se někdo může údajného sexuálního obtěžování žen od bývalého poslance Dominika Feriho (dříve za TOP 09) zastat, kritizovala prezidenta Miloše Zemana ve speciálním vysílání televize CNN Prima NEWS novinářka Barbora Zpěváčková. „Co kdyby někdo sexuálně obtěžoval jeho dceru?“ ptala se. Podle politologa Lukáše Jelínka Zeman svým vyjádřením přivítal Feriho ve svém názorovém táboře a tím vlastně ponížil TOP 09.

Komentátor: Hlasování o nedůvěře vládě sledují jen masochisté, schůzi ukončí hokej

Komentátor Petr Kolář označil čtvrteční mimořádnou schůzi, během které se bude hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, za divadlo. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že záměru opozičních poslanců nerozumí a pochybuje o tom, že se na projevy poslanců vůbec někdo dívá. A pokud ano, jde podle něj o masochisty. Jednání může trvat až do dlouhých nočních hodin, Kolář si ale myslí, že skončí s úvodním buly večerního hokejového zápasu Česka s Finskem.

Popravovat Hamáčka na základě článku bez důkazů je strašidelné, tvrdí komentátor

O vypuknutí kauzy Vrbětice všichni mlží, včetně bezpečnostních služeb a politiků, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS komentátor Petr Holec. Podle něj je špatné dělat bez důkazů předčasné závěry a požadovat konec vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) jen na základě článku webu Seznam Zprávy, podle něhož měl letět do Moskvy, aby zahladil důkazy o účasti Rusů ve Vrběticích výměnou za vakcínu Sputnik V.

Sledujte ZÁZNAM speciálního vysílání k nouzovému stavu, který Sněmovna neprodloužila

Sněmovna dnes odmítla prodloužení nouzového stavu, který v Česku platí kvůli epidemii koronaviru. Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) žádala o dalších 30 dnů stavu nouze, trval by tedy do poloviny března. Za nynější situace končí s nedělí. Od půlnoci ze čtvrtka na pátek se navíc uzavírají okresy Cheb, Sokolov a Trutnov kvůli šíření britské mutace koronaviru. Tématu se věnuje speciální vysílání CNN Prima NEWS.

Hrozby pro Česko podle Jelínka a Jocha: Rusko, Čína, islamismus, kyberterorismus

Armáda se musí připravit, že nepřítel nebude tak jednoduše viditelný, abychom za ním mohli poslat tanky nebo na něho vystřelit rakety, tvrdí politolog a publicista Lukáš Jelínek. A nejméně zodpovědné by bylo si nalhávat, že žádné nepřátele nemáme, varuje ředitel Občanského institutu Roman Joch a poukazuje na Rusko, Čínu a islamismus. České armádě a rizikům pro Česko se věnovali hosté pořadu Silný hlas.

reklama