reklama
CNN Prima News Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Jelínek“

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

1. prosince 2021 16:45

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

30. listopadu 2021 23:49

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Koalice se mstí Babišovcům za Fialu. Proto nechce Vondráčka za místopředsedu, míní expert

9. listopadu 2021 10:18

Odmítání Radka Vondráčka (ANO) na post místopředsedy Sněmovny může být odplatou koalic za to, že předešlá vláda odmítala Petra Fialu na tento post v předchozím období. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. Hovořil také o prezidentovi Miloši Zemanovi a možným průtahům ohledně jmenování ministrů nové vlády.

Zeman bude nové ministry kádrovat. Musí získat jeho respekt, míní politolog

5. listopadu 2021 22:25

V sobotu by se prezident Miloš Zeman měl spojit prostřednictvím videohovoru s budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS). „Bude to mít s prezidentem těžké, jsou jinak založení. Zeman ale bude muset akceptovat, že se Fialovi daří dát dohromady vládu většiny,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj ovšem prezident může zkomplikovat jmenování jednotlivých ministrů.

Koalice mluvily o škrtech. Plánují ale nové ministry, diví se politolog Jelínek

3. listopadu 2021 20:38

Největším překvapením pro politologa Lukáše Jelínka je po jednání koalic a rozdělení resortů přírůstek tří ministerských postů. „Byť to jsou resorty, které jsme zde v minulosti měli a své ministry si zaslouží. Předáci pětikoalice však do kampaně vstupovali s vyjednáváním o škrtech ve státní správě. Ta se nyní bude rozrůstat,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS. Nově by měli fungovat ministři pro evropské záležitosti, legislativu a vědu – všichni jako ministři bez portfeje, sídlit tak budou na Úřadu vlády.

Experti: Zeman s Ovčáčkem si rádi z lidí utahují. O prezidentově zdraví máme vědět

7. října 2021 11:49

Společností nyní rezonuje zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Podle politologů Jiřího Peheho a Lukáše Jelínka a redaktorky webu CNN Prima NEWS Barbory Zykmundové by občané i politici měli být o zdraví hlavy státu informováni. Pražský hrad evidentně dle jejich názoru nechce připustit možnost, že by Zeman nebyl takovým hybatelem politického dění jako v minulosti.

Divocí Piráti nevědí, co chtějí. Představují výstřely z Aurory, říká komentátor

6. září 2021 22:22

Piráti jsou jednoznačně levicová strana, ale neví, co chtějí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Viliam Buchert. Politolog Lukáš Jelínek následně kvitoval občanský aktivismus a ambice mladých lidí zakládat další politické strany, na druhou stranu varoval před vznikem většího počtu levicových stran, které by si navzájem braly voliče.

reklama