CNN Prima News Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Jelínek“

Experti: Přímá volba prezidenta je kočkopes. Dobře, že nekandiduje 150 tisíc obskurních lidí

25. listopadu 2022 20:11

Je důležité, aby se do prezidentských voleb nezapojilo příliš mnoho kandidátů, kteří reálně nemají žádnou šanci. Proto jsou požadavky, které na ně klade zákon, oprávněné. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl novinář Dalibor Balšínek. Druhý host pořadu Zprávy PLUS, politický komentátor Lukáš Jelínek, je toho názoru, že přímá volba prezidenta je „kočkopes“ a že se do našeho ústavního systému nehodí.

Babiš se inspiruje Zemanem. Snaží se mobilizovat rozčarované voliče, tvrdí komentátoři

21. listopadu 2022 14:46

Andrej Babiš (ANO) se svými výroky v prezidentské kampani snaží cílit na „hluboce rozčarované“ voliče, kteří neplánují přijít k volbám. Tvrdí to politolog Lukáš Jelínek. Aby zopakoval úspěch Miloše Zemana z předchozích voleb, uchyluje se k protisystémové rétorice. Kromě těch, kteří původně nezamýšleli přijít k volebním urnám, musí však smířlivějším tónem oslovit i další části společnosti, vysvětluje politická komentátorka Lenka Zlámalová. Pro jeho případný úspěch ve druhém kole volby by to mohlo být klíčové.

Experti k volbám: Babiš jako čertík se v debatách odstřelí. Pavlova minulost? Telenovela

28. října 2022 13:09

Pokud se Andrej Babiš (ANO) rozhodne kandidovat na prezidenta, bude muset změnit způsob svého vystupování v televizních debatách. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Kdyby v nich dál vystupoval jako „vznětlivý čertík, tak se odstřelí sám“. Od prezidenta prý veřejnost očekává silnější argumentaci a kontrolovanější emoce. Za slabinu Petra Pavla považuje Kubáček proměnlivý přístup k vlastní minulosti.

Expert: Stropnický v boji o Hrad? Úvahy přišly pozdě. Žilková by vedla antikampaň

26. října 2022 08:14

Hnutí ANO pod vedením Andreje Babiše již příští týden plánuje oznámit svého kandidáta, kterého vyšle do boje o Hrad. Podle politologa Lukáše Jelínka by nejlepších výsledků za hnutí dosáhl expremiér, o jeho účasti ve volbách se však nadále spekuluje. V pořadu Nový den zhodnotil také další možné kandidáty, například velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Podle Jelínka přišly úvahy o jeho nasazení příliš pozdě.

Daň z neočekávaných zisků už od roku 2022? Požadavek Pirátů může shodit vládu, říká expert

23. října 2022 18:58

Vláda čelí ostré kritice za zmatky, které vyvolala ohledně windfall tax, tedy daně z neočekávaných zisků. Piráti požadovali, aby daň platila už na letošní rok. Zástupci ODS ale trvají na roku 2023. Politolog Lukáš Jelínek v Partii PLUS na CNN Prima NEWS uvedl, že požadavek Pirátů by mohl vést i k pádu vlády premiéra Petra Fialy (ODS).

Tričko „F*ck you, Putin“ oblékl po Černochové i Kalousek. Politologové mají výhrady

14. října 2022 06:58

Tričko s nápisem „F*ck you, Putin“ od sbírky Dárek pro Putina oblékla další veřejně známá osoba. Po ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a jaderné fyzičce Daně Drábové tak učinil i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Někteří politologové ale obzvlášť v případě Černochové zmiňují, že takové chování pro člena vlády není zrovna vhodné. Část veřejnosti i další politici naopak jasné gesto vymezení se proti ruské invazi podporují, a to i přes vulgární obsah.

Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD

13. srpna 2022 22:30

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svojí rétorikou úmyslně čeří vodu a neštítí se ani přirovnávat voliče vládní pětikoalice k nacistům. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek s tím, že šéf hnutí ANO se tak snaží zapůsobit i na voliče SPD. Šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek připomněl, že Babiš se podobným způsobem chová už léta. Zároveň si postěžoval, že mnoho lidí i média aktuálně spíš řeší bitky na Babišových mítincích než reálné problémy společnosti.

Pravá ruka gangstera Krejčíře a známý Gazdíka s Polčákem. Kdo je obviněný Michal Redl?

17. června 2022 18:04

Společně s bývalým náměstkem pražského primátora Petrem Hlubučkem (STAN) figuruje mezi osobami obviněnými z korupce v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP) i lobbista a podnikatel Michal Redl. Ten byl v minulosti jedním z klíčových spolupracovníků gangstera Radovana Krejčíře. V posledních letech se také často psalo o jeho vazbách na hnutí STAN. Opakovaně byl v kontaktu s ministrem školství Petrem Gazdíkem či europoslancem Stanislavem Polčákem (oba STAN).

Starostové bez Michalika? Byl to vizionář, strana může mít extrémní problém, říká politolog

13. června 2022 23:02

Klíčový aktér zákulisí Starostů, vizionář a dobrý organizátor. Tak mluvil v pořadu 360°na CNN Prima NEWS o zesnulém místopředsedovi hnutí STAN Věslavu Michalikovi politolog Lukáš Jelínek. Společně s dalšími experty se shodili, že Starostové mohou mít v následujících měsících a letech velký problém, jehož řešením může být obměna vedení strany.