lyže

Výpis příspěvků ke štítku „lyže“

Řítil se dolů jako dělová koule. Svědci popsali ošklivý pád třináctiletého lyžaře v Karlově

Za ošklivým pádem 13letého lyžaře v pondělí ve skiareálu Karlov pravděpodobně stála rychlá jízda, kterou chlapec neustál. Podle svědků se po sjezdovce řítil obrovskou rychlostí, po ztrátě rovnováhy prorazil ochrannou síť i dřevěné zábradlí a zřítil se na parkoviště ze šestimetrové výšky. Následně bojoval o život, do akce šel vrtulník, který jej přepravil do nemocnice v Ostravě. Jen díky štěstí navíc nezpůsobil zranění někomu dalšímu. Chlapcův stav je nadále vážný, ale stabilizovaný.

Děsivý pád lyžařky Sofie Goggiové. První zprávy o jejím zdravotním stavu nevěstí nic dobrého

Italská sjezdařka Sofia Goggiová utrpěla při ranním tréninku ošklivý pád. Ze sjezdovky v Ponte di Legno, kde trénovala na obří slalom, ji vrtulník transportoval do milánské nemocnice. Podle prvotních zpráv má zlomenou holenní a lýtkovou kost. Na oficiální vyjádření Italské federace zimních sportů se však zatím čeká. Píše o tom web Eurosport.com.

Běžkařské dráhy plné jedů. „Věčná chemikálie“ prosakuje i do pitné vody v Česku, kde nejvíce?

Milují přírodu, přesto jí dlouhá léta ubližují, aniž by o tom věděli. Běžkaři po celém světě používají jedovaté vosky, které podle vědců mohou obsahovat i karcinogenní látky. Jde o vosky s přidaným fluorem, který dává skluznicím lepší vlastnosti a zrychluje lyže. Velcí světoví výrobci teď na základě nových poznatků od jeho používání ustupují.

Deset let od Schumacherovy tragédie: Šampion ovládl Formuli 1, pak přišel pád na lyžích

Na závodních okruzích Formule 1 opakovaně triumfoval, důkazem je rekord v počtu sedmi titulů mistra světa. Sportovní důchod si neužil, protože přišel fatální pád. Šampion Formule 1 Michael Schumacher přesně před deseti lety utrpěl na lyžích vážný úraz, kdy narazil hlavou do skály. Smrti s největší pravděpodobností unikl jen díky helmě, do plnohodnotného života se však vrátit nedokázal. Na veřejnosti se neukazuje a informace o jeho zdravotním stavu jsou kusé.

Vrátí se někdy Schumacher zpět? Pouští mu formule, projel se i ve řvoucím sporťáku, píše Bild

Šťastná hvězda šampiona formule 1 Michaela Schumachera zhasla 29. prosince 2013. Nehodu na lyžích ve francouzském lyžařském středisku Méribel sice přežil, ale jak na tom je, ví pouze jeho nejbližší okolí, a to se obrnilo hradbou mlčení. Deníku Bild se podařilo zjistit, že Schumacherovi ve snaze stimulovat mozek ukazují nejen provoz v boxech F1, ale měli ho provézt ve řvoucím Mercedesu AMG.

Ukrýval Čáslavskou, na lyžích sjel Kilimandžáro. Horská služba truchlí nad smrtí náčelníka

Zemřel bývalý náčelník Horské služby Jeseníky Zdeněk Zerzáň. V čele organizace zachraňující životy návštěvníků hor stál v letech 1967 až 1987. Po okupaci Československa v srpnu 1968 ukrýval před tajnou policií gymnastku Věru Čáslavskou. Byl také vynikajícím sportovcem, jako první a nejspíš jediný sjel v roce 1980 na lyžích nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, uvedla v pondělí Horská služba ČR na Facebooku.