lyže

Výpis příspěvků ke štítku „lyže“

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Zásahy na lyžích i čtyřkolkách

25. září 2022 10:06

Běžky, lyže i čtyřkolky. To všechno mohou být prostředky, za jejichž pomoci se policisté přemisťují, kam je potřeba. A to v případě, že vykonávají službu na horách. Tam každý rok pomáhají s řízením dopravy, s kontrolou rekreačních objektů i se zajišťováním bezpečnosti na sjezdovkách. V případě zranění některých z lyžařů a jiných návštěvníků hor pomáhají s jejich ošetřením horské službě.

Poklady českého lyžování: Ski muzeum v Harrachově nabízí tisíce exponátů

20. května 2022 23:35

Že se lyžování v Harrachově můžete věnovat jen v zimě? Kdepak, bratři Slavíkové vás přesvědčí o opaku. Skoky na lyžích tvoří podstatnou část jejich životů, medailí mají plné vitríny. A před časem založili unikátní muzeum, které mapuje počátky lyžování od dob Rakouska-Uherska a podstatná část expozice patří právě takovým skokanským velikánům, jako jsou olympijský vítěz Jiří Raška nebo zdejší rodák a svého času světový rekordman v letech na lyžích Pavel Ploc.

Další olympijská dopingová kauza. Běžkyně na lyžích měla v těle tři zakázané látky

16. února 2022 16:54

Ukrajinská běžkyně na lyžích Valentyna Kaminská měla na zimních olympijských hrách pozitivní test na anabolický steroid a dva stimulanty. Vzorek obsahující tři zakázané látky jí byl odebrán minulý týden ve čtvrtek při kontrole po klasické desítce, informovala ve středu Mezinárodní testovací agentura (ITA). Kaminské, která v tomto závodě obsadila 79. příčku, byla pozastavena činnost.

Sice nemá z lyží medaili, ale její výkon pro mě má cenu zlata, chválí Ledeckou trenér

11. února 2022 19:07

Snowboardový kouč Ester Ledecké Justin Reiter má už na zimních olympijských hrách splněno, českou hvězdu dovedl k obhajobě zlata v paralelním obřím slalomu. Její páteční počínání v superobřím slalomu na lyžích sledoval jen jako fanoušek v televizi v Praze, kde se zastavil cestou z Pekingu do zámoří. I přesto, že cenný kov jeho svěřenkyně neobhájila, má pro něj její výkon cenu zlata.

Davidovou utrápily špatné lyže. Taková bezmoc, řekla. Podle Rybáře předem prohraný boj

5. února 2022 13:47

Silný vítr a mrazivé podmínky trápily všechny závodníky, kteří na hrách v Pekingu absolvovali úvodní biatlonovou disciplínu – smíšenou štafetu. Markétu Davidovou ovšem brzdila ještě jiná komplikace, nejely jí totiž lyže. Střelecky rozhodně nepohořela, ale běžecky to pro ni bylo martyrium. I proto skončilo české kvarteto až na 12. místě a urodil se historicky nejhorší výsledek na olympiádě.

Slavný francouzský herec zemřel při nehodě na lyžích. Zahrál si mladého Hannibala Lectera

19. ledna 2022 17:32

Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od hercovy rodiny. Filmoví fanoušci si Ulliela mohou pamatovat například z „jehňátkovského“ prequelu Hannibal – Zrození, v němž ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Před smrtí se stihl ujmout role záporné komiksové postavy Midnight Mana v chystaném seriálu Moon Knight.