CNN Prima News Máchovo jezero

Máchovo jezero

Výpis příspěvků ke štítku „Máchovo jezero“

Rvačka u Máchova jezera. Muž zbil surově přítelkyni, pak se pustil do zastánce s rodinou

19. července 2022 15:03

Agresivní opilec v kempu na Máchově jezeře napadl rodinu se třemi dětmi. Žena, na kterou útočil, skončila v nemocnici. Vše přitom začalo tím, že měl podle policie nejprve napadnout svou přítelkyni před chatkou, kde ona rodina bydlela. Otec dětí se rozhodl dívky zastat a tím obrátil agresi muže proti sobě, své manželce i proti dětem.

Jana Brejchová otevřeně o svých slavných milencích: O panenství přišla s Trojanem

16. července 2022 06:58

Jana Brejchová patřila k nejkrásnějším herečkám a okouzlila řadu slavných mužů. Díky svému půvabu a šarmu si vysloužila přezdívku Česká Bardotka. Na začátku roku oslavila dvaaosmdesáté narozeniny a z veřejného života se kvůli špatnému zdravotnímu stavu stáhla do ústraní. Nyní o sobě dala vědět díky knize Moje máma Jana Brejchová, kterou o ní napsala její dcera Tereza Brodská. Herečka v ní zavzpomínala i na svůj milostný život.

Kokain, pervitin, extáze. Desítky lidí vyrazily s drogami na festival, policii neunikly

21. srpna 2021 19:06

Desítky účastníků tanečního festivalu Mácháč Forever v Doksech na Českolipsku měly u sebe drogy. Policisté objevili zejména marihuanu, kokain, pervitin nebo extázi. Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková. Menší verze tradičního festivalu začala v pátek odpoledne a potrvá do neděle. Držitelům drog hrozí až rok za mřížemi.

U Máchova jezera někdo na koleje nastražil balvan. Policie hledá viníky

9. července 2021 17:59

Po lidech, kteří v neděli 4. července úmyslně položili do kolejiště u Doks na Českolipsku cementový kvádr, pátrá policie. I když strojvedoucí balvan viděl, kvůli velké rychlosti a strachu z vykolejení vlaku se rozhodl prudce nebrzdit, ale do předmětu raději narazit. Ve vlaku cestovalo 23 lidí, nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Cementový kvádr ale prorazil nádrž s naftou.

Z okolí Máchova jezera má zmizet 100 tisíc stromů. Je to zbytečné, zlobí se místní

16. března 2021 07:01

Na sto tisíc stromů v blízkém okolí Máchova jezera plánují v brzké době pokácet lesníci z Doks. Stromy mají padnout zhruba na tisíci hektarech, na nichž městské lesy hospodaří. Obyvatelům Starých Splavů, které pod Doksy spadají, se takto masivní kácení nelíbí, podle nich zbytečně z lesa mizí zdravé stromy. Lesníci říkají, že po letech bez větších zásahů je kácení nezbytné, padne při něm asi čtvrtina vzrostlých stromů.