makak

Výpis příspěvků ke štítku „makak“

Útoky opic na lidi sílí. Makak obklíčil rodinu, sebral jí miminko a shodil ho ze střechy

19. července 2022 20:52

Další z hrozivých případů se odehrál v indickém Uttarpradéši. Nirdeshe Upadhyaye, který trávil čas se svou ženou a synem na terase třípatrového domu, obklíčila skupina makaků. Zdánlivě banální případ se změnil v boj o život, kdy se trojice snažila z budovy utéct. Jedno ze zvířat však stačilo popadnout novorozeného chlapce a shodilo ho ze střechy. Bezmocní rodiče mohli jen přihlížet.

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

14. dubna 2021 13:02

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

Makakové jako stroje na sběr kokosů: Británie vyřazuje produkty získané prací opic

4. července 2020 14:33

Několik britských obchodních řetězců stáhlo z nabídky kokosový olej a další produkty obsahující kokos. Vedla je k tomu informace, že v některých asijských státech jsou ke sběru kokosových ořechů využíváni cvičení makakové. Každý z nich je schopen denně sklidit až tisíc ořechů, zatímco člověk zhruba osmdesát. Informovalo o tom sdružení na ochranu zvířat PETA, podle nějž se v Thajsku s vycvičenými makaky zachází jako se „stroji na sběr kokosových ořechů“.

Koronavirus: Vědci pracující na vakcíně hlásí úspěšné pokusy na opicích

21. května 2020 20:04

Naděje, že budeme mít účinný a bezpečný prostředek proti koronaviru, živí výzkum bostonské laboratoře, jejíž prototyp očkovací látky údajně ochránil před nákazou opice. Vědci látky sice testují už i na lidech, vyhráno ale ještě zdaleka nemají. I kdyby bylo očkování účinné, z hlediska legislativy by byla celá věc složitější.