reklama

Vdovec Josef Abrhám je ze smrti Libuše Šafránkové zdrcen. Kolegové o něj mají strach

Manželka Libuše Šafránková byla pro Josefa Abrháma vším. Jejich lásku a harmonické soužití jim kdekdo záviděl. Byli na sebe tak citově závislí, že jeden bez druhého dokonce odmítali i hrát. Herečtí kolegové se proto obávají, co odchod milované ženy s Abrhámem udělá...

reklama

Josef Abrhám se s Libuší Šafránkovou seznámil během divadelního angažmá v Činoherním klubu. První rok se sice jenom míjeli a neúčinkovali společně v žádném představení, ale už tehdy o sobě moc dobře věděli. Libuše se tajně chodila dívat na představení, v nichž hrával, on zase na ta její. Ještě když spolu účinkovali v první společné inscenaci Poprask na laguně, vykali si.

K tématu

Po třech letech randění se vzali, obřad se konal v kostele a zanedlouho se jim narodil syn Josef. Manželský herecký pár, který by letos oslavil 45 společných let, tedy safírovou svatbu, se stal pro lidi jedním z nejmilovanějších. Byli symbolem čisté lásky, porozumění a dokonalé harmonie. A nechtěli být ani minutu bez sebe. V posledním období bývalo pravidlem, že herecké nabídky přijímali jen tehdy, pokud v tom bude hrát i ten druhý.

Dojemně a s neskutečnou starostlivostí o sebe navzájem pečovali, když oba čelili vážným zdravotním problémům. Libuše byla Josefovi obrovskou oporou v době, kdy se léčil s nemocným srdcem, on zase jí, když bojovala s rakovinou plic. Jejich přátelé z herecké branže naznačují, že tím psychicky silnějším a odolnějším byla Šafránková. I proto se obávají, jak její ochod s Abrhámem zamává.

„Pepa je hrozně hodný a citlivý kluk. Bojím se o něj. Byl na Libušku strašně fixovaný. Ti dva byli dokonalý pár. Patřili k sobě. Měli oči jeden pro druhého. Bude muset najít nový důvod pro co žít. Když mně zemřela moje žena Hanička, nejvíce ze všeho mi pomohla práce. Člověk alespoň na chvíli vytěsní z hlavy černé myšlenky a chmury,“ prohlásil herec Jiří Krampol.

/ fotografií

Podle herce Jana Kačera hrozí, že se vdovec Josef Abrhám uzavře ještě více do sebe. „Přednedávnem jsem mu volal a nezvedl mi telefon. Vždycky mi přitom hned volal nazpátek. Měl jsem o něj velký strach a mám,“ uvedl herec.

Kromě nemocného srdce Abrhám trpí poruchou termoregulace, což je nemoc, kdy dotyčný necítí teplo, je mu stále zima, má studené končetiny a nezahřeje se.

Snad mu v nejbolestivějších dnech života pomůže rodina. Milující syn Josef a dospívající vnoučata, čtrnáctiletý Pepíček a dvanáctiletý Antonín, kteří už začínají úspěšně prorážet ve filmovém byznysu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně jednu cenu za druhou.

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám během natáčení filmu Všichni moji blízcí
Libuše Šafránková a Josef Abrhám během natáčení filmu Všichni moji blízcí
Zdroj: ČTK

K tématu

Tagy: rakovina Josef Abrhám herečka smrt Jiří Krampol Libuše Šafránková Jan Kačer

Další hlavní zprávy

Sport

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Noční bouře strhla stožáry u Temelína. Část elektrárny stojí, lidé jsou bez elektřiny
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize
Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta
Další články
reklama
reklama