reklama
CNN Prima News maraton

maraton

Výpis příspěvků ke štítku „maraton“

Bizarní diskvalifikace ze závodu kvůli podrážkám. Jeden z běžců navíc u cíle zemřel

12. září 2021 16:54

Etiopský běžec Derara Hurisa přišel kvůli neregulérním botám o vítězství ve Vídeňském maratonu. Po závodě byl diskvalifikován, protože podrážka jeho maratonek měla tloušťku 50 milimetrů, tedy o deset více, než povolují pravidla. Vítězství spojené s prémií 15 tisíc eur, tedy téměř 400 tisíc korun, připadlo Keňanovi Leonardu Langatovi, který doběhl v čase 2:09:25, tři sekundy za Hurisou. Při závodě navíc došlo i k tragédii – jeden z účastníků v závěru závodu zkolaboval a zemřel.

Zemřel tam, kde to miloval. Mont Blanc je extrémně náročný, tvrdí kolega zesnulého běžce

25. srpna 2021 16:33

Tvůj život vyhasl tam, kde jsi to miloval. Budeš nám chybět, kamaráde, zaplavili lidé vzkazy profil zesnulého českého ultramaratonce na sociálních sítích. Spekulují také nad příčinou jeho osudového pádu, ke kterému došlo na francouzské straně hory Mont Blanc. Podle Michaela Dobiáše, který sám závod Ultra Trail du Mont Blanc před lety absolvoval, je trať extrémně náročná celým svým profilem.

Skončila olympiáda v Tokiu, pro Čechy nejúspěšnější Hry moderní éry

8. srpna 2021 04:54

Sedmnáctý den byl na olympiádě v Tokiu tím úplně posledním. Češi už si nemohli myslet na žádnou další medaili, počet jejich cenných kovů se v sobotu definitivně zarovnal na jedenácti - víc jich v samostatné éře na LOH nikdy nevybojovali. Českou vlajku při slavnostním zakončení nesl stříbrný oštěpař Jakub Vadlejch, už před tím letošní Hry vyvrcholily mužským maratonem.

Živě
ON-LINE 16. den OH: Vedle oštěpařů bojovali o medaile i pětibojaři a kanoista Fuksa

7. srpna 2021 04:53

Medailová sbírka české výpravy se v šestnáctý den olympiády hezky rozrostla, oštěpaři Jakub Vadlejch s Vítězslavem Veselým vybojovali stříbro a bronz. Už před tím se o cenný kov pokoušel i rychlostní kanoista Martin Fuksa, který však ve finále dojel až na pátém místě. Velkou šanci měl též moderní pětibojař Jan Kuf, kterého nakonec zradila střelba.

Legendární atletka se zastala Bilesové: Málokdo chápe vztah mezi myslí a tělem

29. července 2021 22:41

„Jen velmi málo lidí chápe vztah mezi tělem a myslí vrcholového sportovce,“ říká legendární britská atletka Paula Radcliffová. Zastala se tak americké hvězdy sportovní gymnastiky Simone Bilesové, která na olympiádě v Tokiu odstoupila ze závodů kvůli ochraně svého duševního zdraví. Sama Radcliffová několikrát zažila, jaké to je, když v pozici největší favoritky zklame. A to nejen sebe, ale hlavně natěšené fanoušky.

Odstartovala série závodů Prima CUP. První vítězství slavili Flašarová a Adel

31. května 2021 12:15

Závodem Generali Česká pojišťovna Stolové hory odstartoval dvanáctidílný seriál Prima CUP. V krajinné oblasti Broumovsko byl pro účastníky připraven po vydatném dešti nelehký okruh. Náročnosti přidaly i dopolední přeháňky, ale ani ty neodradily několik stovek účastníků, aby se postavili na start. V odpoledních hodinách jim pak bylo odměnou slunce.

reklama