Rána pro český sport. Zemřel pětinásobný mistr světa, bylo mu pouhých 40 let

Ve věku pouhých 40 let zemřel sportovec Michal Kulka. Pětinásobný mistr světa v jízdě na koloběžce podlehl zákeřné rakovině plic, s níž bojoval poslední rok a půl. Smutnou zprávu potvrdil web Blesk.cz. Kulka, který nikdy nekouřil ani nepil, ještě loni dokázal uběhnout maraton v čase 3 hodiny a 25 minut.

Michal Kulka byl trenér, úspěšný atlet i celoživotní optimista. Nikdy nepil alkohol, nekouřil a nad jeho fyzickou či mentální kondicí zůstával rozum stát.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Život herečky Karolíny Slunéčkové vyhasl předčasně. Měla předtuchu, že zemře, říká syn

„Setkání s ním změnilo životy mnoha desítkám lidí, kteří se sebou chtěli něco udělat. Ať už to byl běh, koloběh, běžky nebo otužování, dokázal nás všechny vést za hranice vlastních možností,“ stojí v popisu sbírky s názvem „Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině“, kterou organizovala záchranářka Monika Vilímová. Dárci celkem přispěli přes 2,7 milionu korun.

V létě 2021 si Kulka vzal svou přítelkyni Petru a později se jim narodil syn Mateo. Zhruba před rokem a půl vášnivý sportovec při soustředění v italském Livignu zničehonic zkolaboval. Lékaři mu pak diagnostikovali rakovinu plic ve čtvrtém stadiu.

Kulka se nikdy nevzdával a se zákeřnou nemocí odhodlaně bojoval. Lékaři nejprve odhadovali, že Michalovi zbývá měsíc života. Přitom loni v Lisabonu zaběhl maraton ve skvělém čase 3 hodiny a 25 minut, uvedl web Blesk.cz.

„Za tři měsíce se ukáže, jestli léčba měla smysl a postup nemoci se zastavil. Pokud ne, zase se vrátím k chemoterapiím,“ uvedl Kulka ještě letos v květnu v rozhovoru pro web Reportér. Na návrat k chemoterapii už nedošlo. Zemřel o měsíc později.

Tagy: