CNN Prima News Marek Pausz
Marek Pausz

Marek Pausz

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Studuje češtinu a komparatistiku na Univerzitě Karlově v Praze. Jeho zájmem je veřejné dění, zvlášť kulturní oblast a práce s historií. Kromě školy a práci v redakci CNN Prima NEWS si rád zajde do malých, neznámých kin či galerií. Svůj volný čas však nejradši tráví někde za městem v přírodě.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Parodie politika či aktivisté ve školství. V první předvolební debatě došlo i na hádky
Slovensko

Parodie politika či aktivisté ve školství. V první předvolební debatě došlo i na hádky

V první předvolební debatě na TV JOJ se utkali expremiér a šéf hnutí OĽaNO Igor Matovič, předseda Národní rady a hnutí Sme rodina Boris Kollár či jeho předchůdce a lídr Slovenské národné strany (SNS) Andrej Danko. Zástupci stran hovořili o zdravotnictví, školství či zahraniční politice Slovenska, a to zvláště v souvislosti s aktuálním konfliktem na Ukrajině. V rámci témat padaly výroky o „drahých prostitutkách“ či o „parodii na politika“. Debaty můžete ve středu i ve čtvrtek živě sledovat na CNN Prima NEWS. Speciální vysílání debaty favoritů slovenských voleb začíná ve 20:15.

Covid vezme zpátečku, nebude tak zle. Velký problém je ale nedostatek léků, varuje imunoložka
K věci

Covid vezme zpátečku, nebude tak zle. Velký problém je ale nedostatek léků, varuje imunoložka

Na současný nedostatek léků nejsme zvyklí. Nepamatuji si, že by kdykoliv chyběl penicilin, je to zcela ojedinělé. Tak se k situaci omezeného dovozu léčiv vyjádřila imunoložka Blanka Říhová, která byla hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zmínila také, že se v případě další vlny covidového onemocnění bude jednat o „běžnou podzimní virózu“. Lidé prý již ve střehu před virem být nemusí. Podle jejích slov „bere covid zpátečku“.

Další příspěvky autora

Spolupráce V4 je trnem v oku Bruselu. Nesoulad kvůli Ukrajině ji nenaruší, říká Szijjártó

Síla Visegrádské skupiny spočívala v zaměření se na společné zájmy, nikoliv na zdůrazňování neshod. Odlišný názor na válku na Ukrajině nyní na vzájemnou spolupráci vrhá stín. Z toho důvodu je důležité, aby témata, na nichž se státy neshodnou, byla oddělena od těch, u nichž existuje soulad, řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf resortu také připomněl české představitele, s nimiž má Maďarsko na mezinárodní scéně dobré vztahy.

Slovensko v šoku. Zbloudilá kulka z vedlejší ulice zabila mladou učitelku při mytí nádobí

Nešťastnou událost šetří slovenští policisté v obci Čachtice. Mladou ženu tam během nedělního podvečera usmrtila zbloudilá střela, která vyšla ze sousedství. 48letý muž čistil v domě naproti nezajištěnou mysliveckou zbraň, když v tom došlo k výstřelu. Zemřelá pracovala jako učitelka v mateřské školce. Okolnosti tragédie stále na místě činu řeší policisté. Píše o tom web tvnoviny.sk.

Hrůzné video z Las Vegas: Teenageři v kradeném voze schválně srazili policistu v důchodu

Americkým městem Las Vegas aktuálně otřásá hrůzný případ. 64letý Andreas Probst, který v minulosti pracoval na pozici policejního velitele a od roku 2009 byl v penzi, si v půlce letošního srpna vyjel na kole. Po cestě ho však záměrně srazila dvojice mladíků, kteří projížděli okolo v kradeném autě. Na sociálních sítích se nyní objevily záběry, které pocházejí od samotného spolujezdce. Ten si zběsilou jízdu, jejímuž řádění padl za oběť penzionovaný policista, celou dobu natáčel. K případu se vyjádřil i známý herec James Woods. O záběrech a celé tragédii informuje web Daily Mail.

Obrovský žralok překvapil turisty na Floridě. Zubaté parybě spěchali na pomoc, ukazuje video

Manželé z amerického Texasu zažili během slunného dne, který trávili na floridské pláži se svými přáteli, velmi neobvyklou událost. Až na mělčinu se dostal dezorientovaný žralok. Když pár informoval místní úřady, bylo jim řečeno, že pro něj nemohou nic udělat. Skupina kamarádů se tak rozhodla vzít věc do vlastních rukou a zmatené parybě pomoct z břehu nazpět do moře. O odvážném i milosrdném činu turistů píše web Miami Herald.

Tvrdý úder ukrajinských dronů. Sklad ropy v ruské Orelské oblasti vybuchl

Výbuch dronu způsobil požár ropného skladu v ruské Orelské oblasti. Rusové založili novou soukromou vojenskou skupinu, jež má do svých řad nalákat co nejvíce mužů z řad vagnerovců, kteří přišli o vůdce Jevgenije Prigožina. Podle dosavadních informací v čele organizace bude stát Sergej Surovikin, známý též jako „generál Armagedon“. Připravujeme fórum, na kterém se sejdou celosvětoví zástupci obranného průmyslu, uvedl prezident Zelenskyj. Podle ukrajinského generálního štábu čelí okupanti katastrofickým ztrátám.

Nové detaily v případu únosu Soni: Zadržený se živil záchranou druhých, před činem měl volno

Zadrženým v případě brutálního znásilnění 22leté Soni ze Slovenska má být člen záchranného sboru. Ze zařízení, kde pracoval, mizely léky, zvláště diazepam. V posledních dnech před činem se zdál svým kolegům podrážděný, dokonce požádal v zaměstnání o volno. Podle nich měl již dříve problémy s obtěžováním mladých studentek. O detailech případu píše web Noviny.sk.

Ekonomové: Mnoho vysokoškoláků již poplatky zvládá. Někteří chtějí jen volno po maturitě

Řada studentů nemá problém hradit si poplatky spojené se studiem na vysoké škole, řekla ekonomka Jana Matesová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v reakci na návrhy určitých plateb v rámci veřejného školství. Ekonom Štěpán Křeček následně označil za problém na státem financovaných univerzitách vysokoškoláky, kteří jsou ke vzdělání přihlášeni pouze kvůli úlevám či zvýhodněním. Podobnou praxi označil za vysávání systému s tím, že si pouze chtějí „prodloužit volno po střední škole“.

Bartoň: Investujme do větrníků v Německu. Energie nejsou jako dovoz banánů, řekl Vondra

Kvůli rozdílu mezi cenou elektřiny u nás a v Německu je v našem zájmu energii dovážet. Obnovitelné zdroje, do nichž investujeme, nemusí být nutně na našem území. Tak se k otázce soběstačného Česka v této problematice vyjádřil ekonom Petr Bartoň, který zavítal do pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Na možné problémy v rámci dovozu poukázal europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Výpadky či jiné komplikace by podle něj mohly ohrozit budoucí stabilitu země. Hosty pořadu byli také europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) a předseda Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpán Chalupa.