CNN Prima News maršál Koněv

maršál Koněv

Výpis příspěvků ke štítku „maršál Koněv“

Maršál Koněv už nebude čestným občanem Prahy. Krok radních ještě projednají zastupitelé

9. května 2022 10:41
Aktualizováno

Sovětský maršál Ivan Koněv (1897–⁠1973) už nebude čestným občanem Prahy, kterým byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Odebrání občanství musí ještě projednat městští zastupitelé, kteří budou mít konečné slovo. Předseda opozičních zastupitelů ANO Ondřej Prokop to označil za hysterickou snahu přepsat dějiny.

Krteček neobměkčí naše srdce, pivem si nás nekoupíte: Rusové mění pohled na Česko

3. května 2021 17:08

Kreml považuje Českou republiku za nepřátelský stát. Zatím neoficiálně, ale Česko se ocitlo na seznamu Rusku nepřátelských států. Improvizovaný přehled zemí, které si to s Kremlem měly rozházet, se objevil v nejpopulárnější ruské politické talk show 60 minut na kanálu Rossija. Ani prostí Rusové nejsou v negativních emocích vůči Česku pozadu.

Pane Filipe, jste prase, zaznělo od Koláře. Na předsedu KSČM podá žalobu

14. května 2020 23:12

První společný výstup v médiích a hned slíbená žaloba. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a předseda KSČM Vojtěch Filip si na CNN Prima NEWS vyměnili svá stanoviska ohledně přemístění sochy maršála Koněva z náměstí do depozitáře muzea. A strhla se ostrá výměna zakončená slíbením žaloby na předsedu KSČM za pomluvu, že měl mít starosta Kolář v rodině gestapáka.