reklama

Pane Filipe, jste prase, zaznělo od Koláře. Na předsedu KSČM podá žalobu

První společný výstup v médiích a hned slíbená žaloba. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a předseda KSČM Vojtěch Filip si na CNN Prima NEWS vyměnili svá stanoviska ohledně přemístění sochy maršála Koněva z náměstí do depozitáře muzea. A strhla se ostrá výměna zakončená slíbením žaloby na předsedu KSČM za pomluvu, že měl mít starosta Kolář v rodině gestapáka.

reklama

V první části pořadu oba aktéři postupně zopakovali několik již dříve zmíněných argumentů a nařčení ohledně celé aféry přemístění sochy maršála Koněva z náměstí Interbrigády do depozitáře Muzea paměti 20. století.

Filip: Označení za nacistu? Rodinná minulost pana starosty

Nečekaný zlom přišel ve chvíli, kdy se moderátorka Pavlína Wolfová opakovaně Vojtěcha Filipa ptala, co říká na to, že Rusové označili Ondřeje Koláře za nacistu. Na to předseda KSČM utrousil, „že to je rodinná minulost pana starosty“.

„Já myslím, že je to patřičné, protože ta minulost širší rodiny pana starosty je taková. Tady jsou o tom doklady v archivech v Třeboni, jaká je rodinná minulost pana starosty. Širší rodiny tedy myslím,“ doplnil předseda KSČM.

Kolář: Pouhá pomluva. Pane Filipe, vy jste prase

„Pan Filip zřejmě naráží na pomluvu, která se objevila vloni, kdy mě Rusko začalo označovat za nacistu a naráží zřejmě na to, že si někdo dal tu práci v archivech. Nebyly to archivy třeboňské, ale archivy ÚSTRu (Ústavu pro studium totalitních režimů),“ reagoval starosta Prahy 6, zatímco byl přerušován Vojtěchovými slovy: „Na to nenarážím.“

„Zřejmě naráží na to, že někdo řekl, že mým dědečkem měl být gestapák jakýsi Otto Kolar z Českých Budějovic,“ pokračoval starosta. „Našel si k tomu dokonce kartičku v archivu Ústavu pro studium totalitních režimů. Já vám mohu říct s plným vědomím, že v naší rodině nikdo s gestapem nespolupracoval. A já se velmi ohrazuju proti takovýmto nařčením a je nechutné, že se do toho pouští někdo i takto v živém vysílání. Pane Filipe, vy jste prase.“

Trestní oznámení na předsedu KSČM

„Ohrazujete se proti tomu, pane starosto. Podáte žalobu?“ zeptala se Wolfová.

„Jestliže pan Filip tady ve vysílání tvrdí, že zná rodinnou historii mé rodiny a byl v ní gestapák, pak podám trestní oznámení na pana Vojtěcha.“

Na dotaz, zda na svých slovech trvá, předseda KSČM reagoval, že ano.

„Takže vy, pane Koláři, podáte žalobu?“ zeptala se Wolfová.

„Ano.“

Na celou výměnu názorů obou aktérů se podívejte v přiloženém záznamu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama